Ciągniki i maszyny w filmach

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Ursus »

Coś co może zaciekawić szczególnie Marcina ;)

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

No pewnie w "M jak miłość" to co parę odcinków kręconych w gospodarstwie to zawsze widać maszyny i tylko z daleka :upset:.
"Twister" była scena jak tornado wpadło na składnicę maszyn i ją "wywiało" ; oraz parę innych.
W "Samych swoich" prócz żniwiarki, młocarni i RS-a były widoczne brony oparte o Kargulową stodołę.
"U Pana Boga za piecem" - Ursus c-360 wyciąga z rowu "zestrzelonego" policyjnego Poloneza.
"Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" w jednym z odcinków pokazano jak (grany przez aktora :smilewinkgrin: ) Hipolit Cegielski prezentuje żniwiarkę.
Niestety obejrzałem tylko właśnie ten fragment i nie wiem czy były w innych odcinkach inne maszyny. Np. młocarnie czy lokomobile.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Deleted_User »

dziś był film pieniądze to nie wszystko
tam był
ursus 1614 de luxe
ursus c-360
ursus c-330
bizon zo-56;)
to wszystko:)
oldtimer
Posty: 126
Rejestracja: 21 lis 2007, 21:26

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: oldtimer »

Pieniądze to nie wszystko- fajny film... Lubię polskie produkcje, nie tylko filmowe...
W filmie "Niespotykanie spokojny człowiek" Ursus ciągnie autobus- "ogórka"... Nie zwróciłem uwagi, ale to chyba C-355.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Ursus c-325 »

Troszkę poprawię kolegę bialorusa ;)
Dziś obejrzałem film "Milioner" z J. Gajosem w roli głównej. Podczas kopania ziemniaków występują: Ursus C-328 i C-330. Orają 2 Ursusy C-355 (w tym jeden gł. bohatera). Fajna była scena wyścigu między wozem zaprzężonym w 1 konika a Ursusem C-355.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

Nie wiem czy dokładnie obejrzeliście "Samych swoich" bo jeszcze był konny siewnik widoczny. Najlepiej go pokazali jak John "witał" się z Kargulem i jak wymierzył policzek Kazimierzowi. A przy płocie stała SHL-ka - to dla miłośników jednośladów.
W temacie była mowa o filmie "Kogel mogel 2 czyli galimatias" i ja wyśledziłem kolejny sprzęt: Piotruś z Solskim cięli trawę sieczkarnią oraz jak Kaśka z mężem opryskiwali sadzonki jakimś plecakowym opryskiwaczem. W tym filmie również pojawił się kilka razy wóz konny, który póżniej został przerobiony na ciągnikowy.
Natomiast w pierwszej części tego filmu przy scenach z weselem była widoczna z daleka młocarnia.
"Ranczo": Ursus C-330, który "gubił" ropę i poszedł z dymem prawie na końcu odcinka.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: klusek-rolnik »

w Teksańskiej Masakrze Piłą Motorową był jakiś JD ale niewiem jaki
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: agrotechnik »

Dzisiaj jak zostałem zmuszony oglądać z bratem film pod tytułem "lessie", to widziałem coś takiego jak farmall, i miał on kierownicę umocowaną na takim wygiętym w pałąk, półokrągłym drążku.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: rafal »

Dwa odcinki temu w serialu Ranczo C-330 brała udział. Na końcu została spalona :(
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: klusek-rolnik »

widziałem ten odcinek ranczo.No i jeszcze w "Czterej pancerni i pies" do bunkru żywność przywiózł niemiec Lanz Bulldogiem którego potem wysadzili
Awatar użytkownika
z_daro
Posty: 297
Rejestracja: 14 lut 2008, 22:28

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: z_daro »

To był ursus c 45 tylko był podszyty pod lanza;)
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: klusek-rolnik »

no niewiem co to było mi sie wydawało ze to LB a jeszcze w filmie "Wyjście Awaryjne" był urywek koło chlewa i stał tam C-325/328 ze siewnikiem

Dzsiaj oglądałem "czterej pancerni i pies" i były tam jakieś ciagniki gąsiennicowe
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

Wczoraj oglądałem komedię "Cudownie ocalony" i było widać: konny pług dwuskibowy, kosiarkę na żelaznych kołach i Ursusa C-4011.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Deleted_User »

Też to oglądałem.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

Nie wiem czy to się nadaje do tematu, ale napiszę. Dzisiaj oglądałem na TVP1 teleturniej "300 % normy" i temat przewodni: "Dziewczyny na traktory". Było kilka scenek z PKF związanych z rolnictwem: przodujące traktorzystki z POM-u w Śremie, koszenie zboża wiązałką i C-45, koszenie konną żniwiarką, scena z kabaretu TEY ze słynnym cytatem "Tjaktoj się zepsuł, towaju nie będzie" oraz uroczystość z okazji wyprodukowania Ursusa nr 1.250.000.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: agrotechnik »

Dzisiaj oglądałem "czterej pancerni i pies" i były tam jakieś ciągniki gąsienicowe.

Według mnie to był KD 35, bo kręcili to w latach 60-tych na Syberii. Na stalinietza był za duży, więc stąd moja wypowiedź. Zresztą jak pojechali do WKU to jechał taki, i było widać baniak na paliwo po lewej, jak byk. Potem go Grigorij remontował, i wielkością by pasowało, jak pod nim leżał.
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Ursus c-325 »

Odnośnie teleturnieju "300%..." to w jednym z pierwszych pytań był błąd w wariancie odpowiedzi. "Sprawozdawca ledwo ucieknie przed kosiarką". To były oczywiście snopowiązałki. Ale skąd oni mogą o tym wiedzieć... :D
Albo "Co robi kosiarka?-Kosi-A żniwiarka?-yyy-Kosi i... układa". Strasznie mnie rozbawiają takie sytuacje. Żeby Orłoś nie usłyszał prawidłowej nazwy maszyny to odpowiedź by uznał.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Marcin125p »

Wczoraj oglądałem "U Pana Boga w ogródku" i przy scenie gdy proboszcz rozmawiał z Polakiem z USA była widoczna młocarnia "Warmianka", a parę chwil wcześniej była również widoczna snopowiązałka "Warta".
W "Nie lubię poniedziałku" na skrzyżowaniu przejechał wiśniowy Ursus C-328 z przyczepą. Ciapek był widoczny przez tylko przez chwilę.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: agrotechnik »

A nie koledzy, pomyłka. W 1 odcinku 4 pancernych, wystąpił Staliniec S-100. Jakby co to mi ni dziękujcie, bo to zauważył kolega z_daro.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ciągniki i maszyny w filmach

Post autor: Jacek ze Skansena »

Marcin czy to był C 328 czy możne C 25 wiśniowy. Ciekawe jaki był naprawdę. Mi się wydaje ze jednak 25.
ODPOWIEDZ