Reklama przy drodze powiatowej

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Reklama przy drodze powiatowej

Post autor: SEBRIGHT »

Ostatnio zastanawiam się nad umieszczeniem reklamy na działce rodziców. Działka jest przy dość ruchliwej drodze powiatowej, w dobrze widocznym miejscu, ale nie wiem czy to ma w ogóle sens i orientacyjnie jakie kwoty można z reklamy uzyskać.

Nie wiem też jak wygląda to z prawnego punktu widzenia, pozwolenia itp. jak bym chciał postawić normalną tablicę reklamową, a jak gdybym jako 'podstawę' wykorzystał resztki samochodu lub przyczepy, jak to robi sporo osób.

Jeśli ktoś z Was przerabiał podobny temat prosił bym o podzielenie się wiedzą :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Reklama przy drodze powiatowej

Post autor: krzmaz7 »

Podbijam temat, bo mam podobną sytuację z tą różnicą, że przy ruchliwej drodze wojewódzkiej. Też chciałem postawić jakiś baner reklamowy pod wynajem, ale z racji braku informacje w temacie pomysł został porzucony.
mali26
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2013, 20:21

RE: Reklama przy drodze powiatowej

Post autor: mali26 »

mój kolega miał reklamę swojego warsztatu przy drodze krajowej, przyjechali z zarządu dróg i kazali usunąć lub przesunąć 5 m od płotu przy którym stała. Mimo że przy tej samej drodze były reklamy podobnie jak u niego, zaczęli go straszyć, więc chcąc mieć święty spokój usunął ją całkowicie i temat odpuścił
otylia9
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2016, 20:15

RE: Reklama przy drodze powiatowej

Post autor: otylia9 »

a może ktoś myśłał by powiesić reklamę np na ścianie od swojego domu, jeśli ktoś ma dom na wolnej przestrzeni
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Reklama przy drodze powiatowej

Post autor: marek »

Prowadziłem kiedyś własną działalność gospodarczą i w związku z tym miałem prawo do postawienia reklamy tylko na moim gruncie poza pasem drogowym lub na budynku . Ustawienie na pasie drogowym wymaga pozwolenia właściciela gruntu. Reklamy są ustawiane na przyczepkach bo to nie powoduje trwałego powiązania z gruntem typu fundament.Mieli się za to wziąć ale na razie ucichło Trwałe powiązanie z gruntem wymaga pozwolenia na budowę.PB w art. 29 mówi o tym co może być ustawiane tylko na zgłoszenie i nie znalazłem tam podstaw pod reklamę.
Myślę że czerpanie korzyści z wynajmu takiego postawionego zgodnie z prawem baneru wymaga zgłoszenia działalności gospodarczej i opodatkowania. Chyba że prowadzi się własną działalność gospodarczą np. warsztat to wtedy można reklamować ale tylko własne usługi.A postawienie tego na fundamencie wymaga pewnie pozwolenia na budowę.
Przy drogach można zobaczyć duże banery reklamowe stojące na wielkich ramach przyciśniętych bloczkami betonowymi żeby wiatr nie wywrócił. Nie mają fundamentów więc nie będąc na trwale połączone z gruntem stoją omijając PB. Polak potrafi i tylko dlatego ten kraj jeszcze jakoś funkcjonuje.A jak mawiał klasyk ,, nie ma takiej rury co się nie da odetkać" :D PB też na razie można obejść.
Awatar użytkownika
Wilk99
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2021, 9:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reklama przy drodze powiatowej

Post autor: Wilk99 »

Obecnie to chyba najlepiej reklamować się online. Nie wiem na ile takie reklamy przy drogach faktycznie są skuteczne. Zwłaszcza teraz, gdy ludzie mało się przemieszczają.
KalinaFu
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, 9:47

Re: Reklama przy drodze powiatowej

Post autor: KalinaFu »

Oprócz tradycyjnej reklamy, nie zapominajmy również o te online. Ona w tej chwili chyba najbardziej trafia do klientów. Tak samo dobrze tez jest dodawać wizytówkę firmy do katalogów firmowych jak tutaj

reklamę usunąłem - Sebright
ODPOWIEDZ