Rozrzutnik POM Nidzica

Przyczepy rolnicze, wozy konne, wózki transportowe itd.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

Rozrzutnik POM Nidzica

Post autor: krzmaz7 »

Pozwolę sobie w tym temacie opisać troszkę nowszą maszynę niż większość przedstawianych na forum, ale robię to tylko dlatego, że jest to maszyna dość wyjątkowa jak sądzę. Szukałem od dłuższego czasu jakiejś fajnej przyczepki jednoosiowej, ale nic ciekawego za rozsądne pieniądze nie mogłem znaleźć. Przeglądałem również ogłoszenia rozrzutników, tyle że miałem już kiedyś rozrzutnik, który z różnych powodów, których nie będę teraz wypisywał nie spełniał wszystkich moich oczekiwań, dlatego nie byłem przekonany do zakupu kolejnego. Przypadkiem trafiłem na ogłoszenie ładnego rozrzutnika o trochę innej konstrukcji niż ten, który miałem poprzednio. Już kiedyś wpadł mi taki w oko, no ale wtedy nie wyszło, więc teraz po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na jego zakup. Rozrzutnik w 1986r wyprodukował POM Nidzica, na potrzeby gospodarstw na terenach górzystych, a raczej około górzystych. Pod względem wykorzystanych elementów mechanicznych jest to kompilacja mechanizmów z rozrzutników produkowanych w Dobrym Mieście i w Czarnej Białostockiej. Główną zaletą rozrzutnika z Nidzicy jest bardzo solidna rama o dużo lepszej moim zdaniem konstrukcji niż w wymienionych wcześniej maszynach. Swój rozrzutnik kupiłem jakieś 50km od miejsca zamieszkania, niemniej jednak jest on raczej niespotykany w mojej okolicy, chyba głównie dlatego, że jest mniejszy od innych (wymiar skrzyni ładunkowej 300x180x50). Trzeba przy nim poświęcić trochę czasu i pracy, ale jego stan oceniam na zadowalający. Według producenta ładowność tego rozrzutnika to 2,5t, ale na pierwszy rzut oka widać, że maszyna może przewieźć dużo więcej. U mnie będzie wykorzystywany głównie jako przyczepa, obornik czy kompost woził będzie raczej okazjonalnie. Na tą chwilę jedno zdjęcie, więcej dodam jak nastąpią jakieś zmiany w jego wyglądzie :)
[img][IMG]http://images68.fotosik.pl/770/0273087376a3bfffm.jpg[/img][/img]
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Rozrzutnik POM Nidzica

Post autor: Fragokov »

Jak możesz to zrób fotkę, tabliczki znamionowej
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Rozrzutnik POM Nidzica

Post autor: krzmaz7 »

Mogę, tyle że tabliczka jest nieczytelna, więc chyba nie ma sensu, ale znalazłem w sieci zdjęcie tabliczki z takiego samego rozrzutnika:
http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/12 ... _59784.jpg
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Rozrzutnik POM Nidzica

Post autor: Wicher »

Muszę Krzysiu wpaść do Ciebie pooglądać Twoje maszynki nowe :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Rozrzutnik POM Nidzica

Post autor: krzmaz7 »

No czas najwyższy Darek, czas najwyższy :)
ODPOWIEDZ