FARM-MOT 250D

Wszystko co związane z motoryzacją
irek1996
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2011, 7:19

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: irek1996 »

Miałem zamiar kupić pompkę zasilającą ponieważ tak doradził mi fachowiec od regenerowania pompy wtryskowej, ale nie jestem pewien czy to na pewno to.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: damber »

Jeśli sekcje były robione, to może i zasilająca jest winna.
Facebook. old URSUS tractor
wakema82
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2012, 9:15

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: wakema82 »

witam mam pytanko, czy u was podnośnik dociska w dół bo jak go opuszczę do spodu to mogę go bez problemu podnieść do góry bo ojciec sie skarży że pług mu podnosi niby ta wajcha druga powinna go dociskać może coś sie popsuło ;/ czy może ktoś sprawdzić czy u was też tak jest? kur.. i jeszcze olej mi przybywa wiaderko spuściłem prawie.
solo424
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011, 20:33

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: solo424 »

to się ciesz ale racej to niejest olej tylko woda
damian1002
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2012, 20:42

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: damian1002 »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, mam nadzieje, że dłużej tu zabawię. Na początek mam pytanie, czy ktoś z was wymieniał kiedyś w Farm-Mot'cie łożysko walcowe, które znajduje się na wałku atakującym w skrzyni przekładniowej ? Niestety łożysko się posypało i nie dalej nie pojedziem.
[img][img]http://s6.ifotos.pl/mini/fm1gif_rqaxxhw.gif[/img][/img]

[img][img]http://s6.ifotos.pl/mini/fm2jpg_rqaxxxp.jpg[/img][/img]

Wiecie może czy jest taka opcja, żeby wyciągnąć wałek atakujący bez rozbierania przekładni głównej? Z moich przemyśleń wynika że raczej wałek wysuwa się w stronę przekładni, ale może jest jakiś inny sposób żeby nie trzeba było rozbebeszać przekładni... O tym, że trzeba rozpoławiać sprzęta na pół jestem przekonany, tylko szukam teraz sposobu na tą przekładnię... Będę wdzięczny za każde wskazówki... ;)

Pozdrowionka
wakema82
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2012, 9:15

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: wakema82 »

Witam nowy dodatek jeszcze nie testowany muszę przerobić na rozdzielacz jednosekcyjny i zobaczymy co z tego będzie :]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
natec87
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2013, 17:22

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: natec87 »

No i, że tak powiem dupa blada.
Z częściami KONIEC.
W jedynym sklepie w Polsce, z częściami do tego Chińczyka części brak.
Mówią, że czarno to widzą by mieli dostawy części.

Nawet głupich uszczelek, a o końcówkach wtryskiwaczy nie wspomnę.
Dobrać sie ich nie da, a już wyregenerować się nie da, masakra.

heh jedyne wyjście to chyba jechać do Chin.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 380
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: GMalec »

oj i co teraz ceny farmotów poleca
natec87
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2013, 17:22

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: natec87 »

U mnie w okolicy już jest do kupienia jeden.
Tylko nikt normalny nie kupi jak nie ma części.
wakema82
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2012, 9:15

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: wakema82 »

Eee tam końcówki wtryskiwaczy to w Polsce kupisz bez problemu,ja kupiłem akurat w Krosnie ale idzie je kupić nie pamiętam nazwy na pudełku pewnie pisze, ale jak trzeba to podam producęta.Szukam właśnie końcówek drążka kierowniczego od 30-dziestki nie podejdzie a w Krośnie chcą 40zł
natec87
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2013, 17:22

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: natec87 »

Nie ma prawdy w tym co piszesz żadnej.

Ponieważ końcówek wtryskiwaczy nie ma w jedynym sklepie z częściami do tego Chińczyka, czyli w krośnie.

Potrzebuje: końcówek wtryskiwaczy, pompy od chłodzenia silnika albo zestawu regeneracyjnego do niej. Uszczelki pod pokrywę zaworów " klawiaturę ". Nowych sekcji do pompy wtryskowej.

Żadnej ale to żadnej z tych części nie ma w Krośnie, A tym bardziej w żadnym innym sklepie bo innego sklepu z częściami nie ma!!.

Wiem bo szukałem parę dni, nawet obdzwoniłem hurtownie z częściami do Chińskich itp itd ciągników. I oni nie mają części a tym bardziej dostępu do nich.

W krośnie mówili miesiąc temu, że szukają dostawcy części w chinach.
A teraz jak dzwoniłem i pytałem o te części co potrzebuje to już otwarcie mówią, że nie mają i nie będą mieli dostaw nowych części.

Tym bardziej, że jak szukałem innych sklepów z częściami to wygrzebałem w googlach faceta co miał pół roku temu kilkanaście różnych części do tego ciągnika.

Zadzwoniłem do niego a on powiedział, że już ich nie ma.
I podczas rozmowy powiedział, że właśnie sklep w Krośnie od niego kupił wszystkie.

To chyba daje do myślenia, że jak oni sami już od jakiegoś czasu szukali części od osób ogłaszających się w internecie.
By mieć co sprzedawać.

A co do kolegi co pisał, że z końcówkami nie ba problemu to niech sobie teraz spróbuje kupić.
Byłem w 2 warsztatach regeneracji pomp, i w żadnym nie potrafili dobrać odpowiedniej końcówki. Już mieli nadzieje, że im się uda pod pasować z " IFY" ale nic z tego bo otwór dyszy po przeciwnej stronie i trzeba by było tłoki przekręcić o 180 stopni.

Jedynie co to tylko obszlifował iglice i na razie jako tako będzie działać
końcówka leje dalej ale już nie tak.
A co do wymiany sekcji w pompie to szukali części i nic z tego.
kiedyś mieli a teraz już się kończyło.

Zaproponował zostawić pompę a oni dorobią sekcje czyli zamówią w specjalistycznym zakładzie gdzie postarają się dorobić nowe ale to nic pewnego.
Aha i to będzie kosztowało tyle, że do c330 bym miał prawie 2 nowe pompy SZOK.

Aha mówili, że końcówki będą klepać u nas, ale zanim to będzie to jeszcze trochę.

Postaram się go jakoś sprzedać, jak ktoś zainteresowany to proszę pisać.
wakema82
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2012, 9:15

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: wakema82 »

witam
nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy mi chodziło o końcówka dysza wtrysk wtryskiwacza polski producent wuzetem DSL22S147 do farmmota kosztują 49zł w Rzeszowie dzwoniłem i są te końcówki przykładowo tu Hurtownia Diesel Centrum Hoffman.

pozdrawiam



Witam
Mam pytanie odnośnie podnośnika bo gdy wkręcimy tą śrubę z boku korpusu tę koło filtra to powinno odciąć podnośnik. Bo mam podłączony z przodu pług na pdnośniku dwustronnego działania i to wszystko podłączone do rozdzielacza jednosekcyjnego ale za każdym razem jak podnoszę pług rozdzielaczem to podnosi tył i przez to albo słabo podnosi albo wcale i teraz nie wiem czy jest to wina podnośnika czy coś jest w nim popsute?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 380
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: GMalec »

Panowie chetnie wymienie rs 09 na takiego farm mota i doplace jak ktos zainteresowany to pisac
kroll
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:50

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: kroll »

Witam, odnośnie części do Farm-Mota piszcie co potrzebujecie, a ja postaram się odp. na wasze pytania. Mam kilka na stanie, resztę spróbuje załatwić. Pozdrawiam kroll01@wp.pl
mikotajl
Posty: 243
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:15

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: mikotajl »

witam podłączam się pod temat ponieważ mam naprawiać skrzynie biegów właśnie w farm mot 250D i szukam instrukcji napraw oraz katalogu części do takiego sprzętu... jeśli ktoś posiada skan tego typu książek i będzie mógł je mi udostępnić będe bardzo wdzięczny :D
akusklep12
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2015, 7:13

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: akusklep12 »

witam wszystkich zakupiłem farm-mota
potrzebuje pomocy
nie ma hamulców
i ciezko odpala kreci ale nie łapie jak długo stoi tak jakby sie paliwo cofało
z góry dziekuje za pomoc
wakema82
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2012, 9:15

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: wakema82 »

witam
Mały remont nowe uszczelnienia, wspomaganie od lublina2, i poszła pompa wody to wsadziłem od fergusona 135 i na razie bryka :] ( oczywiscie nie obeszło się bez małych modyfikacji, ale ogólnie pasuje) koszt pompy 150 zł.
Obrazek
Obrazek
artis65
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:57

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: artis65 »

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum, ale prześledziłem cały wątek z ciekawością. Kupiłem Farmota 10 miesięcy temu i jestem zadowolony. Wymieniłem świece płomieniową, naprawiłem napęd licznika, ustawiłem hamulce bo nikt tego nie robił od nowości i prawie w ogóle nie hamował a teraz to żyleta. Dodatkowo wymiana olejów i płynu chłodzącego, oraz linki odcinającej dawkę paliwa bo ktoś starą urwał i był sznureczek. W tamtym tygodniu zregenerowałem dekompresator, mianowicie ktoś wykręcił śruby z wałka dekompresatora, śmiem przypuszczać, że się mu sam włączał bo sprężyna nie odbijała dźwigni i wszystko miało straszne luzy. Udało mi się to wszystko fajnie poskładać i jestem zadowolony z działania dekompresatora w niskich temperaturach :D
Teraz chciałbym przejść do pytań bo mam jeszcze takie dwa małe problemy:
1. Czy da się w naszym farmocie ustawić obroty biegu jałowego, bo mam około 700-800 i są to za duże bo powinno być 550 według producenta?
2. Czasem zdarza się, że po wciśnięciu sprzęgła i dodaniu gazu na włożonym biegu ciągnik toczy się nawet pod górę i nie można wyjąć biegu, nie wiem co może być przyczyną, dodam iż sprzęgło nawet na maksa podkręciłem i nic to nie zmieniło :(
chaberm
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2018, 15:30

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: chaberm »

Witam. Rozleciał mi się rozrusznik. Czy ktoś kupował szczotki do tego cuda? Jeśli tak to gdzie, jakie? A może pasuje do niego rozrusznik od innego ciągnika??
maks123
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2018, 15:55

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: maks123 »

Znam dobry sposób na zakup takiego urządzenia, sam korzystał z kredytu na zakup i mogę doradzić w imieniu tej firmy https://fin32.com/pl tam brałem pożyczke pod 10% w ogóle.
Wszystkiego dobrego i miłych zakupów
ODPOWIEDZ