Jawa 50 "pancerka"

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

Jawa 50 "pancerka"

Post autor: drandrzej »

Witajcie . w moje rece trafila w SO taka jawka.

wrzucam zdjęcia :

Obrazek

Obrazek




stan - nie rusza się prawie nic (stała na zewnątrz pewnie kilka lat ), ale kompletne ładne blachy w pierwszym lakierze .


poszukuje więc gratów , bo pewnie będzie taniej kupic niż bawić się z tym co jest :

silnik (albo przynajmniej dobry wał , dekiel prawy kompletny , platynki , ... )
koła (zeszły chromy płatami )
siedzenie - wystarczy że blacha siedzenia jest OK , i tak do tapicera trafi
kierownica (zlazł chrom)
ramka lampy i odbłyśnik
tłumik
komplet linek
porządny szybkościomierz
klosz lampy tył
lusterko lewe kompletne
papiery


jakby komus takie graty się walały i nie miał co z nimi uczynić to chętnie kupię /zamienię na jakieś inne graty choćby od zetorka 25


zdj wstawię porządne bo to co mam się okazało nienadające
Titek
Posty: 65
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:19

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: Titek »

Mam jakieś graty, daj znać to podeślę jakieś zdjęcie jak coś znajdę. :D
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: piter7011 »

Witaj mam części z silnika tylko nie pamiętam czy to z jawki czy ogara ale silnik to chyba był ten sam wiem że był wał tylko nie wiem w jakim stanie . Sprawdzę ale dopiero w weekend. Pozdrawiam Piter
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: drandrzej »

dzięki , mój @ jest znany publicznie , ale podam

andrzej.k.dom@gmail.com

wrzucajcie co kto ma , i przy okazji za ile $$ :p

silnik ogar=jawa50/mustang = to co trzeba :)
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: Adasiek123 »

Ogar 200,nie 205.Andrzej warto Ci to reanimować?No chyba,że wyrwałeś ją za grosze?
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: drandrzej »

kurcze nie wiem , ale - jakoś jak coś stoi niesprawnego to nie mogę wysiedzieć - tak mam. nawet jak to się nie opłaca . mnie kręci ta reanimacja to że miał nie żyć - a jednak żyje .i nie ważne czy kolejna chińska piła , Bombaj ,Horch , pancerka czy silnik stacjonarny ..

kupiłem za 250 zł . w ciemno . głupio napisać ale to że nic tam się nie rusza - właściwe stopka i kierownica jest ruchoma - to w moim przypadku uznałem jakoś pokrętnie za plus ....
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: whar »

Restauracja tego będzie kosztowała grube $$, chyba ze sam zrobisz prace blacharsko-lakiernicze. Ale i tak pozostaje mechanika, koła, tapicerka elektryka. Worek bez dna, a wartość po restauracji nie wyższa od 1000 zł.
Jeździłem kiedyś taką Jawką i nie wspominam tego dobrze. Może stąd mój sceptycyzm co do projektu.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: drandrzej »

wiem , wiem , moze grube $$ to przesada ale "trochę" wyniesie . na poczatek opcja minimum- uruchomienie , linki ,hamulce jazda o wlasnych siłach . moze graty się same znajdą . blacharka - spokojnie samodzielnie , lakier - przygotowanie samodzielnie , pryśnięcie - muszę zapłacić .tyle mże malowac nei ma po co jak nei będzie chromów gdzie powinny byc ...

czyli trzeba walczyć i uznac że jakoś to będzie , rozciągnie sie w czasie ,.... :p
JER2
Posty: 185
Rejestracja: 02 lut 2015, 19:37

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: JER2 »

Troche przepłaciłeś ale pancerki są w cenie. Ogólnie jak na 50cm to silnik jest mocny bo ma aż 3,5km. Mam ogara 200 i powiem że jest to dość bezawaryjna jednostka napędowa. Z części mam tylko gaźnik jikow ale do renowacji. Tak czy siak życzę ci powodzenia.
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: AndrzejD21 »

Źle nie wygląda, poszukaj silnika sprawnego za "grosze" można nabyć.
Ważne że dość kompletna, tylko sporo blach do malowania. :)
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: Adasiek123 »

Dokładnie,też bym się rozglądał za częściami,może się coś trafi?I tak Andrzej podziwiam Twój zapał,to zacięcie,mimo że masz trochę innych robót"na tapecie".Pozatym zazdroszczę czasu(którego mnie chronicznie brakuje),nie wspomnę już o kasie,jaką trzeba wrzucić w dany projekt.Ale dobrze że dzięki Tobie będzie żyć...*tup*
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: Albercik »

W listopadzie przyciągnąłem Mustanga, silnik drugi od kumpla "na części" załatwiłem za butelkę wina. Blacharkę mam tlyko do podczyszczenia, malować będę musiał koła i ramę i nastawiam sie jak Doktorek na minimum jak ten czas.

Co jest fajne? Idę do sklepu "pod WSKą" w przerwie na uczelni, kupuje nowy filtr powietrza i inne części od ręki, zostawiam grosze bo coś koło 30zł. Nie to co ciągniki, że szukanie, regeneracja i koszty większe.
Temat do podłubania żeby na wiosne mieć czym gratów po okolicy szukać :)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: drandrzej »

Adasiek nie zazdrość czasu , bo sam sie nie rozmnoży , mniej trochę się śpi i już :p
chociaż i tak mniej siedzę w garażu - corka ma egz 6-klasisty więc matematyka na tapecie ...

silniki sa na OLX ale jakoś nie wiem czy można ufac opowieściom o jakichś remontach ileś czasu wstecz .
Zetoki tez miały być na chodzie a kazdy miał pełna kapitalke i skrzyni i silnika w rezultacie ...
Awatar użytkownika
AndrzejD21
Posty: 427
Rejestracja: 05 mar 2015, 10:56

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: AndrzejD21 »

Te silniki dobrze wyregulowane, to nawet nie znać nawet dużego zużycia.
Tak jak z moim komarem, wyregulowałem i silnik bardzo ładnie pracuje.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: chrapek3011 »

Andrzej...Łukasz kupił Jawkę Mustang i dwa Ogary 200 za 350 zł...Jawka już dziś jeździ na full...a przywiozłem we czwartek...zdjęcia niebawem...ja jestem starym motocyklistą i nie jedno przerabiałem bez większych kosztów...a WSKi robiłem też na chińskich częściach i chłopaki jeżdżą...tak że zapraszam z samym silnikiem do uruchomienia.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: Wicher »

Andrzeju nie p...dol się w zabawę w drobnostki... śrubki do ocynku rama detale i buda do piachu, podwozie w kolor proszkowo nadwozie w podkład i do lakiernika, będzie "na lata". Nie wyjdzie najtaniej ale potem składa się wszystko jakby z nowych części :)

I unikaj jak ognia współcześnie produkowanych części, jakość tragiczna po prostu...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: Bolszewik »

Tak, sam bawiłem się tej zimy w motorek ....

Piach, lakier, nowe części, masa zabawy.
Zero ekonomiki,
Dużo satysfakcji,
Zazdrość postronnych gderaczy - BEZCENNA.

*flower*


PS.

A co bogatemu wolno ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: drandrzej »

Chrapek jakbys zobaczył silnik to nie byłoby tego entuzjazmu , biegi chodzą , wał stoi , brak zapłonu - platynek i krzywki , końcowka wału zardzewiała, bo do kapy leciała woda , wałek zdawczy - brka gwintu dociagajacego zebatke łańcuchową .... stąd szukam innych gratów . inna sprawa że te silniki w wydaniu czaeskim miały 3,5 K M, nasze były zdławione - zapłon, króciec gażnik-cylinder, dysza wys obr . liczę że ten ma co trzeba - ale musze obejrzeć .

fakt ze ekonomii zero nie znaczy że nie nalezy walczyć :p

kazdy kto grzebie przy zetorze 25 to wie *hilarious*



a co do koł - wuidziałem nowe chromowane obręcze za 70 zł , to co jest sie raczej nie nada do polerki i chromu ...
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: chrapek3011 »

Nie takie gnioty się kiedyś robiło jak nic nie było.Miałem od Mateusza WSK dwuramówkę z pod drzewa w sadzie...też się nic nie kręciło...a tymczasem WSK już rok śmiga...może nie taki diabeł straszny.Wiadomo,że bez inwestycji i chęci do pracy nic nie będzie.Wiadomo,że wszystko co skorodowane,uszkodzone to od razu w złom,a co się nada i oczywiście nie przekroczy kosztów zakupów ,,nowego,, zostawiamy.Remont i tak nieunikniony więc,rękawki zakasujemy,kasa w banku i do roboty.


Z tym zdławionym polsko-czeskim silnikiem to fakt.Nawet Łukaszowi już te różnice pokazywałem.O dziwo jeden Ogar jest z iście czeskim silnikiem i to bez przekładki,niechodzący ale nikt nie zdążył nic pozamieniać.

Króciec gaźnika Jawki ma kanał prawie taki jak gaźnik a w polskim jest tylko mała dziura.W zapłonie oprócz elementów nie sygnowanych napisem PAL Made in Czechoslovakia i po za jakością wykonania różnic nie zauważyłem.Chyba że krzywka inna,to muszę porównać.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Jawa 50 "pancerka"

Post autor: Roman1313 »

Też taką jawke przytuliłem z tym że silnik jest na chodzie ale blacharka już zmęczona i ogólnie całość wypracowana
ODPOWIEDZ