Cyklop 2 - Prototyp

Wszystko na temat ładowaczy, spychów, wózków i masztów widłowych... Generalnie o urządzeniach pomagających w załadunku i rekultywacji terenu.
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Szukam informacji na temat prototypowego cyklopa 2.

Z tego co udało mi się ustalić to wyszedł on w kilku egzemplarzach, ponoć jeden z nich był na sprzedaż w okolicy Pleszewa kilka lat temu, jednak czy to prawda nie mam pojęcia, ludzie często mylą go z unhz 750.

W internecie krąży kilka zdjęć oraz krótki film z pracy ładowaczem.

Planuję budowę repliki cyklopa 2, zdjęcia z prac będę umieszczał na forum.



Obrazek
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: JDnB91 »

Super. Cieszę się i kibicuje :) seryjnie powinien taki wychodzić. A nie tyle lat klepali to samo, w sumie bez większych zmian
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

To i ja się trochę przyłożę do budowy :D

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Wszystko się przyda, zastanawiam się czy obrót był taki jak w normalnym cyklopie ale chyba nie był
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

Jeżeli chodzi o egzemplarz na sprzedaż to widziałem takiego na olx tylko nie pamiętam gdzie stał. Był dosyć mocno zdewastowany. Brak szyb w kabinie, pourywane węże i rurki hydrauliczne, brak przedniej podpory lemieszowej.
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Czyli to musi być prawda ponieważ już kilka osób mi o tym wspomniało. Jeśli był mocno zdewastowany to mógł się nie sprzedać i już dawno skończył na złomie, nie wiadomo. Skontaktowałem się również z producentem a raczej spadkobiercą, kto wie może coś znajdą na jego temat

Trafiłem na ciekawe zdjęcie, pozostałości po cyklopie 2.


Obrazek

Jestem w kontakcie z właścicielem tej maszyny także jest nadzieja :)
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

Pozostałości ale do odratowania. Trzymam kciuki, bo bądź co bądź Cyklop 2 to moja ulubiona maszyna zaraz po Bizonie.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: Ursus »

Ciekawy projekt się szykuje :) Będę kibicował :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Wszystko wygląda na to, że będzie to renowacja a nie jak pierwotnie zakładałem budowa repliki, w ten lub przyszły tydzień cyklop 2 stanie w moim garażu, jest co prawda trochę rozczłonkowany ale najważniejsze rzeczy do niego są, brakuje kabiny, pomostu i zbiornika na olej ale udało mi się ustalić kto go kupił i być może zbiornik wróci na swoje miejsce. Trzymajcie kciuki :)
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

Widać brakuje też błotników ale to akurat elementy do dorobienia gorzej będzie z kabiną.
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: Alchemik »

Kabina to i tak pikuś przy całej ramie, obrotnicy, gdzie nie wiadomo dokładnie jaki co miało wymiar itp
tomasinho09
Posty: 232
Rejestracja: 03 mar 2014, 22:25

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: tomasinho09 »

Wydaje się mając już bazę taką jak na zdjęciu to powinno już być łatwiej niż przebudowywać zwykłego cyklopa.
Swoją drogą ciekawe, dlaczego nie wdrożyli tego nowego typu do produkcji masowej.
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Sprawa utknęła w martwym punkcie ponieważ podwozie od cyklopa jest wykorzystywane jako przyczepa do baraku dla stróża. W związku z tym właściciel chce abym znalazł mu coś w zamian tego, musi to być mobilne tj. rama od rozrzutnika bądź jakaś platforma na kołach. Nada się również rama do jakiegoś busa. Jeśli ktoś miałby coś podobno w okolicy kujawsko pomorskiego to proszę o kontakt.
m1strzunio
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2023, 21:30

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: m1strzunio »

Polecam obejrzeć filmik na YT o ładowaczach. Dwa razy jest wspomniany cyklop 2 (jest opisany w takiej formie jak był normalnie produkowany) - https://youtu.be/-LUMHjB1RfE
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Niestety projekt stoi w miejscu ponieważ z niektórymi bardzo ciężko sie porozumieć. Mam nadzieje, że w końcu się uda...
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Jest i on, udało się po długich negocjacjach w końcu zaczynam projekt, brakuje tylko zbiornika oleju ale jeszcze może się znajdzie. Tymczasem kilka zdjęć a niebawem film :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

No to super. Nie mogę się doczekać efektu końcowego. Będziesz go malował na czerwono tak jak w prospekcie?
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Dokładnie tak aczkolwiek ten kolor jest oryginalny, istniały przynajmniej 3 takie maszyny, ta moja koloru siwego i dwie czerwone. Ta z prospektu oraz z filmu to dwie różne maszyny. Zwróć uwagę na uchwyty, które służą do pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu. Jedna ma czarne druga białe oraz druga rzecz to mocowanie uszczelki szyb. Ta na filmie na dodatkowe blachy w każdym rogu uszczelki, ta z prospektu już nie. Moja nie ma kabiny ale ją miała i tak też będzie odbudowana. Dwie pompy też wyglądają inaczej ale to wszystko wyjaśnię na filmie, przynajmniej spróbuję.
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

Ten egzemplarz co był kiedyś na olxie też był koloru siwego. Ten na filmie Ładowacze miał całkowicie inne oznaczenie niż ten z prospektu czyli T-279.
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Mój również ma oznaczenie t279 i udźwig 800 kg a nie tak jak na filmie 750. Pompy są inne ale są polskie i z 1984 roku, kto wie czy tak było fabrycznie.

Jestem przed przeprowadzką do nowego gospodarstwa więc narazie wszystko tak na dziko sobie oglądam i patrzę czego brakuje.

Zbiornik na olej może będzie bo wiadomo gdzie trafił.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ