Ustawienia świateł w ciągniku

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

Ustawienia świateł w ciągniku

Post autor: hubert »

Muszę ustawić światła u sibie, bo świecą fatalnie wieczorem nic nie widzę, zlewają sie zaraz przed ciągnikiem na mijania a na drogowych to znowu na drodze oślepia innych kierowców. Tutaj pojawia się moje pytania, otóż czy ma ktoś jakiś schemat ustawiania świateł? Czy ustawiacie na czuja? Czy to normalne, że żarówki h4 są na światłach mijania żółte (reflektor bez rozpraszacza, "goła" szyba"). Jeżeli ktoś kiedyś to robił, prosił bym o pomoc:)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Ustawienia świateł w ciągniku

Post autor: Bolszewik »

Najprościej, ale niestety na pałę to robi się tak:

http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=64366&f=22

Poczytaj
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Ustawienia świateł w ciągniku

Post autor: hubert »

Czytałem to. Chodzi mi po głowie jeszcze coś takiego, że wezme samochód postawie 5 m od ściany szopy, pozaznaczam miesjca świecenia reflektorów, i później podjade maszyną i ustawie snop światła na miejsca po samochodzie.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Ustawienia świateł w ciągniku

Post autor: Bolszewik »

Może to ci pomoże.

Star 200:

Obrazek

Trampek:

Obrazek
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Ustawienia świateł w ciągniku

Post autor: hubert »

Dzięki wielkie, będę działa jakoś, do soboty, coś tam ustawie pewnie:D
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Ustawienia świateł w ciągniku

Post autor: krypton »

Z tym ustawianiem to raczej proponuję podjechać 10 m, bo będzie dokładniej. warunkiem jest jeszcze to czy masz na reflektorach napisane H4 a nie E8 bo wtedy przy zastosowaniu innego typu zarówek obraz będzie inny. Acha, i prawe świtło ustaw sobie 1% wyżej. Uwierz staremu diagnościejeszcze jedno! trampencja miała - 10% a w ciągniku powinieneś mieć - 10%, czyli zamiast obniżenia 80mm weź 100mm.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Ustawienia świateł w ciągniku

Post autor: hubert »

Dzięki za uwagi, mam zamair się tym pobawić, w piątek. To dam znać co i jak z tego wyjdzie. Jak dalej nic nie będe widział to ustawie jakos na czuja.



---
Dzisiaj rozrysowałem sobie na drzwiach szopy tablice (taką mniejwięcej, bo to nie samochód tylko ciągnik:D) I wszyly mi dwie ciekawe rzeczy na samym początku, to że światła drogowe na starych ustawieniach sięgały 5 m:no: a później, że mam odwrotnie założone żarówki o 180 stopni. I światła drogowe były niżej niż mijanie, stąd zapewne tak słaba widoczność.
ODPOWIEDZ