Wycieki skrzyni biegów.

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Wycieki skrzyni biegów.

Post autor: mario3991 »

Cześć, ze skrzyni w mojej 60tce wycieka olej, z pokrywy górnej również ale boję się ją zdjąć ze względu na te "bezpieczniki" przesuwek. Czy przed zdjęciem całej pokrywy muszę je wykręcać wszystkie czy po prostu odkręcam wybierak później pokrywę i nic mi nie powpada do skrzyni żadne kulki sprężynki itp ? Nigdy tego nie rozkręcałem bo nie było potrzeby teraz się wziąłem za to, pokrywy na dole już uszczelnione nowe uszczelki i od razu bym to ogarnął jak olej spuszczony. Druga sprawa przekładnia kierownicza jak najlepiej zbić wąs żeby wymienić uszczelniacz, i z tyłu przekładni tę uszczelkę też chciałbym wymienić na nową bo się poci, jest tam śruba od kasowania luzu i to trzeba rozkręcić później tą pokrywę z tyłu ?
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

Re: Wycieki skrzyni biegów.

Post autor: URSUS c 328 »

Pokrywę możesz śmiało odkręcać po wykręceniu zabieraka nic ci tam nie wleci do skrzyni. Później przy składaniu musisz trafić palcem wybieraka w listwy. Wąs przekładni najlepiej jakimś ściągaczem dwuramiennym. Jak nie masz to brecha odciągaj wąs od przekładni i drugi niech uderza w wał przez coś tak żeby go nie uszkodzić.
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wycieki skrzyni biegów.

Post autor: mario3991 »

A te "bezpieczniki" od przesuwek które są przy dźwigniach od reduktora i wom, tam nie muszę nic ruszać ? Tylko odkręcam do okoła śruby pokrywy i ją ściągam ?
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Wycieki skrzyni biegów.

Post autor: widelec77 »

Smialo do gory pokrywe :)
Ja po zdjeciu sprawdzalem stan bezpiecznikow-jeden mialem zaciety tylko.

Za to warto sprawdzic czy na miejscu sa kulki i kołek blokujący wodziki.Bo niewiadomo co za mechanik tam grzebal wczesniej :D

Do uszczelniania polecam:
https://allegro.pl/oferta/k2-siltec-90g ... =supercena
Sprawdzony! 11 ha poszlo pod plug i nawet sie nie zapocil pod plecakiem.

A wczesniej stosowalem te markowe G..no warte,polecane przez wszystkich i zawsze gdzies byly wycieki po ciezkiej pracy......
mario3991
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:49

Re: Wycieki skrzyni biegów.

Post autor: mario3991 »

Jeśli chodzi o skrzynie to żadnych problemów nie mam, jedynie jak mało oleju to biegi ciężej wbić. Czyli pokrywa w górę i te bezpieczniki wychodzą razem z nią, a jakie kołki i kulki mam sprawdzić ? Nigdy nie ruszałem skrzyni chociaż mam krótko ten ciągnik ale robiłem kapitalkę silnika bo płyn do oleju poszedł, zwolnice bo ciekły . A jeśli chodzi o sylikon to używam tylko reinza i nigdy nie miałem żadnego problemu, a robię sporo i często uszczelki zrobione z gazety wspomagam dla pewności właśnie nim.
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

Re: Wycieki skrzyni biegów.

Post autor: wojtek12321 »

mario3991 pisze: 24 gru 2021, 20:09...a jakie kołki i kulki mam sprawdzić...
https://www.agroalex.pl/50420520-kolek- ... 31647.html
https://www.agroalex.pl/54360127-kulka- ... 40829.html

Części z katalogu o numerach 35 i 36.
Załączniki
Katalog czesci do Ursusa C-355 i C-360.jpg
Katalog czesci do Ursusa C-355 i C-360 1.jpg
ODPOWIEDZ