rozrzutnik obornika

Przyczepy rolnicze, wozy konne, wózki transportowe itd.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

rozrzutnik obornika

Post autor: GMalec »

witam ostatnio zakupilem rozrzutnik obornika 2 osiowy czarna bialostocka rok produkcji 1975 i mam pytanie czy do niego mozna kupic jeszcze czesci? dodam ze jest na dwie tasmy obecnie jest w stanie zlomowym ale kupilem go za smieszne pieniadze
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: Fragokov »

Masz jakieś zdjęcie ? Bo to możliwe że jest Dobre miasto
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: GMalec »

Na taliczce znamionowej pisze czarna bialostocka zdjecia dodam jutro poszukuje do niego opon uzywanych bo te co sa to sie rozsypuja ze starosci , caly jest pordzewialy ale kompletny
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: piotr31 »

Burty są na ALLEGRO ,tam nie ma co się popsuć jedna przekładnia kilka łożysk powinny pasować od nowszych na jedną taśmę .Wada to wąsko rozwala przerób na jeden wałek
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: GMalec »

No tak ma jeden walek mysle nad wymiana tego afaptera nanowszy z 2 walami a mam pytanie pod spodem sa takie sprzegla gumowe loczace walki napedowe czy mozna je gdzies kupic?
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: piotr31 »

liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: liqwidator »

a może żeby zwiększyć rozrzut to przerobić go na taki z wałkami pionowymi?
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: GMalec »

a no wlasnie jakie lepsze beda do rozrzutu pionowe czy poziome? a te gumy z allegro musze sprawdzic czy mam takie w swoim



posprawdzalem i to sa te gumy na 6 srob dzieki za link
tomasinho09
Posty: 232
Rejestracja: 03 mar 2014, 22:25

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: tomasinho09 »

Jak dasz dwa poziome to rozrzuci bardzo dobrze, o niebo lepiej niż z jednym wałkiem.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: krzmaz7 »

GMalec napisał/a:
a no wlasnie jakie lepsze beda do rozrzutu pionowe czy poziome?
książkowo lepsze są pionowe, ponieważ szerzej rozrzucają co skutkuje mniejszą ilością przejazdów a tym samym mniejszym ugniataniem powierzchni pola, ale książki książkami a praktyka praktyką, na wąskie pola lepszy jest rozrzutnik z poziomymi wałkami bo za miedzę towaru nie przeżuci :) tak czy inaczej przerobić adapter Polskiego rozrzutnika z wałkami poziomymi na adapter z wałkami pionowymi to ciekawe wyzwanie, bo po pierwsze wałki muszą być 4 a nie 2 (za szeroki na 2 wałki pionowe) a po drugie to tak właściwie nie byłaby przeróbka a raczej budowa całkowicie nowego adaptera, co wiąże się z nie małym kosztem, niemniej jednak życzę powodzenia i z chęcią obejrzę efekty :)
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: GMalec »

krzymaz7 widzialem twoj filmik z rematu rozrzutnika bardzo fajny, tak samo chce zrobic swoj tylko ze moj jest w gorszym stanie
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: krzmaz7 »

stare dzieje :) ale dzięki za uznanie, pieściliśmy się z nim ze dwa miesiące, a stał z pół roku zanim się sprzedał, ale warto było, bo mimo że wiele na nim nie zarobiłem to zawsze coś tam się roboty nauczyłem :) pokaż zdjęcia tego Twojego, porównamy :)
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: rozrzutnik obornika

Post autor: GMalec »

jutro zrobie i wrzuce tu na forum ale masakra na 4 kapciach pordzewialy ale kupilem go za mala kase
ODPOWIEDZ