Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Przyczepy rolnicze, wozy konne, wózki transportowe itd.
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: AndrzejD21 »

Jutro jadę oglądnąć przyczepę z tego ogłoszenia:
http://olx.pl/oferta/dwukolka-rolnicza- ... a44df86a2b

Widać że jest solidna, i co najważniejsze nie zardzewiała.

Z przerobieniem do dzika nie będę miał problemów, tylko jest jedna rzecz którą będzie ciężko zrobić-hamulce.

Przyczepa załadowana do max. 500kg+masa własna, musi mieć swój hamulec.

Felgi pasują do niej z żuka, więc wpadłem na pomysł że przykręcę bębny właśnie z żuka na szpilkach do mocowania felgi.
I zrobię hamulce na taśmach od c-330, 360.

Myślę ze powinny mieć wystarczającą siłę żeby zatrzymały ją.
bede86
Posty: 19
Rejestracja: 20 lip 2012, 23:27

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: bede86 »

wygląda na masywną i ciężką, czy aby dzik z załadowaną sobie poradzi??
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: dzik96 »

Moim zdaniem lepiej kupić oryginalną t-800 do dzika. Taniej i ogólnie mniej zachodu. Mogę Ci sprzedać nawet moją, tylko że musiałbyś przyjechać na Śląsk.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: AndrzejD21 »

Na pewno więcej jak 340kg warzyć nie będzie pusta, więc czego ma sobie nie poradzić?
T800 z ładunkiem waży ponad tonę, i dzik sobie jakoś radzi, chcę ją kupić bo mam nie daleko po nią jechać 10km.

A po za tym i tak skrzynię obniżę, bo nie potrzebna mi aż taka wysoka i z długości jej trochę zabiorę, max długa będzie 2m, więc pół metra odjedzie, tylko zaczep wytoczę nawet mam materiał, więc będzie moim zdaniem ok.

A ma mieć dodatkowe zastosowanie jako przyczepka do 3P, do małych transportów, więc będzie wielozadaniowa.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: Bolszewik »

Ja bym wolał jechać gdzieś dalej i mieć bez roboty, a ewentualnie do naprawy zamiast rzeźbić. Poza tym ta z linku co dałem to wywrotka, ma też rejestrację co może być dodatkową zaletą.

Natniesz się narobisz, a gdzie hamulce, zaczep też parę groszy wyniesie.

Na pewno taniej wyjdzie kupić oryginał, a jak brak Ci tych kilku stów to lepiej poczekać na okazję bliżej.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: AndrzejD21 »

Wolał bym kupić t800, niż kombinować z tą, ale w okolicy ich nie ma, a tą przyciągnę ciągnikiem do domu.

A po za tym już byłem ją oglądać i widać że jest solidna i ustaliliśmy cenę za nią 700zł.
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: snakeman1 »

chcesz kupic COŚ za 700zeta i to przerabiać? skracać,obniżać,hamulce robić?
totalny bezsens... to juz lepiej kupić se profile, ośkę i zrobić od nowa po swojemu robota nawet nie ta sama tylko łatwiejsza...
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: AndrzejD21 »

Materiał na zaczep mam, z resztą hamulce też prawie za grosze zrobię, mam znajomego na skupie złomu, więc coś na pewno tam znajdę.

Przyczepa stoi już u mnie, po jej obejrzeniu z bliska stwierdziłem z tatą że szkoda ją ruszać, bo jest nie do zniszczenia, ale nie nadaje się do dzika.
Ale już dzwoniłem do faceta z pytaniem o tą t800, ma mi przysłać jutro jej dokładne zdjęcia, bo oglądnąć jej nie pojadę.
Ma po uzgodnieniu dowieść mi ją na podwórko, więc jak tylko dostanę zdjęcia to pokaże je na forum.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: piter7011 »

Witam podłącze się do tematu aby nie zakładac nowego . Mianowicie posiadam dwukółke z mostem od poloneza na zawieszeniu z resorami jak u przyczepki samochodowej , ale pod wpływem wożonych ciężarów most trochę się wygiął i koła straciły zbieżnośc . Zdobyłem oś od bryczki na kołach 16 żukowskich , tylko ze ona jest na mimośrodzie z przesunięciem od środka o jakieś 15cm . Fajnie pasuje miała by duży prześwit tylko czy jak ją zamontuje teraz na sztywno to wszystko będzie dobrze nic się nie wyrwie itd, pozdrawiam i czekam na podpowiedzi Piter
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Przyczepa jednoosiowa SAM, przystosowanie do dzika.

Post autor: AndrzejD21 »

Na wiosce u mnie wszystkie dwukółki są z osiami przymocowanymi na sztywno, przecież jak była w bryczce i wytrzymała to czemu ma nie wytrzymać?

Tylko jakoś sobie jej wyobrazić nie mogę, osi znaczy. o_O
ODPOWIEDZ