koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Wszystko co związane z motoryzacją
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: rafalw111 »

czyli trola podepne pod 328? nie urwie dupy?
bo lepiej by bylo manewrowac niz 255mf o c360 juz nie wspomne do ogridu nie wjade:)

Jeszcze skrzat jest ale juz typowo do mf lub c360 to wiem , jest skrzat niedaleko mnie .musze zobaczyc
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: bergman31 »

Urwać raczej nie urwiesz. Gorzej z przejazdami, potrafi bujać C330 z kompletem obciążników z przodu.
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: Boniek »

Jeśli chodzi o trolle to przy zakupie sprawdź każdy element ramy 3 razy. Ramiona są lekko papierowe :roll: więc jeśli był lekko eksploatowany i nie jest nigdzie spawany to może jeszcze posłuży, bo jak był spawany chociaż w jednym miejscu to będziesz spawał i spawał :lol: .
Na naszego już chyba nie jedna paczka elektrod poszła, choć on u nas trochę się na przerzucał gnoju, ziemi, wapna, nawet big bagi z nawozem dawał radę.

Generalnie w porównaniu do cyklopa maszyna dużo bardziej poręczna, tato w życiu by się go nie pozbył teraz. U nas chodził na początku z Władimircem potem z mf255. Fakt na tuz to duże obciążenie i w trakcie transportu i w trakcie pracy. Chyba najśmieszniejsza historia z nim związana to taka że tato przy ładowaniu gnoju władimircem nabrał widły gnoju i na wyprostowanym ramieniu skręconym w bok ciągnik się przewrócił i oparł o murek gnojownika :lol: także potencjał maszyny jest bardzo duży tylko trzeba ostrożnie.

Jeśli chodzi o łyżkę podsiębierną to swojego czasu tato trochę się nakopał rowów pod rury wodociągowe to z tego co pamiętam nawet ściągał łapy podporowe i opierał ładowacz korpusem na ziemi bo zasięg z tą łyżką w głąb był taki sobie.
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: rafalw111 »

Czyli po zapoznaniu sie z opiniami raczej musze powrocic do wersji pierwotnej. kupic nowy sprzet BHM175 GEOGRASS
12900ZL ale nowy .
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: Grigs »

a jak sie okaże z plasteliny?, to już lepiej np. jumz-a do poprawek zawsze to pewniejsze czy samemu zrobić np. z jakis gabeći złomowych.
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: rafalw111 »

to Ta z plasteliny napewno nie jest
https://archiwum.allegro.pl/oferta/kopa ... 16007.html

Ciekawe jak i gdzie by to taniej cos kupil.
Wszystko mozna naprawic ale jak ja mam naprawiac to nie mam na to czasu zeby pol roku siedziec w garazu i dopiero muc kopac i robic , po to kupuje ze dzis wsiadam i kopie a nie naprawiam.Juz mam dosc naprawiania
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: Bolszewik »

Chcesz kupić tanio nowe ?
Jest opcja między 13 a 15 marca w Kielcach.
W tym czasie odbywają się targi rolne. Jeśli dogadasz się 13 piątek to 15 w niedzielę odbierasz powystawową maszynę.
Wiem że firmy chętnie sprzedają poniżej ceny fabrycznej - koszt transportu.
Uwaga często brakuje w maszynach powystawowych drobnych elementów.
Chamstwo na targach kradnie - chyba to forma sportu ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: rafalw111 »

dobra podpowiedz postaram sie pojechac.

Pytanie do osob majacych c328 czy podniesie choc na tyle zeby jechac po podwurku 750kg?
podnosnik niby jest opisany ze 700kg nax a jak by zalozyc mocniejsza pompe i nowy cylinder z tlokiem . z obciazeniem przodu sobie poradze zaloze betonowy klocek widlakiem
gumiok
Posty: 94
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:59

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: gumiok »

ńi wim czy 700 uniesie bo tam je zawór bezpieczeństwa założysz za mocne pompe to rozdzilacz bedzie lał


Nie wiem czy 700 kg uniesie. Tam jest zawór bezpieczeństwa, założysz za mocną pompę to rozdzielacz będzie lał.
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: koparka doczepiana do ciagnika lw-8 opinie

Post autor: rafalw111 »

Zakupilem taka nowa koparke 750kg wazy , kopie swietnie lyzka 65 . duzy zasieg mocna .Mf255 z dwoma obciaznikami z przodu stawia do gory . Musze balast zrobic,
Mysle czy by TUZ nie kupic o do tego balast fajnie by wygladalo:)

Obecnie skladam hamulce w c328 uszczelnienia sruby zwolnicy i te sprawy ogarniam , przod juz gotowy . Calosc wyszlifowana do lakieru. Traz wiecej czasu:)
ODPOWIEDZ