FARM-MOT 250D

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: krzmaz7 »

~irek1996 dzięki za info.
~wakema gratuluje udanego remontu, a co do wtrysków to może spróbuj je zregenerować, ponoć są zakłady, które to robią. A nie pytałeś w Krośnie o same końcówki, bo rozumiem, że 85zł to cena za kompletny wtryskiwacz.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: krzmaz7 »

No to ładnie sobie wołają, bardzo ładnie. Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałem.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: baro »

Oddaj do pierwszego lepszego zakłądu w którym regeneruja wtryskiwacze na pewno cos dobiorą
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: ihc 64 »

Co do końcówek to trzeba najpierw wziąść starą i zobaczyć w sklepie ile jest zamienników i ile kosztują.W moim przypadku , tzn IHC D-432 kupienie nowych , włoskich nic nie dało i trzeba było regenerować stare żeby traktor po wymianie tulei , pierscieni odzyskał moc *dull*
irek1996
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2011, 7:19

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: irek1996 »

Witam.
Mam pytanie czy po wymianie tych wtrysków nie przybywa ci już oleju?
Ja ostatnio nie zwracałem na to uwagi ile mam oleju w silniku i przy sianokosach się zdziwiłem bo olej mi wyrzucało przez korek wlewu (wyrzuca mi olej tylko na ciepłym silniku). I mam pytanie czy przybywanie oleju jest spowodowane tylko wtryskami czy może również pompą paliwa, która też może przepuszczać paliwo do oleju. Proszę o szybką odpowiedź.
Z góry thx :p
irek1996
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2011, 7:19

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: irek1996 »

Witam.
Wymieniłem wczoraj wtryski na nowe. Po założeniu próbowaliśmy go odpalić, ale nic z tego nie wyszło :(. Traktor kręci, ale nie pali (został wcześniej odpowietrzony). I nie wiem właśnie czym to jest spowodowane.
Dodam jeszcze, że pompa była oddana do regeneracji 2 lata temu.
PLX o wskazówki czym mogło być to z powodowane.
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: baro »

Hah na wtryskach nie ustawia się żadnych kątow. Sprawdź wyprzedzenie kąta wtrysku. chodź w sumie pewnie pompy wtryskowej nawet nie ruszałeś.
irek1996
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2011, 7:19

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: irek1996 »

Witam.
Zawiozłem ostatnio pompę do regeneracji i koleś powiedział, że była bardzo zabrudzona (zapłaciłem 200zł).
Założyłem ją do traktora i pali bez problemu. Kupiliśmy i założyliśmy nowy alternator bo stary nie ładował.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: krzmaz7 »

Witam po dłuższej przerwie. Jakoś tak wyszło, że dosyć dawno się nie logowałem (najpierw sesja, później wyjechałem na wieś a tam nie mam dostępu do internetu), ale w związku z nowym nabytkiem postanowiłem w końcu coś napisać i od razu prosić o małą pomoc.
Otóż nabyłem konną kopaczkę gwiazdową do ziemniaków PIONIER. Jej stan jest powiedzmy przyzwoity podobnie jak cena również była przyzwoita. Chcę ją wyremontować tzn. uszczelnić pokrywę mechanizmu przenoszącego napęd z kół na gwiazdę (z przodu trochę przecieka), wymienić olej, w miarę możliwości zlikwidować wszelkie luzy i naturalnie ją pomalować.
Odnośnie prośby o małą pomoc: czy ma ktoś może do niej instrukcję obsługi i zechciałby się podzielić skanem? Jeżeli nie to może, chociaż ktoś wie ile do niej wchodzi oleju? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Na koniec kilka zdjęć:
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obraze ... .jpg[/img][/url]
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obraze ... .jpg[/img][/url]
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obraze ... .jpg[/img][/url]
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obraze ... .jpg[/img][/url]
PIEJA
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, 19:47

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: PIEJA »

Witam czy moze mi ktos powiedziec , czy da sie wymienic tryby w skrzyni bez demontarzu calej skrzyni w farm motcie
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: krzmaz7 »

Witam po mojej kolejnej dłuższej nieobecności. Do końca września przebywałem na wiosce, a tam jak już pisałem nie mam dostępu do internetu, ale z racji, że rok akademicki na dobre się rozpoczął postanowiłem, że czas wrócić do czynnej działalności na RT :)
Wakacje przyniosły dużo zmian w moim mikro gospodarstwie. Przede wszystkim udało mi się skompletować podstawowy park maszynowy tzn. dorobiłem się kultywatora i środka transportowego, a dokładniej woza konnego, który troszkę udoskonaliliśmy.
Niestety nie wyremontowałem kopaczki, ale to może i dobrze, bo wykopki pokazały, że trzeba przerobić wieżyczkę. Zima przed nami, więc będzie co robić. Przy okazji zapraszam na krótki filmik z udziałem mojego FARM-MOTa i kopaczki:

http://www.youtube.com/watch?v=AHN5Iar8wCs

Obecnie szykuje się do uprawy tych moich zagonków na zimę. Niestety wciąż sączy się olej spod dźwigni sterowania podnośnikiem. Usterkę już namierzyłem, ale żeby to naprawić trzeba rozbierać pół podnośnika. Jak widać kolejna robota na tapecie.
Tymczasem kilka nowych fotek:
[img][IMG]http://images37.fotosik.pl/1124/9d4d506e51933a4fm.jpg[/img][/img]
Kultywator jest obecnie w trakcie remontu.
[img][IMG]http://images45.fotosik.pl/1162/e65e006a3ac2a778m.jpg[/img][/img]
Tak wyglądał wóz zaraz po przyprowadzeniu go na podwórko, a tak wygląda teraz (jeszcze nie dokończony):
[img][IMG]http://images41.fotosik.pl/1129/abfac6e049bbe877m.jpg[/img][/img]


~PIEJA zależy co rozumiesz pod pojęciem demontażu całej skrzyni, bo jeżeli chodzi Ci o rozpoławianie ciągnika to obawiam się, że nie da się tego uniknąć.
PIEJA
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, 19:47

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: PIEJA »

Mam taki klopot ,ze mi 3 bieg wyje i chyba 6.Tak sadze ze cos jest wyrobione ,zebatka albo lozyska.Pod obciazeniem bardziej wyje.Czy u ciebie tez slychac prace skrzyni albo dyfru.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: krzmaz7 »

Według katalogu części za biegi II, III, V i VI odpowiada jedna podwójna zębatka przesuwna na wałku głównym, za którą jest jeszcze jedna zębatka odpowiedzialna za resztę biegów a na końcu jest łożysko. Gdyby z tym łożyskiem było coś nie tak to pewnie miałbyś podobny problem na wszystkich biegach. Problem może być z tą pierwszą zębatką, chociaż ja raczej czepiłbym się wałka atakującego, na którym jest kilka zębatek, łożysk i tulejek, więc pewnie to tam coś nawaliło, ale to tylko moje domysły. U mnie nic nie wyje, ale pracę skrzyni czy dyfru słychać wyraźnie (na biegach polowych głośniej).
PIEJA
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, 19:47

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: PIEJA »

Czy mógłbyś mi podać nazwę tego katalogu? Druga sprawa to ta, że może przesadziłem z tym wyciem.Po prostu głośniej pracują biegi polowe.Chciałem się więcej dowiedzieć o tym traktorze ponieważ mam go od niedawna.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: krzmaz7 »

Jest to oryginalny katalog części do FARM-MOTa (Kołowy ciągnik rolniczy FARM-MOT 250D, Katalog części, Warszawa 1997r.). Obejrzyj kilka moich filmików z udziałem mojego FARM-MOTa to się przekonasz czy twój traktor pracuje za głośno (wyje) czy nie. Mój ciągnik ma na zegarze 420 mth, więc na 99% (nie licząc brzęczenia urwanego przedniego błotnika, którego nie mam czasu naprawić i stukania tylnego zaczepu) każdy FARM-MOT powinien mniej więcej tak pracować.
A propos nowych filmików to zapraszam do obejrzenia nowej produkcji:
http://www.youtube.com/watch?v=YyHMH2K9rdI
stache
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2011, 11:13

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: stache »

Mam zapytanie dotczące Farm-Mot 250D gdzie moge kupic rozrusznik do takiego traktora ?
irek1996
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2011, 7:19

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: irek1996 »

Witam. (Po dłuższej przerwie)
Jeśli ktoś to czyta to proszę o pomoc.
Mam problem z pompą wtryskową w Farm-mocie 250D, mianowicie chodzi mi oto, że w pompie zamiast oleju mam paliwo (ropę). Jest w niej tak dużo tego paliwa, że wyrzuca mi ją przez odpowietrznik (taki grzybek wkręcany). Mam bardzo wielki dylemat czym to może być spowodowane. Podejrzewam, że tą ropę przepuszcza pompka zasilająca lub jest coś źle poskładane w pompie wtryskowej. Dodam jeszcze pompa była regenerowana 2 razy rok temu.
Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: damber »

Prawdopodobnie sekcja tłocząca przepuszcza i ropa dostaje się do wnętrza pompy i dlatego wyrzuca Ci ON przez odpowietrznik.
Facebook. old URSUS tractor
irek1996
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2011, 7:19

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: irek1996 »

To na 100% to? Pompka zasilająca nie ma nic do tego, jakiś zaworek zwrotny czy coś.

Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: FARM-MOT 250D

Post autor: damber »

Z pompą Farm-Mota nie miałem nigdy do czynienia, ale pewnie się nie różni od innych, a najczęstszą przyczyną przedostawania się ON do wnętrza pompy jest nieszczelny tłoczek na sekcji tłoczącej.
Facebook. old URSUS tractor
ODPOWIEDZ