dodge poweram crew cab

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
TYMON
Posty: 228
Rejestracja: 05 lip 2007, 17:46

dodge poweram crew cab

Post autor: TYMON »

witam wszystkich *flower*
nie którzy z was byli w ten weekend na imprezie u sołtysa ja
o 12 w nocy z soboty na niedziele odbierałem przy autostradzie na parkingu w okolicy nowego Tomyśla samochód importowany dla mnie z Holandii .
zawsze chciałem mieć coś w co zapakuje spokojnie 5 osób ( tymczasem to jest 6 osobowe dwie kanapy )wrzucę graty z tyłu i po ciągnie mi lawetę 3.5 tony czyli z dwoma traktorami .
Po długich poszukiwaniach nabyłem :
dodge power ram d350 crew cab 2wd 5.9v8 benzyna oraz lpg impco
instalacja made in usa montowana w armii
model z 85 roku samochód służył w u s air force do 5 marca 1998 roku
potem został zakupiony transportowany do Holandii i tam zarejestrowany w 2003 roku a w 2013 heh ja go kupiłem tak wiec jestem 3 właścicielem *flower*
oto foty kolor zostaje oznaczenia tez nadbudówkę na pakę mam po innym pickupie muszę ja przemalować .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu krótka prezentacja nagrana wczoraj w przerwie śniadaniowej więcej nagramy wiosna
http://www.youtube.com/watch?v=AgmFNCM- ... ture=share
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: kupiłem sobie by ciągać lawetę na zloty

Post autor: Przemo »

Fajna maszyna tym to możesz targać i 6 ton:p Gratuluje i koś by powiedział że marzenia się nie spełniają*clap* Najważniejsze że z armii bo tam dbaja o auta a dodatkowo pewnie jest jakoś wzmacniany jak to do służby było stworzone życzę Ci długiej eksploatacji może na wilkowicach dasz pokręcić kierą:D*tup*
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: Wicher »

Aaaaaaaaale bryka!
Te oznaczenia mu świetnie charakteru dodają, gratuluję zakupu ;)
Miałem przyjemność jeździć jeepem cherokee 4.0 z tych samych lat produkcji, no moc w najczystszej formie a tu silnik jeszcze większy.... ;)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
ihc 64
Posty: 221
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:51

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: ihc 64 »

Piękna maszyna , trochę większy od mojego samuraja *rofl* gratuluję nabytku i oby bezproblemowo się sprawował *hilarious*
Awatar użytkownika
Ciapek
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: Ciapek »

Kawał Auta z prawdziwą duszą... ; ) Gorzej z zamawianiem części oraz cenami paliw u Nas. Jaką ma dopuszczalną masę holowania w dowodzie?*flower*
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: marek »

Tylne szkła kierunkowskazów musisz zmienić na żółte bo tylko taki kolor jest dopuszczalny w Polsce, Inaczej zabiorą Ci dowód rejestracyjny.Nie ważne że to oryginały Muszą być żółte i już.Nie ma nawet znaczenia to że zarejestrujesz go jako zabytek.A jeżeli zarejestrują go na 6 osób to kat C. DMC przyczepy nie może być większe jak DMC holownika,
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: KECZO »

Marek, ale dlaczego jeżeli 6 osób to kategoria C (to się tyczy prawa jazdy tak na marginesie, co auto ma wbite w dowód to inna sprawa)? Kategoria prawa jazdy C jest potrzebna do pojazdów o DMC powyżej 3,5 t także 6-cio osobowa kabina nie jest problemem, Chyba że chodzi Ci jeszcze o holowanie lawety to rozumiem ;)
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: Mars »

Toż to czołg jest ;) podoba mi się ;) silnik pewnie mocny to i w polu nim popracujesz *flower* Takim brykom drogi są nie potrzebne - wyjadą wszędzie. Co do pomysłu z targaniem lawety z dwoma traktorami, to nie powinno być problemów ;)Dźwięk silnika, to po prostu melodia ;)
Awatar użytkownika
TYMON
Posty: 228
Rejestracja: 05 lip 2007, 17:46

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: TYMON »

auto jest 6 osobowe ma masę własna 2213kg dmc 3500kg na haku ma tez 3500kg wiec spokojnie mogę jeździć z dwoma Ferdkami na lawecie , a w dodatku na pace mogę postawić np mojego S-60 . lampy nie muszą mieć kloszy pomarańczowych jesteś w błędzie maja tylko migać na pomarańczowo ale tez nie musza wystarczy zrobić opinie na pojazd historyczny . Wystarczy zamontować w miejsce w lampach tylnych pomarańczowe żarówki tam gdzie masz świtała cofania a lampę cofania zamontować pod zderzakiem i to cała przeróbka tylko po co ? To nie moj pierwszy samochód amerykański dam se rade .
Ponadto samochód ostatnio był zarejestrowany w Holandii wiec skoro tam go dopuszczali to i u nas tez musza , a z tym zabieraniem dowodu to zależy na kogo się trafi .
JA go kupiłem do jazdy na codzień *flower* a nie do patrzenia jak stoi i stał będzie tylko zima bo w zimę mam taka prace ze auto prywatne mi nie potrzebne
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: bossmann »

Duze auto. W chwilach zwątpienia mozna dzialo przeciwlotnicze na niego postawic i robc niezla napier.....nę.widziałem w syrii tak robią ale na duzo mniejszych pikapach.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: Jacek ze Skansena »

No to teraz Cyklopa na pakę i do mnie na Spotkanie. Zrobi się jeszcze jedno.
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: Boniek »

Genialne żelazo :D świetny daily car, sam chętnie bym takiego przygarnął, gdybym miał możliwość. Gratuluje nabytku, niech służy.
Trochę szkoda że to RWD, a nie 4x4, ale myślę że i tak będzie zdawał egzamin
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: marek »

Co do koloru świateł kierunkowskazów. Jeżeli uda Ci się osiągnąć kolor żółty przy czerwonym kloszu to wszystko w porządku.Ja w Oplu mam klosze z przodu białe a z tyłu czarne ,ale kolor migającego światła jest żółty i nikt się nie czepia.Bo żółte ma być światło a nie klosz. Jestem fanem programów ,,drogówka " czy ,,uwaga pirat".Był tam przypadek wielbiciela starych samochodów który jechał odrestaurowanym autem właśnie amerykańskim z oryginalnymi światłami czerwonymi bo taki jest kolor kierunkowskazów w USA.Niestety zwinęli mu dowód bo na terenie Polski jeżeli pojazd jest tu zarejestrowany kolor światła kierunkowskazów ma być żółty a nie czerwony.
Co do kategorii prawa jazdy to być może moje wiadomości są nieaktualne co było by dla Ciebie korzystne.Znalazłem coś takiegohttp://www.v10.pl/prawo/Ile,osob,moge,p ... ,1344.html.Ja opierałem swoją podpowiedź tym że jak robiłem prawko ,a było to dawno to kategoria B upoważniała do przewozu 5 osób z kierowcą. Kategoria C do 9 osób z kierowcą a powyżej 9 już kategoria D czyli autobusy.Widzę że definicja autobusu się nie zmieniła ,ale o kategorii C nic nie ma.Więc kolor światła kierunkowskazu żółty, a poza tym ,jak mawiał klasyk ,,alleluja i do przodu."
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: Ursus »

No ja mam prawko nie tak długo, bo kilka lat, ale od początku jak się interesowałem przepisami, to kat. B uprawniała do przewozu 9 osób łącznie z kierowcą - wszystkie vany i busy można prowadzić z taką liczbą osób. Na więcej to już nie C, tylko D.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: dodge poweram crew cab

Post autor: SEBRIGHT »

Świetny sprzęt :) Podejrzewam że wszędzie gdzie się niem pojawisz, większość osób nie przejdzie koło niego obojętnie. A jak będziesz miał 2 traktory na lawecie, to już nie mówie *hilarious*
Z odkrytą skrzynią wygląda świetnie, a z nadbudówką (mam nadzieję że się nie obrazisz o aż taką szczerość), jak dla mnie trochę za bardzo przypomina karawan.
Jedyny minus, że bez viatola z lawetą nigdzie nie pojedziesz.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
ODPOWIEDZ