Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobne wy

Przyczepy rolnicze, wozy konne, wózki transportowe itd.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Wicher »

Bardzo trafna nazwa ;)
Jaki jest koszt wykonania takiego ładowacza?
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: damber »

Dobrze, że przypomniałeś, bo już ~Bolszewik pytał o koszty.
Praktycznie ten ładowacz powstał ze "złomu", bo większość użytych blach i profili, to resztki, które zostały po budowie wiaty u znajomego, no i trochę mojego złomu dorzuciłem :D Za przysłowiową flaszkę dostałem. Trzeba liczyć tarcze do cięcia i szlifowania, prąd, drut i gaz spawalniczy, farby i inne drobiazgi, no i wkład własny w postaci robocizny. Czasami nie warto oddawać żelastwa na złom, a zrobić z tego coś pożytecznego. Koszt Panowie jest naprawdę niewielki jak macie jakieś żelastwo w domu :)
Facebook. old URSUS tractor
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Wicher »

Materiał a żelastwo to dwie różne rzeczy xd gdyby kupić taki materiał i robić wszystko od zera u siebie kalkulując wszelkie możliwe koszty to trochę by wyszło.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
marek_spectra
Posty: 272
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:05

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: marek_spectra »

damber cholernie wysoko podniósł poprzeczkę. I to na każdym polu, czy to poprawnosci konstrukcji, jakości wykonania a nawet "dizajnu" . Zainspirowany Jego konstrukcją stworzyłem własną, w zasadzie jest ukończona i już po testach. Ale nie pomalowałem jeszcze ramy i nie śmiałbym wklejać swojej fotki w jednym wątku z damberowym cacuszkiem :)

Do rzeczy, koszty: najdrożej wychodzi wykonanie szufli. w moim przypadku blacha 4mm plus cięcie 250zł. Uprosciłem jej konstrukcje pozbywając owalu tylnej scianki. Zemściło sie to sporymi trudnosciami z późniejszym jej "wyważeniem".
Pozostałe koszty wykonania ramy, zapadki etc oceniam na 400 zł.

Dzisiaj poszukałbym używanej szufli z ładowacza, lub na zaprzyjaznionym złomowisku kupił średni hydrofor i wykonał szuflę na wzór damberowej.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Wicher »

Ja to sobie u kumpla widły upatrzyłem, i zrobię nośnik palet tylko... xd
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: damber »

Bez jaj, ale mój ładowacz się kryje w porównaniu z tą kosiarką co zrobiliście do ciągnika.

Wracając do szufli, to tył został zrobiony z rury, która była wykonana z 4 mm blachy, a następnie przecięta na pół. Druga połówka będzie wykorzystana przy budowie łyżki do obornika - nic nie może się zmarnować ;)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
marek_spectra
Posty: 272
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:05

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: marek_spectra »

Ponieważ ładowacz dambera snił mi sie po nocach, uznałem to za znak :) oto mój własny ładowacz :) Nawet uzyskałem zgodę na użycie nazwy :)

http://youtu.be/Oi9Baj--g4U
Titek
Posty: 65
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:19

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Titek »

A oto moja paczka zapinana na podnośnik w Ursusie C330. Trwała, praktyczna i lekka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
arty
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:48

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: arty »

Szukam jak zrobić srzynke i trafiłem tutaj

Co myslicie o takim rozwiazaniu - chodzi mi głownie czy nie za blisko ciągnika będa sworznie zaczepów ( czy nie będzie zahaczało o błotniki) i czy wieżyczka nie powinna być niżej - albo cofnięta w tył ?
Może ktoś ma jakieś sugestie i porady???

ObrazekObrazekObrazek

Skrzynia byłaby przykręcona śrubami do tej ramy w kilku miejscach - głównie w okolicy wieżyczki oraz gdzieś na podłodze.
Profil kwadratowy 90x90 - może nawet mniejszy..

Z tyłu zaczep do podpięcia przyczepy lub założenia kuli do przyczepki samochodowej..
Sama rama po odkręceniu skrzyni też mogłaby służyć do czegoś...

Jako skrzynie chce zastosować taki pojemnik z demobilu:
http://www.bmserwis.pl/pojmetal-kosze-koszowe.html
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Roman1313 »

Wieżyczka może być niższa równa ze skrzynią, spód raczej typu sanie, belka zamiast z tyłu dałbym z przodu tylko troche wyżej, zamiast bolców mam uszy z grubej blachy ze swożniem.
arty
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:48

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: arty »

Wiezyczke musze jeszcze dokadnie pomieżyc, ale nie mogę za nisko, bo sktrzynia ma kątownik w górnej części a niżej jest tylko siatka to niemiałbym do czego przykręcić - znowu wspawana od czoła nie wiem czy rzymska nie będzie wtedy za długa.....

Spod typu sanie - czy chodzi o cieńszy profil ale spawana w kratownice???

Belka z tylu dlatego ze musze cos mieć aby przyspawać zaczep ...

Uszy ze sworzniem - nie za bardzo rozumiem - chodzi żeby zamiast wiercić w profilu to wspawać uszy podobnie jak do wieżyczki i w nich sworzeń???

A już chyba załapałem - zastrzału mógłbym zrobić wyższe i z grubszej blachy i w nich wspawać sworznie - wtedy odsunąłbym się od ciągnika bardziej i wieżyczkę mógłbym wspawać wtedy do czoła.....
Na jakiej wysokości od gruntu dać dolne zaczepy?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: damber »

Wysokość wieżyczki jest ważna, bo to od tego punktu zależy w którą stronę będzie się pochylać skrzynia podczas podnoszenia. Jak będzie niższa niż punkt przyłączenia rzymki do ciągnika, to podczas podnoszenia skrzynia będzie się pochylać do tyłu, a jeśli będzie wyższa, przy podnoszeniu pochylać się będzie na ciągnik. Najlepiej przy wieżyczce zrobić kilka punktów przyłączenia rzymki na różnych wysokościach, wtedy będziesz mógł sobie regulować pochylenie skrzyni.
Facebook. old URSUS tractor
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Roman1313 »

Przejżyj temat od poczatku. Z kilku wersji możesz stworzyć swoją.
arty
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2009, 17:48

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: arty »

Drobne poprawki - przesunolem jednak dolne mocowanie do przodu
i wieżyczkę
Dokladne położenie tych punktów musze jeszcze ustalić - te elementy wspawam na końcu - jeśli trzeba to dospawam jeszcze jedna poprzeczkę do wieżyczki aby zejść z nią niżej...
Obrazek

Obrazek

może komuś się przyda.:..

Obrazek
trzeba jeszcze chyba będzie pomyśleć o jakimś wzmocnieniu na dole...
Awatar użytkownika
albert
Posty: 94
Rejestracja: 19 sie 2012, 17:24

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: albert »

Wypasiony ten twój władeczek *comfort*
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Roman1313 »

Momenty dokręcania śrub w zależności od twardości materiału oraz stare i nowe oznaczenia twardości śrub.
https://picasaweb.google.com/1075470257 ... directlink

Zródło: Zrób To Sam X.1992



Jak zrobić samemu uniwersalny ciągnik ogrodowy (jednokołowy) na bazie silnika i innych części z motocykla dostosowując wymiary do konkretnego modelu jakim w danej chwili dysponujemy.
Zadanie w czasopiśmie jest oznaczone piecioma gwiazdkami a więć zaliczone do zadań bardzo trudnych wymagających dostępu do specjalistycznych narzędzi i maszyn.
https://picasaweb.google.com/1075470257 ... directlink

Zródło: Zrób Sam nr5/1981
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Bolszewik »

Nie chcę zaczynać nowej dyskusji, bo myślę że zawiera się w tym temacie.

Potrzebuję zapiąć do ciągnika maszynę ze standardowym kulowym zaczepem. Z góry mówię że nie ma opcji bym zmienił zaczep na oczkowy.
Kupiłem więc coś takiego:

http://allegro.pl/sworzen-kulowy-k50-la ... 09582.html

Wystarczy tylko zablokować przed obrotem belkę zaczepową.
Oczywiście to żaden problem, ale ....
Pytanie jak to zrobić łatwo pewnie i do tego tak by nie mnożyć klamotów w garażu. Podnośnik musi mieć możliwość ruchu góra - dół tak by wypoziomować maszynę.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Ursus »

Wydaje mi się, że najprościej to zrobić przykręcane na dwie śruby, po każdej stronie, płaskowniki, które przylegając do ramiona - będą usztywniały belkę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Skrzynia zapinana na podnośnik do ciągnika i inne podobn

Post autor: Grigs »

Żeby belka była wypoziomowana przy regulowaniu wysokości, musi być trzeci punkt odniesienia podpierający, czyli na łączniku centralnym, też myślałem nad patentem z płaskownikami przy jednej stronie belki na listwie u góry i u dołu przykręcane tak by była sztywna, ale to ma właśnie tą wadę z wypoziomowaniem.
ODPOWIEDZ