Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Rozmowy nie na temat
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

Witam,
Poszukuję PDF'a albo skanu instrukcji obsługi i katalogu części do tego modelu Stihla.
Wszelkie opinie o nim są również mile widziane:D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Roman1313 »

Nahttp://www.fis.com.pl/ zapytaj albo innym forum pilarkowo-kosiarkowym*rofl*
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Santi2006 »

Odnośnie instrukcji to napisz email do stihla. Piwinni ci odesłać. a co do katalogu częśći to pójdź do pierwszego lepszego sklepu stihla. Oni maja wszystko.mam do av 041 materiały w wersji ang
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: svecla »

no z tymi salonami stihla bym nie przesadzał, bo cześci są produkowane przez 20 lat, potem cała dokumentacja idzie w kosz, ktos mi kiedyś oipowiadał że ma znajomego który ma jakiegoś stihla antyka, jeszcze w świetnym stanie, ale gość filtra powietrza nie może już dostać, bo maszyna ma ponad 20 lat :/
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

To u mnie właśnie to samo będzie, ten model jest dość stary i latanie po serwisach za katalogami nie ma raczej sensu;/
Dokumentacji równolegle szukam na forum leśnym, bo tam są fachowcy co i z tym mieli do czynienia.
Cudów się nie spodziewam to stare, wielkie bydlę i przez to dość rzadko spotykane.
Santi2006, jak miałbyś katalog części to potrzebowałbym wycinek odnośnie szarpaka i sprzęgiełka do rozruchu, żeby zobaczyć czy to przypadkiem nie to samo.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: svecla »

na niemieckich forach znalazłem tyle:
http://www.werkzeug-news.de/Forum/ftopic10374.html
Budowa techniczna prawie identyczna z przecinarką spalinową TS510, która była produkowana o wiele dłużej (czyli jest szansa na części), ponadto w np brazylii ten model pod innym oznaczeniem przetrwał w produkcji dłużej niż w europie.
Instrukcję faktycznie wysyła fabryka stihl na maila, a zwykle w instrukcji są rysunki technicznej - może teraz już nie zawsze, ale dawniej tak - w sumie niezły serwis posprzedażowy po tylu latach :D
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

No zobaczymy, napisałem właśnie do Stihla i może coś tam jeszcze mają.
Mój problem z nią na chwilę obecną polega na tym że sprzęgło od szarpaka jest padnięte, chyba za sprawą znacznej pojemności, braku odprężnika i przez to wielkich sił jakie to sprzęgiełko przenosi:D
Jak nie zdobędę dokumentacji to spróbuję na chłopski rozum coś wymyślić, tam są chyba obie zapadki wytarte.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Santi2006 »

Witam, a w tej instrukcji nie jest pokazane. A odnośnie tego braku odprężnika to one miały odprężnik. Oglądnij filmiki na you tube. Odprężnik był z prawej strony rączki. A electronik to oznacza model z modułem zapłonu, wcześniejsze modele miały iskrownik.
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: svecla »

@Santi2006: z prawej strony rączki to nie był odprężnik tylko ręczne podniesienie/zablokowanie obrotów, które faktycznie powinno ułatwić rozruch.

@Wicher: Sprzęgiełko myślę że może być takie samo jak w tej przecinarce co wymieniłem, ale trzeba by to wymontować i iść do dealera stihl, żeby to porównać na żywo.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

Dziś sprawdzałem troszkę pilarkę i nie widziałem tam odprężnika, ten kołek po lewej stronie służy do zablokowania "gazu"na małym otwarciu przy uruchamianiu.
Nie wiem jedynie do czego służy dźwigienka ze sprężyną z prawej strony piły, umieszczona nad tłumikiem i osłoną zębatki napędzającej łańcuch. jest ona wpuszczona wgłąb, ma skalę poniżej, wiecie może co to jest?
Cały szarpak mam na wierzchu, będę w mieście po feriach to popytam, może wpadnę też do jednego majstra z mojej wioski. Właśnie ja mam nadzieję ze sprzęgiełko było i w innym modelu takie i jest dość łatwo osiągalne.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: svecla »

Nie wiem czy w pilarce masz hamulec, ale jeśli nie to mogło to być wyprowadzenie właśnie na hamulec łańcucha, bo w późniejszych były montowane.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

Nie ma w niej hamulca właśnie. Jak się cieplej zrobi to ją rozłożę do czyszczenia i sprawdzę co to jest. Tylko po co w takim układzie była skala na hamulcu?
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: svecla »

Nie mam pojęcia, mogę się tylko domyślać że chodziło o jego ustawienie. Choć mogę się oczywiście kompletnie mylić z tym hamulcem :D
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

Poczekamy (aż się zrobi ciepło), zobaczymy (co to jest) :D
Raczej nie ma to związku z silnikiem, może służy do napinania łańcucha czy czegoś takiego... Sprawdzę.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: svecla »

To jak się dowiesz to napisz, bo sam jestem ciekawy :D Ale myślę że jak Ci się uda załatwić instrukcję to też się dużo wyjaśni.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

Dam znać, teraz zbyt zimno żeby robić cokolwiek przy pilarce chociaż przydałaby się teraz :D
Może nawet zrobię jakieś zdjęcia swoją sokowirówką, ale najpierw zobaczymy co mi ze Stihla odpiszą.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Santi2006
Posty: 302
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:17

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Santi2006 »

Ogladając filmiki na you tube po wcisnięciu teo przycisku i ciagnięciu za starter słychać sykanie, tak jak z odpprężnika. Moze młodszy model. A zmiany w modelach zazwyczaj do 2-3 (np av041, av051, av061) modeli bły takie że zwiekszano tylko średnicę cylindra i w gaźniku większa dysza. Reszata pozostawała zazwyczaj bez zmian.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wicher »

Sykanie to jedno, to po prostu blokuje przepustnicę na małym otwarciu do rozruchu.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: Wiesiek »

Witam!
Przy okazji tematu "Stihl" ja podłączę się również. Poszukuję takiego modelu na części, lub samej obudowy:
Obrazek
ImageShack.us<br><br><br><br>W sumie sprzet bardzo nowoczesny jak na lata 60-te
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/stihl08s02.jpg/]Obrazek[/URL
Jest to model Stihl 08 s wyprodukowany w roku 1963, prowadnica również Stihl dł. 50cm bez kółka zębatego na końcu - łańcuch się ślizga. Znalazłem ją na złomie, odkupiłem za parę groszy. Wystarczyło zmienić tylko łożyska na wale. Uszczelkę do połówek dorobiłem i wszystko pracuje pięknie. Niestety, obudowa jest troszkę niekompletna i najlepiej byłoby załozyć nową. Dlatego podaję fotki (fotki z internetu, nie mojej piły). Może komuś z Was rzuci się w oczy coś takiego.....
Jeszcze jedno: czy to możliwe , że korpus silnika jest wykonany z magnezu? Nie jestem specjalistą od materiałów.
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Stihl AV 051 electronic-poszukuję literatury

Post autor: svecla »

Korpus silnika prawdopodobnie wykonany jest z aluminium, a właściwie duraluminium, i jest to stosowane we wszystkich pilarkach profesjonalnych.
ODPOWIEDZ