Wybór producenta części do remontu silnika

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Dawid_6614
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2021, 10:03

Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Dawid_6614 »

Cześć Wszystkim! Jestem tutaj całkiem nowy więc wybaczcie jeśli dubluję temat, szukanie lupką nic nie dawało.
Szukam porady przed zakupem zestawu naprawczego silnika w C-360, wiele osób psioczy ostatnio na jakość nowych części szczególnie jeśli chodzi o Waryńskiego i Ursus. Chcę zrobić w swoim silniku remont na długie lata i stąd pytanie, od jakich producentów szukać częśći? Nie chcę kupować bubla i remontować ponownie za dwa, trzy lata.
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Rafallll360V1 »

Wykaz sprawdzonych części do silnika C-360

-Zestawy naprawcze Zetor Polska,Mahle (obecna seria na rynku jest o wiele lepiej wykonana niż pare lat wstecz tuleja trzyma wymiary) Prima i Złotecki.
-Panewki tylko wyłącznie Bimet Łódź
-Korbowody POM Tyczyn
-Wałek rozrządu POM Tyczyn
-Zawory głowicy i prowadnice AMP Paradovscy lub MVParts
-Dźwigienki zaworowe kpl Chełmno
-Koła rozrządu Skropol (jak stare nie wykazują zbyt dużego luzu lub zużycia lepiej zostawić)
-Pompa oleju Hylmet
-Pompa wody i wentylator Zetor Polska
-Chłodnica Chełmno lub Radiatore Turcja
-Tarcza 1 stopień Zetor drugi Chełmno
-Łożyska na rozrząd SKF FAG Nachi NTN Koyo Timken
-Kpl uszczelek silnika Tedel Gasket lub Ursus Orygianł
-Uszczelniacze (simeringi) Corteco Febi Reinz
-Olej każdy lepszy od superolu c30 ale sprawdzony na okres docierania Ultor 15w40 a po docieraniu Ultor Extrem 10w40

Do całego składania silnika nie nakładamy tonami taniego silikonu octowego typu CX80 tylko cieniutko smarujemy masą uszczelniającą Dirko Reinz Corteco Erling Versachem
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Ursus »

Zgadzam się z większością, ale akurat zestawy naprawcze Zetor Polska to moim zdaniem jest import w kartonie z logo :) Bo nawet do C-330 mają w ofercie - nie mam pojęcia kto to robi, ale może jakiś THM.

Zestawy naprawcze ostatnio w kilku silnikach montowaliśmy Złotecki, wychodzi cenowo dobrze, a jakość też jest raczej na dobrym poziomie, choć to wszystko się okaże po latach :)

Co do uszczelek pod głowicę itd - Oryginał Ursus się sprawdzają.

Tarcze czy szczęki polecam również Komfort.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Rafallll360V1 »

Zetor polska nie jest to żaden THM ani import.... są to te same czeskie zestawy co AGS tylko w naszym kraju ktoś daje swoje logo i brend i zarabia dobre pieniądze...Do 30stki też produkuje AGS zestawy Co do THM-u to ma prawa do loga Kolbenschmidta i pakują swoje świetne zestawy w pudełeczka z logiem KS.Temat przerabiany nie raz na sklepie 8-)
Awatar użytkownika
dominik5211
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: dominik5211 »

Zakładałem szczęki i taśmy hamulca z komfortu i trzeba było szlifować bo nic nie pasowało... tak że nie polecam
Obrazek

Obrazek
Cinelli
Posty: 111
Rejestracja: 26 sty 2020, 20:53

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Cinelli »

Osobiście bym szukał oryginałów kolbenschmit.Idą na pierwszy montaż do niektórych ciągników.
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Rafallll360V1 »

Obecnie nie ma nigdzie dostępnych ORYGINANYCH zestawów z kolbenschimdta do tych szrotów.Te co są na czeskich stronach i na agrozeto to THM w pudełku i logo KS...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Ursus »

Rafallll360V1 pisze: 21 lis 2021, 12:02 Zetor polska nie jest to żaden THM ani import.... są to te same czeskie zestawy co AGS tylko w naszym kraju ktoś daje swoje logo i brend i zarabia dobre pieniądze...Do 30stki też produkuje AGS zestawy Co do THM-u to ma prawa do loga Kolbenschmidta i pakują swoje świetne zestawy w pudełeczka z logiem KS.Temat przerabiany nie raz na sklepie 8-)
Ok, dzięki za wyjaśnienie :)

Co do taśm, musiała być zmiana produkcyjna jakaś, mi też taśmy nie pasowały, ale akurat Chełmno ;) A zwykłe importowane pasowały, ale miały uszy bardzo delikatne.
Trzeba czasem brać poprawkę na części, bo my je montujemy np . do C4011, 3011 - a one są produkowane pod dokumentację C-360. Nie bronię w żaden sposób producentów, bo pełno jest bubli - ale są pewne elementy, które z natury nie do końca będą pasować.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
dominik5211
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: dominik5211 »

Paweł przecież dobrze wiesz że c360 c4011 i zetor 3011 mają identyczny układ hamulcowy (szczęki i taśmy) tak że sprawa nie do obronienia jak dla mnie,zdjęcia mówią same za siebie. Wszyscy polecacie firmę komfort ale jak widać jest dramat,niech się nikt na to nie łapie i ma świadomość że jak kupi to będzie pół dnia rzeźbił żeby to zamontować.
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: kumarzysta »

U mnie już komfort nie przechodzi, jedynie Ursus trzyma jako tako jakośc i fragokov :)
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Rafallll360V1 »

Nie rozumiem Pawle czemu tak na siłę trzymasz się tylko jednego producenta t.j Komfort tarcz sprzęgłowych i szczęk jak ich produkty albo są nikłej jakości albo są wadliwe....
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Ursus »

Rafallll360V1 pisze: 22 lis 2021, 20:39 Nie rozumiem Pawle czemu tak na siłę trzymasz się tylko jednego producenta t.j Komfort tarcz sprzęgłowych i szczęk jak ich produkty albo są nikłej jakości albo są wadliwe....
Czemu? bo korzystam od lat, mam we wszystkich traktorach tarcze i szczęki oraz taśmy regenerowane przez nich, w traktorach remontowanych też zakładaliśmy - ani razu nie miałem problemu - a są tańsze od innych :) To czemu mam szukać innych? Nie mówię, że są lepsze itd - mi się sprawdzają i nigdy nie miałem problemu.
Z regenerowanymi to generalnie wiadomo, że nie ma zbyt dużego wyboru bo nie ma zamienników - i stąd poznałem firmę. Przy okazji dodam uczciwie, że znam się z wlaścicielami, wiem jak to jest produkowane :)

A z częściami tak jest, raz trafisz bubla i potem się człowiek wystrzega. Zobacz np. Skropol. Ja też montuje, tak jak wyżej polecasz. A w Internecie poczytaj opinie, to piszą, że dziadostwo. Np. Tyczyn, Sławkowi w Majorku korby bokiem wyszły, nowe założone. Jak dzwoniłem do nich i pytałem o wagi korbowodów, bo chciałem dobrać do swojej 4011 zbliżone to p. technolog mnie pytał po co korbowody ważyć? :lol: Także wszystko zależy od tego jak się trafi. Z Hylmetem podobnie, są tacy co piszą - Tylko Hydrotor! I wymieniać można długo, więc tak jak wszyscy nie upieram się, tylko po prostu radzę tak, jak mi się sprawdza.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Ursus »

dominik5211 pisze: 21 lis 2021, 21:37 Paweł przecież dobrze wiesz że c360 c4011 i zetor 3011 mają identyczny układ hamulcowy (szczęki i taśmy) tak że sprawa nie do obronienia jak dla mnie,zdjęcia mówią same za siebie. Wszyscy polecacie firmę komfort ale jak widać jest dramat,niech się nikt na to nie łapie i ma świadomość że jak kupi to będzie pół dnia rzeźbił żeby to zamontować.
Podeśle Ci fotki taśm Chełmno :) Też nie pasują, są tak samo za wąskie uszy jak na Twojej fotce - jak to tłumaczyć, skoro niby Oryginał Ursus? Może gdzieś się zmienił rozstaw tych mocowań. A zwykłe indyjskie mają dużo bardziej liche uszy, cienka blaszka, ale pasują.
kumarzysta pisze: 21 lis 2021, 22:10 U mnie już komfort nie przechodzi, jedynie Ursus trzyma jako tako jakośc i fragokov :)
Dlatego nigdy się nie upieram i nie daje sobie ręki obciąć, też kupuje Fragokov cylinderki i pompki i 2 razy trafiłem na wadliwe pompki. Mimo to dalej kupuję, bo alternatywy lepszej chyba na rynku nie ma - ale każdemu się coś może trafić.
Nie wiem jak Wy robicie, ale ja robię dokumentacje zdjęciową i odsyłam do sklepu czy do producenta z reklamacją i niech ścigają producenta, w Agro-Bis może mnie mają dość, ale już kilka produktów jest poprawionych na rynku ;) m.in. podstawy filtrów 4011 na pp8,4, wentylatory do C330, ostatnio temat podestów do C-330 - tragiczne wykonanie i jedyne na rynku jakie są. Zobaczymy co się uda w temacie zrobić. Z ciekawości zamawiałem z 3 sklepów i porównywałem - każdy miał to samo, poszły zwroty

Ale tak, uważam, że dzisiejsze części to trudny temat, dużo bubli, niedoróbek - ale przez lata chcieliśmy najtaniej, to mamy :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 386
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Borekk17 »

Paweł nie obraź się ale tyle co twoje maszyny chodzą to nawet najtańszy szajs będzie chodził długie lata
U ciebie nie ma dużych przebiegów i ciężkich warunków pracy więc też ciężko o wiarygodną opinię.


Ja okładziny hamulcowe miałem z komfortu u siebie a i kilka kompletów założyłem klientom tak samo tarcze sprzęgła mimo że jakoś to pasuje to z hamulców robią się spowalniacze a tarcze sprzęgłowe szybciej się kończyły
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
Awatar użytkownika
dominik5211
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: dominik5211 »

Dzięki borekk za konkretną opinię, posłuchałem mitów o bezproblemowych częściach z komfortu na forum i na YouTube,teraz to się zastanawiam czy nie było lepiej regenerować stare szczęki... W sumie nic jeszcze straconego.
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Grigs »

U siebie w gdzieś w latach 2007-8 również mechanik jak robił hamulce założył mi w c330 szczęki komfortu, dobrze kolejnością współbieżni, to jak robiłem generalke tyłu na wiosne w tym roku przy oględzinach ich zauważyłem że okładziny starły się o po 1-1.5mm, do łbów nitów brakowało jeszcze 2-2.5mm i poluzowały sie nity przez co okładziny latały ale coś tam hamowały pomimo że olej poszedł na bębny, nie powykrzywiane, otwory na sworznie przytrzymujące nie wyoblone, płaskowniczki(o przekroju kwadratu) ślizgające sie w kułaku również nie wytarte czy wgniecione po 1cm na strone jak org. przebieg trudno określić bo co roku różnie nabijałem motogodzin 30- przez co postanowiłem je zostawić, doklepałem nity by okładziny nie latały, złożyłem z nowymi częściami niektórymi z epoki jakie dało sie dostać i jak narazie dalej hamują.
Współczesne z komfortu jakoś mnie nie przekonują.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Ursus »

To dziwne, bo ja miałem z komfortu klejone, a nie nitowane, te regenerowane na pewno, a inne musiałbym po fotkach popatrzeć dla pewności.

Racja jak d.... każdy ma swoją ;) Ja się przy niczym nie upieram, zawsze mówię co mi się sprawdza - a każdy ma swój rozum :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: AndrzejD21 »

Nie raz się przekonałem co do jakości części, najwięcej części nie nadających się do montażu było z firmy "ursus", mowa tu o kołach zębatych do skrzyni c 330, koło biegu wstecznego nie wchodziło na ośkę, drugie miało inną szerokość zęba przez co wyło. Trafiły się też wadliwe panewki do perkinsa 3. Końcówki wtryskiwaczy wzm padały po ~80mth, zaczynały lać i ciągnik kopcił, po założeniu najtańszych pracują ponad 200mth, pylą i trzymają identyczne ciśnienie. Także nie zawsze droższe części są lepsze, a często wręcz przeciwnie, te tańsze w moim przypadku często okazywały się dużo lepsze. Zestawy naprawcze stosuję zawsze mahle i nigdy nie było z nimi problemów, ciągnik zawsze był docierany od razu po remoncie w pługu, żadnych przedmuchów czy brania oleju, a po zdjęciu głowicy po 300mth gładzie cylindrów wyglądały jak nowe, rysy honownicze bez żadnych przetarć co świadczy o braku zużycia. Jeżeli części podczas montażu trzymają wymiary, pasują i dobrze wyglądają to na 99% będą chodzić, problemem jest to kto je montuje i w jakich warunkach. Składanie silnika w stodole w nieumyty często krzywy blok praktycznie zawsze kończy się awarią i jakie części by jakościowe nie były to i tak padną.
Awatar użytkownika
dominik5211
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: dominik5211 »

Masz rację tak się kończy "lokowanie produktu" a po d...e dostaje na końcu klient :oops:
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Wybór producenta części do remontu silnika

Post autor: Alchemik »

https://m.youtube.com/watch?v=lw8jIbHnFXI

W kontener i później w pudełka z jakimś znanym nadrukiem. ;)
ODPOWIEDZ