Opadający tuz w c330

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Posiadam c330 gdzie zostało wymienione na nowe. Rozdzielacz nowy Hydrotor, pompa nowa wzmacniana aluminiowa Hylmet, cylinder tłok pierścienie nowe Ursus. Wiadomo oringi filtr uszczelka. Tuz opada dalej. Nie mam już pomysłu. Wymieniać nowe na nowe? Dwa dni temu rozebrałem do weryfikacji poprawności złożenia czyli pierścieni i czy mały oring pod cylindrem jest na miejscu i wszystko złożyłem ponownie i to samo. Opadanie to jest dziwne bo co minute lub dwie jest stuknięcie i wtedy opada.Jak by młotkiem ktoś puknął. Chce się z tym uporać przed założeniem kabiny ale pomysłów już mi brak.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: bergman31 »

TUZ opada pod obciążeniem, np. przy zawieszonej maszynie, czy też bez obciążenia?
Jeśli wszystko złożyłeś poprawnie, to stawiałbym na wadę rozdzielacza.
gumiok
Posty: 94
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:59

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: gumiok »

A pirscinie na tloku obrocone co 180 i moze jeszcze byc wino rozdzilocza
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Pierścienie obrócone o 180 stopni i o 90 stopni do otworów w cylindrze. Na starym rozdzielaczu było to samo dlatego kupiłem nowy ale bez zmian. opada pod pługiem UG dwie skiby. Dziwny jest ten stuk jak opada. Co kilka minut i aż opadnie do końca. Nie wiem jak za bardzo bo bym wrzucił filmik bo mam nagrane.
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Opada również podczas jazdy.
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

https://www.youtube.com/watch?v=77KcqpDlC5o 38 sekunda słychać ten stuk jak opada i tak co kilka minut aż opadnie do końca
marecki 25
Posty: 49
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:21

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: marecki 25 »

czy podlozyles odpowiedni oring między tuleje a obudowe podnosnika te sklepowe są zbyt małe ja tak miałem w swojej 330
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Założyłem to co miałem w domu. Ale nowy i był podobny jak w starym. Nie dawało mi to spokoju dlatego rozebrałem wszystko jeszcze raz i założyłem taki co mi dali w sklepie i niby z katalogu. Jaki założyć żeby był lepszy niż fabryka?
marecki 25
Posty: 49
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:21

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: marecki 25 »

Są sklepy gdzie mają oryngi jakie się chce można dopasować,musi byc trochę szerszy niż podtoczenie. Pod pokrywę od tłoczyska też zobacz
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Dwa razy wymienione
gumiok
Posty: 94
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:59

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: gumiok »

odpol papoja podnis ramiona podnosnika na maksymolne wysokosc byz zaczepionygo czygos zgos silnik zdejmij caly dykiel od podnosnika z ramionami ustow se go w gorze na kobylkoch tak by widziec od spodu wnetrze silownik zaloz jokies obciazynie ni za cinzkie tak by nie przewazalo na ramiona walu i obsyrwuj co bedzie stukoc i czy olej ni bedzie kapoc skonds troche to zajmie moze korpus je gdzies penknety
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Ok tak zrobię. Na chwile obecną zdjąłem wszystko i zalałem cylinder z tłokiem naftą. Zobaczę jutro czy nie przecieknie przez tłok.
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Po zalaniu 0.5l nafty po nocy prawie nic nie zostało
gumiok
Posty: 94
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:59

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: gumiok »

a po cos te nafte i gdzie jo zalywal przecie ono mialo sie trzymoc na pobranym oleju po podniesieniu jok pisalem kazalem podnisc na maksa odkrenicic caly dykiel z ramionomi postawic na kobylkach zaczepic obcionzynie do ramion i obsyrwowac co sie dzieje od spodu
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Uważam podnośnik za naprawiony. A więc tak. Zdjąłem cylinder włożyłem w niego tłok z pierścieniami i zalałem 0.5l nafty i po nocy sucho. Zalałem po raz drugi i po trzech godzinach sucho. Nafta przeleciała przez tłok. No to trzeba było zacząć wymieniać nowe na nowe. Podjechałem do zaprzyjaźnionego sklepu i zakupiłem cylinder tłok i pierścienie. Zalałem tak jak poprzedni i po nocy nie ubyło ani kropli. Zamontowałem i wiadomo nowe oringi i to co się wymienia. Minęło 20 godzin i podnośnik nie opadł ani cm pod obciążeniem. Po prostu musiało być marnej jakości. Nie jestem typem człowieka co robi po taniości. Zestaw był niby ori URSUS i przez to straciłem trochę pl bo nowy rozdzielacz kupiłem trzy razy podnośnik zdejmowałem o nerwach nie wspomnę.Zestaw kupiony był na Allegro u wiodącego sprzedającego i Ursus Waryński i lipa.
gumiok
Posty: 94
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:59

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: gumiok »

na poprzedni silownik gwarancja sie skonczyla ze musial zes kupic drugi z tygo co sie dowiedziol zem to ursus czy warynski nie robi komplytnych silownikow tylko sprzydajo innej jakiejs firmy moze tureckie czy jokos tak moglo by cie jeszcze uratowac dorobienie pierscieni na wymiar ale to jak bys nie kupowol dwoch silownikow i stary cylinder mial by dobre gladzie na tloku i w cylindrze
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

Powiem tak że kupiłem na Allegro od Maniek z Tuchola i pompa jak pisałem Hylmet wzmocniona aluminiowa. Pierścienie Ursus i reszta niby tez jak Pan mi nie wierzy proszę podać maila prześle foto części. Po jasnego gwinta mam kłamać? Cała akcja trwała ponad rok. Bo podnośnik używam mało ale kabina czeka i chciałem zakończyć temat z podnośnikiem
Awatar użytkownika
Fury82
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2019, 23:12

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: Fury82 »

A nawet jak by była gwarancja to kto ma czas rozebrać i czekać miesiąc na ewentualną wymianę na sprawne części
gumiok
Posty: 94
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:59

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: gumiok »

to co to za sklep jesli cza by bylo czykac misionc na wymiane zwyklego silownika tymbardziej do czydzistki i lepiej kupowoc drugi nowy bo nie chcialo sie czykac ja nie wim cos ty zrobil jak to mowio kasa w bloto powiem tak ze z tygo co my zy szwagrym zamawiali i wymienioli jok ni bylo dobre to czykali my max tydzien a rymont podnosnika tysz w moim robili my juz jakis czas tymu zamowili my tez z allegro nowy rozdzielacz z pompa hylmet chybo 28 litrow przeplywu bo tem aluminiowe podobno sie szybko wycierajo i pynkajo a co do silownika to wahali my sie bo w sklepach byly podobne ceny i pytali my sie kto to produkuje tak naprawde to jest tak jak pisalem wczesniej ze ursus nie produkuje komplytnych pierscienie musi tak robi ale tloka i cylindra na pewno nie wiekszosc wychodzila ze to tureckie po roznymi nazwami sami my taki kupili i po zlozeniu jak na razie dziala
gumiok
Posty: 94
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:59

Re: Opadający tuz w c330

Post autor: gumiok »

tysz nie chcieli my za mocnej pompy bo po konsultacjach mowili ze rozdzielacze tygo nie wytrzymujo zaczynajo cinkac ale to tysz moze byc kwestio sztuki i opcji z dodatkowym rozdzilaczem na blotnik bo wtydy so dodatkowe weze od hydrauliki i olej ma sie gdzie wiencej rozejsc tak samo jak i cisnienie
ODPOWIEDZ