C360 - skrzynia - wałek pośredni

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
batus80
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2022, 21:56

C360 - skrzynia - wałek pośredni

Post autor: batus80 »

Panowie mam problem przy składaniu skrzyni. Mianowicie jak włożę wszystkie koła na wałku pośrednim i zamontuję wałek koło 2 biegu i zamontowane koło wstecznego biegu (te na łożyskach 28x33x13) zazębiają się tylko po połowie . Przy rozbieraniu nie zwróciłem uwagi czy tez tak było . Wymieniałem koła I II III biegu . Koła nowe pomierzyłem są identyczne wymiarem jak stare . Zwróciłem na to uwagę po obejrzeniu poradnika warsztatowego.

Założone wszystkie koła jak na zdjęciu nr1 wystają trochę z tulei (tzn koło stałego zazębienia) 5mm na miejscem osadzenia łożyska 6211N
ObrazekObrazekObrazek


Z kolej na fotce nr 2 założyłem tylko 3 koła I II III i wcisnąłem pośredni doszedł bezpośrednio do łożyska 6211N koła się zazębiają prawidłowo ale mocno wyszło łożysko z osadzenia 6310 prawie połowa .
Obrazek

Jak założę cały wałek pośredni, cofa mi się do tyłu bo łożysko 6211N jest zabezpieczone przed wysunięciem
Obrazek

Pozostałe fotki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? czy stosowane były jakieś podkładki regulujące ?
Lanser975
Posty: 65
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:56

Re: C360 - skrzynia - wałek pośredni

Post autor: Lanser975 »

Na wałku pośrednim w C360 żadne podkładki dystansowe nie występują. Powiem szczerze, że nigdy nie miałem takiego przypadku, chociaż raz miałem tak, że po złożeniu skrzyni i założeniu pokrywy na luzie koła 3 biegu lekko o siebie trącały. Mam pewne podejrzenia, że geometria kół się nie zgadza. Spójrz na stopklatkę z filmiku Pawła, w 10:24 https://youtu.be/z90GMhAohiQ?t=624. Pomiędzy wieńcami zębatymi 1 i 2 biegu jest znacznie większa szczelina niż u Ciebie. Niewykluczone, że obecnie sprzedawane tryby są felerne, chociaż byłby z tego znacznie większy rozgłos. Może Tobie się takie trafiły. Pokaż zdjęcie ze złożoną całą dolną choinką.
ODPOWIEDZ