Przyczepa samozbierająca

Przyczepy rolnicze, wozy konne, wózki transportowe itd.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Przyczepa samozbierająca

Post autor: Tomek_J »

Proszę o pomoc - o odpowiedź na typowo lamerskie pytanie: czy w przyczepie samozbierającej T-010/1,w której podbieracz jest opuszczany hydraulicznie, da się go podnosić i opuszczać ręcznie ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Bolszewik »

Nie wiem jaki to był typ przyczey, ale kolega miał na korbę, dokładniej zastosował podnośnik od dużego Fiata.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Wicher »

Cześć, skoro jest tutaj siłownik hydrauliczny to zapewne da się to przerobić i na napęd ręczny :D tylko taki podbieracz nie jest lekki...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: jacek0106 »

Miałem t010 i podbieracz działa tylko hydraulicznie. Po za tym ten pojedynczy popychacz powodował że pod obciążeniem szarpało mniejszym traktorem. Sprzedałem i kupiłem Pottingera mniejszego, ale w górach bardziej komfortowego. Popychacz tak skonstruowany że napychał jak prasa, a traktor tego nie odczuwał. Wszystko mechaniczne nawet hamulec. Po latach użytkowania moja kupiona w Agromie t010 którą wziął znajomy rolnik poszła na złom. A Pottingerka pojechała za dobre pieniądze do małopolski bo była w idealnym stanie. Przerobić podnoszenie podbieraka oczywiście się da, tylko to się nie opłaca.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Tomek_J »

Dziękuję za odpowiedzi. Co do małego porringera (ideałem byłaby 10-ka ;) ) to one niestety są 2 razy droższe i po prostu mnie na taki luksus nie stać. Chyba, że znacie inną alternatywę (poza sip-em) ?
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: jacek0106 »

Sip-Sempeter z lat 70 to składane w Jugosławi Pottingery. To te na deskach jeszcze i drewnianych ślizgach. Mimo że były trwałe to ciężko dzisiaj coś takiego znależć w jakimś sensownym stanie. Jak taka stara przyczepka była garażowana to można ją wytulejować i będzie jak nowa. Zgnity szrot z pod chmury to raczej nieopłacalny będzie w remoncie.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Tomek_J »

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje. No i (niestety albo "stety" - czas pokaże) padło na T010/1 - głównie z powodu ceny i bliskości, a zatem braku potrzeby dalekiego i ciężko płatnego transportu. Przywlokłem wczoraj, przygotuję teraz do przezimowania, a na wiosnę remont - ale z tego, co widzę, w zasadzie tylko wizualny.

Pytanko: czy ktoś z Was dysponuje i mógłby się podzielić instrukcją do tego cuda ? Na OLX brak, wujek Googlewicz też bezradny...
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Roman1313 »

Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Tomek_J »

Wiem, widziałem, dzięki :)

No i jeszcze jedna kwestia: czy ktoś z Was wie jak wyglądał wałek do tej przyczepy ?
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Wicher »

Wrzuć jakieś zdjęcia sprzętu :D
A co do hydrauliki,zainteresuj się tematem agregatu hydraulicznego z windy samochodowej, sam rozpocznę "na dniach" testy takiego agregatu :)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: GMalec »

kup sobie czechoslowacka przyczepe horal bardzo fajna uzytkuje ja z wladimircem pojemnosc ma 20 m3
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

RE: Przyczepa samozbierająca

Post autor: Tomek_J »

GMalec napisał/a:
kup sobie czechoslowacka przyczepe horal bardzo fajna uzytkuje ja z wladimircem pojemnosc ma 20 m3
20 m3 to za dużo, pisałem, że szukam jak najmniejszej (nie wspominając, że pisałem także, iż już kupiłem T010 ;) ) Ale dzięki za chęć pomocy.<br><br><br><br>
Wicher napisał/a:
Wrzuć jakieś zdjęcia sprzętu :D
A co do hydrauliki,zainteresuj się tematem agregatu hydraulicznego z windy samochodowej, sam rozpocznę "na dniach" testy takiego agregatu :)
Ok, zrobię i wrzucę. W każdym razie: sobota zeszła mi na odgruzowywaniu sprzętu z 6-letniej warstwy zbitego kurzu zmieszanego z różnymi smarami oraz ze zwałów tyleż-letniego siana, smarowaniu, pompowaniu, odblokowywaniu podbieracza który się nie chciał opuścić nawet metodą "siła razy gwałt", zbijaniu zapieczonego na amen starego kardana itd. itp. No i na zakładaniu starożytnej ręcznej pompy hydraulicznej sprezentowanej przez uczynnego sąsiada, dzięki której podbieracz daje się teraz elegancko podnieść. Stan obecny zatem: mechanicznie sprawna w 100%, natomiast wizualnie na czwórkę, bo 6 lat stania w wilgotnych ceglanych murach zrobiło swoje. Natomiast przyrdzewienia są powierzchowne, więc jestem pełen dobrych myśli przed planowanym wiosennym malowaniem.<br><br><br><br>

19.07.2016 - Po remoncie i przetestowaniu w ramach tegorocznych sianokosów:

Obrazek
ODPOWIEDZ