Bieżnikowanie opon gdzie? i za ile

Wszystko co związane z motoryzacją
tojamt
Posty: 17
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:26

Bieżnikowanie opon gdzie? i za ile

Post autor: tojamt »

Witam chciał bym się zapytać gdzie można bieżnikować stare opony i ile to może kosztować? czy opłaca się bawić w takie coś? czy bieżnikowanie można dostać tylko kupując czy też można tańszym kosztem nadlać na swoje? moje opony to 11,2x28
grzegorz
Posty: 109
Rejestracja: 15 sie 2011, 22:28

RE: Bieżnikowanie opon gdzie? i za ile

Post autor: grzegorz »

Zapytaj w dużej wulkanizacji do ciężarówek często się stosuje takie opony,warunkiem jest dobry karkas. Nie każdy się nadaje cena takiej opony była niższa o wartość tego karkasu jak oddawałem to za własny odliczono mi 150zł ale ile płacą za rolniczy to nie wiem.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Bieżnikowanie opon gdzie? i za ile

Post autor: Wicher »

Nalewki to dobra rzecz... Jak masz ładnie, równo zużyte opony to warto się pobawić.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Bieżnikowanie opon gdzie? i za ile

Post autor: drandrzej »

do roboty na krótko tak
do kolekcjonerskich sprzetów - ja odradzam
z biegiem czasu rozwarstwia się
dolewana guma to zawsze dołożona warstwa nie zawulkanizowany w 1 procesie jednorodny materiał
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Bieżnikowanie opon gdzie? i za ile

Post autor: wujekcinek »

Tak jak mówi Pan doktor.
Żeby za trzy lata się nie okazało że będziesz miał jeszcze dwa centymetry protektora a z opony druty bokiem wyjdą.
grzegorz
Posty: 109
Rejestracja: 15 sie 2011, 22:28

RE: Bieżnikowanie opon gdzie? i za ile

Post autor: grzegorz »

Pozwolę sobie przypomnieć jeśli masz młody karkas nie powyrywany do drutów to śmiało oponę i tak zdzierają ostatnią warstwę. Ja zakładam nalewki do ciężarówki na napęd nacisk na oś 8 do 10 ton robię na nich 100000 km zdarza się awaria np wystrzał ale jak sięgam pamięcią przez 16 lat 3 takie przypadki jedna nawet po założeniu przy pierwszej trasie reklamacje uznano.Popytaj w warsztacie czy mają sprawdzonego producenta.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ