Rozrząd c 355

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Zbynek1983
Posty: 13
Rejestracja: 17 lis 2019, 1:45

Rozrząd c 355

Post autor: Zbynek1983 »

Witam Panowie czy da się sprawdzić rozrząd w c355 bez rozbieranie chodzi o to czy fazy rozrządu są prawidłowe .kilka lat temu wymieniłem rozrząd wydaje mi się że od tamtej pory zaczęły się problemy z nierówna praca silnika na średnich obrotach czy to w ogóle ma wpływ. Rok temu wymieniliśmy tuleje wtryskiwacza i zauważyłem odbite zawory na tłoku czy to może być coś z rozrządem. Dodam że ju zmieniłam kilka pomp wtryskowych jak ni w niskich to na średnich nierówno chodzi kat wtrysku ustawiony zgadza się na znak koła zamachowego
Silos
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2021, 21:43

Re: Rozrząd c 355

Post autor: Silos »

Da się sprawdzić jeżeli wiesz o co chodzi.
Przyczyn może być wiele. Od zatartych lasek poprzez nieprawidłowe oznaczenie na kołach do niedokładnie wyciętych klinów w kołach rozrządu.
GMP raczej ustal położeniem tłoka a nie znakiem na kole zamachowym bo spotkałem się ze źle wybitym.
Jeżeli głowice były regenerowane bez korekty gniazd to też może być taki problem.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Rozrząd c 355

Post autor: Ursus »

Dokładnie, trzeba znaki sprawdzać, również na kołach rozrządu zdarzają się pomyłki.
Podejrzewam, że najszybciej będzie sprawdzić prawidłowość zdejmując pokrywę jednak :) Bo na pompie wtryskowej nie ma problemu, ale jak na wałku rozrządu jest pomylone to trzeba by wg. schematu faz rozrządu porównywać otwarcie zaworów
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ