Wiaty Garaże Wyposażenie

Rozmowy nie na temat
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Wicher »

Właśnie ten zblokowany przełącznik to jest główny... ;D A różnicówki to ja się dorobię, niech tylko chłopaki jakąś chałupę będą burzyć ;D
Do niej na wejściu przyłączę kabel zasilający.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Bolszewik »

Nie

Podwójną "S" załóż w garażu czy gdzie tam będziesz się wpinał z zasilaniem. Oczywiście pod warunkiem że ma parametry co najmniej C 16, inaczej nie nadaje się do zabezpieczenia WLZ.
Jeśli ma słabsze parametry to możesz ją wykorzystać do zabezpieczenie innych obwodów. Wystarczy że wypchniesz drucik łączący dźwignie i masz dwie niezależne "S". Nity łączące też można usunąć i wtedy są już całkiem niezależne.

Różnicówkę daj w stodole na początku, za nią kontrolka i "S" poszczególnych obwodów.
Przed różnicówką dokonaj rozdziału PEN na PE i N lub jeśli już doprowadzisz do stodoły kabel trzy żyłowy to dodatkowo uziem PE (żółto zielony).
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Wicher »

Dzięki za wskazówki ;) kontrolek jeszcze kilka mam, więc po prostu dołożę sobie je na głównej tablicy. Z tamtej mogę całkiem zrezygnować.

Gdybym nie chciał mieć głównego w tym pomieszczeniu to dałbym tylko te 3 bezpieczniki. A tak pomyślę o różnicówce - jakąś mam ale muszę ją zbadać czy dobra.

A w ogóle nie pomyślałem żeby obwód zabezpieczyć na wejściu - sołtysowi szczury kabel od śrutownika zechlały i zadymiło, oj zadymiło...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Bolszewik »

Załóż kable czarne - ziemna te w izolacji polietylenowej, a nie białej polwinitowej. Gryzonie nie lubią tych czarnych, za to białe są pyszne. *flower*




Poza tym przykryj kable tynkiem to chyba najlepszy sposób.

Ja w zeszłym roku wymieniałem instalację w budynku gospodarczym. Niestety zastała mnie zima i przewody wiszą tylko przybite plastikowymi spinkami. Na szczęście nic ich nie zeżarło, a jak zrobi się ciepło trzeba będzie znaleźć tynkarza.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Wicher »

ja mam sporo rurek kanalizacyjnych pozbieranych po budowach - jak wkopię przewód w pospółce w ziemię to z ziemi do wysokości szafki będzie w rurze puszczony i doszczelniony pianką.

A co do tych ziemnych, polwinitowych kabli to zasilam takim całe gospodarstwo i nie ma żadnego problemu, nic ich nie obgryzło - mimo że na pewnym odcinku wcale nie jest wkopany (planuje przerabiać płot i kabel wpuszczę w miejsce podmurówki po nim) ale może czerwone szmatki które do niego uwiązałem straszą.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Bolszewik »

Uszczelnij lepikiem albo zaprawą cmentową, pianka jest pyszna, a dziurka w piance nadaje się na gniazdeczko.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Wicher »

Nie wiem jaka pianka jest w smaku, ale cement to lepszy pomysł - jak będę robić ścianki działowe i zamurowywać jedne wierzeja to te łyżkę cementu odżałuję. Szczególnie ze wtedy będę wszystko podłączał.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: rzeznik2555 »

Witam jestem w trakcie zalewania fundamentów pod garaż do mojego ciągnika i na warsztat wrota maja mieć wymiar 3,5x3 m i teraz moje pytanie czy wymurowywać słupy do zawiasów czy tylko w ściany dać , ściany będą z pustaka żużlowego 12cm
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: baro »

Zalej betonem ale najlepiej to zrób futryne z profila i dopiero drzwi do tego
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Grigs »

Ościeżnica najlepiej z amelinum czy dobryj nierdzywki, przez co rudy nie zacznie imprezy.
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: klusek-rolnik »

Ściane jeśli masz 12cm, to najlepiej dorwać ceownik o wewnętrznym wymiarze właśnie 12cm, i zrobić ościeżnice tak żeby wpasować w nią ściane, albo zespawać z dwóch kątowników punktowo. Bo na samej żużlowej ścianie, tym bardziej 12cm, bramy nie radził bym wieszać.
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: rzeznik2555 »

Więc wymuruję słupy o szerokości 40x40cm i w nich dam zawiasy i będzie tez dobrze rano jak zalewałem fundamenty to przygotowałem już pod nie fundament . Jeszcze jedno pytanie będzie to budynek bardziej warsztatowy niż garaż i nie wiem jak wysoki ma być czy z przodu dać 4m a z tyłu 3,5m czy 3,5 i z tyłu3m , szeroki jest na 5 metrów
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: baro »

jak najwyższy :P uwierz mi :P
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Wicher »

W najniższym miejscu ma być taki żebyś swobodnie mógł zrobić potężny zamach 5 kilowym młotem na długim trzonku :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Bolszewik »

Ja spawałem ramy z ceownika 120. Na wysokości każdej warstwy maxa wspawany był wąs z oczkiem i zamurowany. Od górnego cewonika wąsy połaczyłem ze zbrojeniem belki nadprogowej i zalałem betonem.

Rama z ceowników ma tą zaletę że łatwo do niej umocować skrzydła, a w razie czego zmienić na inne np. odsuwane do góry. Uwaga konieczne jest zachowanie dużej precyzji pion, poziom, przekątne, rama nie może być też z"zwichrowana". Zero miejsca na błędy bo poprawki są de facto niemożliwe.

Oto zdjęcia z mojego garażu:

https://picasaweb.google.com/1167188366 ... 121/Garaz#
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: rzeznik2555 »

Jakie on ma wymiary bo jest dosyć duży w porównaniu z moim
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Bolszewik »

7x10 na zewnątrz + 3x10 wiata

mała brama 2,5x2,6
duża 3,5x2,6
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: marek »

Jak murowałem swój warsztat to ściany też miały 12cm. Ale na rogach i na długości ściany były co około 2m wymurowane słupy na 24 cm.To samo przy drzwiach.Po prostu po to by ściana się sama nie przewróciła.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Bolszewik »

Zobacz na zdjęciach z mojego garażu. Między bramami oraz między oknem a bramą postawione są murki tworzące w rzucie poziomym literę "T" Oczywiście fundamenty też są tak zalane. Na przeciwległej ścianie jest tak samo. Dzięki temu całość jest sztywniejsza, poza tym odległość pomiędzy w/w murkami wynosi ~ 6 m dzięki temu spiąłem całość garażu dwoma tregrami. Na nich zrobiłem antresole, a ponieważ tregry są względem siebie równoległe można zrobić nad garażem suwnicę (może gdzieś mi się trafią wózki suwnicowe ....). Na czołach murków umieściłem zestawy gniazd oraz wyłączników elektrycznych.

Uważam nieskromnie że nieźle to wymyśliłem.
Szczerze radzę przy budowie pięć razy się zastanowić zanim plan będzie gotów do realizacji.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Franky69
Posty: 53
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:57

RE: Wiaty Garaże Wyposażenie

Post autor: Franky69 »

Nie no pełen szacun, Bolszewik twój garaż jest pierwsza klasa. Ja przerabiam gospodarczy na warsztacik ale z instalacją mam dylemat, też pasuję to dobrze przemyśleć, żeby później sobie w brodę nie pluć a mogłem to zrobić inaczej. Jak wezmę się do roboty, to widzę że muszę się zgłosić do Ciebie po pomoc.
ODPOWIEDZ