Widziane zabytki

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

Widziane zabytki

Post autor: Marcin125p »

W tym temacie będzie (jak ktoś będzie chciał ;) ) można wpisywać jakie maszyny widzieliście podczas jazdy np. do ciotki itp itd - oczywiście piszemy TYLKO o zabytkowych maszynach i ciągnikach. :D.

Więc ja zacznę; dziś widziałem (zrobiłem nawet fotki) takie cuda jak:
Młocarnia MCC-10B obok młocarni stała snopowiązałka (niestety za płotem:| )
2 Vistule (też za stodołą ale u jednego gospodarza - co za rzadkość)
Młocarnię MC-85 z 1955 roku o numerze 133 (mam jej parę fotek - potem wstawię jak wywołam film :smilewinkgrin: )
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Hmmm ja za bardzo takich starych maszyn nie widuje - chociaż już parę już po drodze widziałem i umieściłem fotki w temacie o "Maszynach-pomnikach".
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

W tym Zetorku bez tylnej opony na ostatniej fotce są z tyłu felgi z Ursusa :)

Dziś ustrzeliłem po długiej pogoni na rowerze tego Fendta Dieselrosa. Dalej nie mogłem go gonić bo w rowerze z przodu był "kapeć" który skutecznie "uprzyjemniał" jazdę. Ale jeszcze tego gościa spotkam pewnie bo napewno mieszka gdzieś niedaleko to porobie więcej fotek i pogadam z nim. Fotkę wykadrowałem tak żeby był sam ciągnik i nie trzeba było przybliżać - w końcu kogo interesuje wóz konny ;)

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus c-325 »

Tydzień temu wracałem autobusem z Trójmiasta. Przez okno można bardzo dużo zobaczyć. Niedaleko za Gdańskiem widziałem Zetora 4011 lub 3011. Za to Ursusów C-4011 (oczywiście z oryginalnymi blachami) przez całą drogę naliczyłem 9 sztuk. W jednym gospodarstwie były nawet 2: jeden z kabiną tzw. "puszką", a drugi miał jakąś nowszą. W okolicy kilku szklarni i "foliaków" stał sobie czerwony Dzik. Maszyn konnych wszędzie pełno. W 7 ogródkach stały pięknie odmalowane kopaczki, kosiarki, pługi itp.

A wczoraj, wracając rowerkiem od kolegi, napotkałem 100% oryginał Ursusa C-4011: napis na masce, kierunkowskazy bez białego światła, oryginalne tylne lampy, dwustopniowy filtr oleju, jeden zegar... Z resztą wiecie czym się różni C-4011 od C-360. Naprawdę byłem bardzo mile zaskoczony, że takie cudo jeździ gdzieś blisko mojego Węgorzewa.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Widziane zabytki

Post autor: Marcin125p »

Jadąc do Szreniawy widziałem przed Stęszewem (od strony Poznania) Ursusa C-45. Natomiast w miejscowości Czmoniec tył, przodu niestety brak :@ do Ursusa C-45 i parę metrów dalej młocarnię MZC-4.
Jadąc do Częstochowy wypatrywałem zabytkowe maszyny. I wypatrzyłem (Od Ostrowa Wlkp. do Cz-wy) parę C-328 w tym tylko jednego z okrągłą maską, prasę Robot oraz różne konne zarówno orginały jak i po przeróbce na traktorowe.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Widziane zabytki

Post autor: Deleted_User »

A oto i wcześniej obiecane foto Ursusa C45 ciągnik ten jest z 1954roku 100% sprawny. Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Widziane zabytki

Post autor: Mirek »

W ostatni weekend byłem nad morzem:) Po drodze widziałem kilka zabytków, oczywiście rolniczych:lol:
Przy drodze krajowej nr 1 w miejscowości Nowe na stacji benzynowej stał ursus c-451 i kopaczka pionier.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

A przy jednej z restauracji na drodze z Pucka do Władysławowa spotkałem takie oto maszyny:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Widziane zabytki

Post autor: hubert »

Dzisja jadąc, z polkwoic do jawora, po drodzę, we wsiach, widizęłm 2 vistule, jedna stala w polu, obrośnięta trawą, praiwe jej widać nie było, druga, kosiła zobże, wspaniały sprzęt, Zetora 25k, stał , jako eksponat, pod jakimś domem, Ursusy: C-330, jechal z przyczepą pełna drzewa, i Ursusa C-45, jest on wystawiony w auto komise na sprzedaż, pod legnica, nie stety zdjęć nie udało mi sie zrobić, ponieważ jechałęm autobusem!
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Widziane zabytki

Post autor: Szczepan-1990 »

Chyba muszę wziąć kiedyś aparat i napstrykać kilka fotek w moich okolicach, można tu spotkać ciekawe sprzęty, Vistule, Dziki, Słyszalem że ktoś ma C-45,postaram sie zdobyć zdjęcia w najbliższym czasie :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Świetnie :) Ciekawe czy na chodzie??
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Widziane zabytki

Post autor: Mirek »

A ja niedawno na jednym z podwórek w jakiejś wsi spotkałem 5 ursusów c45 !!! na jednym podwórku ustawionych w szeregu pod wiatą. Świetny widok!!!! Niestety nie miałem wtedy aparatu. Widziałem też ursusa c328 ładnie odremontowanego i deutscha (pierwsze słyszę o takiej marce) z 1922 roku w Brześciu Kujawskim, tam gdzei jest fabryka krukowiaka:p
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Widziane zabytki

Post autor: agrotechnik »

Mój znajomy posiada młocarnie mzc-8 ,sąsiad deutza 2 cylindrowego chłodzonego powietrzem , a w lecie codziennie widuję vistulę z workownikiem:yes: .
Wniosek : fajna wieś.

P.S. : znajomy znajomego ma ursusa c4011 oridżininal werszion:yes::lol:



apropopo - kiedyś na trasie do Lubartowa widziałem ursusa c325/328 ale właściciel
zamienił go chyba na c360:upset::upset:
Za stodołą u sąsiada widziałem duże koło balonowe z półkolistymi elementami w środku chyba:confused: jest od dutry:uhoh:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Paweł z Warki podesłał mi zdjęcia do wstawienia tutaj :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Widziane zabytki

Post autor: Mirek »

Nie wiedziałem gdzie napisać więc pisze tu. Dziś czytałem gazetę i otwieram na drugiej stronie a tam zdjęcie Lanz Bulldoga!!! Normalnie mnie zatkało. Okazało się, że w Gniewkowie niedaleko Inowrocławia odbył się jakiś festyn z okazji Mikołajek i święty co lubi rozdawać prezenty przyjechał Lanzem!!! Tylko gazeta pomorska pomyliła się pisząc, że jest on stuletni:rol: , ale inicjatywa fajna. Nie mam skanera więc może zrobie zdjęcie tego artykułu aparatem i wkleję tutaj. Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Widziane zabytki

Post autor: Jacek ze Skansena »

Mirek codo Lanza z Mikołajem: to dowód, że wśród nas są jeszcze tacy, o których nie wiemy. Jest tego sprzętu ale jest on jakby "jeżdżący" swoja drogą. I to dobrze bo zawsze można coś nowego wypatrzyć.
Jeśli chodzi o widziane zabytki to dzięki koledze znalazłem resztki silnika parowego i próbuję to ocalić ale jak potoczy sie to jeszcze nie wiem.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Widziane zabytki

Post autor: Mirek »

Obrazek obiecane zdjęcie tylko niestety słabej jakości:mad:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Zdjęcia Supra nadesłane przez Pawła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Paweł podesłał mi do wstawienia takie dwie fotki biednego Ursuska :no:

Obrazek Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Widziane zabytki

Post autor: Mirek »

Dziś na rondzie w moim mieście mijałem pięknie odrestaurowanego granatowo-żółtego zetorka - bociana podróżującego dostojnie na lawecie. Świetny widok! A takich maszyn robiących za kwietniki to pełno widziałem, czasem szkoda, ale z drugiej strony miro ma rację:lol:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Widziane zabytki

Post autor: Ursus »

Paweł nadesłał kolejną porcję fotek :D


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Gdzie takie cmentarzysko jest ??
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ