Elektryka zetor 3011

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
pawelp1320
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 10:01

Elektryka zetor 3011

Post autor: pawelp1320 »

Witam, zakładałem instalację w Zetorze 3011, wiązka kupina gotowa od c360 i po małych przeróbkach wszystko jest jak powinno. Poza jednym. Tylne światła. Wszystko jest podłączone i chciałem sprawdzić, podłączyłem na szybko lampy i na wyłączonym kluczyku kierunkowskazy działają okej, na pozycji 1 stacyjki włączają się pozycje a po włączeniu razem z nimi kierunkowskazów zaczynają przygasać razem z częstotliwością kierunkowskazów. Kierunkowskazy także wtedy migają jakby trochę szybciej i słabiej, na pozycji 2 i 3 jest to samo z tym że jest jeszcze słabsze światło. W czym może być problemam? Nie miałem akumulatora pod ręką więc instalacje podłączyłempod zasilacz 12V. Dodatkowo na blaszce do której wklada się żarówki przechodzi prąd z pozycji, nie wiem czy powinno tak być skoro tam jest końcówka na kabel masowy. Może za słaby kabel jest w tej wiązce? Za cienki i może nie podaje tyle prądu co pobierają żarówki?
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: zdziaszek »

Proponuję poprawić masę w lampach, ewentualnie pytanie gdzie wpiales zasilacz w obieg i jaki prąd daje ten Twój zasilacz? Jeśli zbyt mały to efekt może być podobny, tym bardziej że przełączając kolejno stacyjkę uruchamiasz odbiorniki z coraz większym poborem prądu.
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: Grigs »

Wygląda na to że podłączenie jest w porządku, sprawdź z aku.
pawelp1320
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 10:01

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: pawelp1320 »

Sprawdziłem na akumulatorze. Jeszcze wczoraj w nocy wyjmowałem z samochodu specjalnie :lol: . Problem znikł. Działa jak powinno wszystko. Dzięki za podpowiedzi.
jaszczur2
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2021, 12:24
Lokalizacja: Kostrzyn
Kontakt:

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: jaszczur2 »

pawelp1320 pisze: 27 sty 2022, 18:34 Witam, zakładałem instalację w Zetorze 3011, wiązka kupina gotowa od c360 i po małych przeróbkach wszystko jest jak powinno....
Możesz przybliżyć na czym polegają i jakie to przeróbki?
Niebawem mnie to czeka. Myślałem, żeby zrobić wiązkę samemu, alo może szkoda roboty jak są gotowe rozwiązania? ;)
pawelp1320
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 10:01

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: pawelp1320 »

Przeróbki polegały na usunięciu niektórych kabli które były dostosowane do prądnicy, przy zegarach jest trochę inne podłączenie, dodatkowo niezabardzo pasuje skrzynka bezpieczników która jest w tych instalacjach. Przykręcana od spodu deski rozdzielczej zawadza o stacyjke, od góry znowu zawadza o wajche ręcznego gazu. Sam muszę ją wymienić na zwykłą, płaską. Dodatkowo dałem grubszy kabel czerwony prądowy ten z rozrusznika do stacyjki, dałem swój z rozrusznika do alternatora (tamten był za cienki) No i ta instalacja jest trochę dłuższa, jest sporo naddatku w kablach bo c360 jest dłuższa niż Majorek.
Jeśli mogę podpowiedzieć to jesli czujesz się na siłach to rób samemu od podstaw. Ja kupiłem instalację za 200 zł z LSN z grubszymi kablami, a kable wcale nie są takie grube i dodatkowo typowo chińskie. Zastanawiam się jak wygląda instalacja z tymi cieńszymi kablami :geek: ,
jaszczur2
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2021, 12:24
Lokalizacja: Kostrzyn
Kontakt:

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: jaszczur2 »

Ok, czyli lepiej zrobić samemu :roll:

Wydaje się bardzo prosta. Nie takie rzeczy w wojsku że Szwagrem :lol: :lol: :lol:

A tak na poważnie to mam oryginalną kompletną na wzór i jako takie pojęcie o prądzie to powinienem dać radę ;)
pawelp1320
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 10:01

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: pawelp1320 »

Samemu lepiej. Ja wcześniej nie tykałem się elektryki i elektroniki i trochę się obawiałem jak zobaczyłem ile kabli. Ale jak się okazało wcale nie jest tak trudno jak się wydaje. Jakbym miał robić instalację drugi raz to zrobiłbym samemu. ;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: Ursus »

jaszczur2 pisze: 30 sty 2022, 20:58 A tak na poważnie to mam oryginalną kompletną na wzór i jako takie pojęcie o prądzie to powinienem dać radę ;)
Gdyby została Ci ta stara instalacja - jeśli jest kompletna i nie uszkodzona - to chętnie pozyskam/odkupię :) Odwzorowałbym u siebie w Majorku wg wzoru, dokładając tylko wszędzie masy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
jaszczur2
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2021, 12:24
Lokalizacja: Kostrzyn
Kontakt:

Re: Elektryka zetor 3011

Post autor: jaszczur2 »

Ursus pisze: 02 lut 2022, 8:15
jaszczur2 pisze: 30 sty 2022, 20:58 A tak na poważnie to mam oryginalną kompletną na wzór i jako takie pojęcie o prądzie to powinienem dać radę ;)
Gdyby została Ci ta stara instalacja - jeśli jest kompletna i nie uszkodzona - to chętnie pozyskam/odkupię :) Odwzorowałbym u siebie w Majorku wg wzoru, dokładając tylko wszędzie masy.
Trudno powiedzieć, czy jest kompletna w 100%, ale no oko wygląda na oryginał. Jak tylko zrobię nową na jej wzór. Te dostaniesz w prezencie 😎.

Mam w planie wyrobić się na Wilkowice to się pewnie spotkamy i Ci przywiozę :mrgreen:
ODPOWIEDZ