Pannonia t2 1961

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
adeksma
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2021, 19:37

Pannonia t2 1961

Post autor: adeksma »

Obrazek
Dzień doberek
Przepraszam że temacik nie motocyklowy ale mam 17 lat i poszukuje porady w sprawie spawania zbiornika paliwa co prawda w motocyklu ale sądzę że macie jakieś doświadczenie z tym. NIE WIEM CO Z TYMI DZIURKAMI ZROBIĆ tak aby te defekty nie było widać na baku tego motocykla. :D Proszę o jakąś poradę jak to zrobić bo myślałem żeby wspawać taką blaszkę i ładnie wyszlifować ale nie wiem czy nie będzie tego widac
winko
Posty: 273
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:35
Lokalizacja: Gostyń

Re: Pannonia t2 1961

Post autor: winko »

Ja bym wyciął otwor kwadratowy zeby kawalek blachy z tymi dziurkami wyrzucic, a od srotka wstawic kwadrat z nowej blachy, wiekszy niz ten wyciety i wspawac. Na to szpachla i bedzie ok.
O to chodzi zeby lata byla od srodka, a nie od zewnątrz, zeby nie bylo "gorki" na baku
Pozdrawiam Darek
Zetor 25A 1950r.
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

Re: Pannonia t2 1961

Post autor: Boniek »

W którym miejscu baku jest ta dziura? Na wierzchu? To dziura od uszkodzenia, czy wykorodowana?
Dobry spawacz, TIGiem by to pozaklejał.
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Pannonia t2 1961

Post autor: Tomek_J »

Miałem przed laty podobny problem z bakiem w Jawie 350TS. Nie było w mojej okolicy nikogo, kto podjąłby się spawania mimo, że u mnie uszkodzenie było maleńkie. Jeden z mechaników wprost powiedział, że kiedyś spawał zbiorniki, ale ostatni, który najpierw wypłukał kilka razy, potem napełnił piaskiem, i tak w pewnym momencie podczas spawania zrobił "j*b !". I od tamtego czasu pan już nie spawa zbiorników...

NA OLX-ie są baki w cenie 140-150 zł - odżałuj parę złotych.
https://www.olx.pl/d/oferta/bak-zbiorni ... 3d0a2ec52b
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Pannonia t2 1961

Post autor: pop »

Dokładnie tak jak mówisz,dlatego nie doradzam w takich tematach,bo jak ktoś ma w tym doświadczenie ,to nie musi pytać jak naprawić.
ODPOWIEDZ