Budowa domu jakie ściany ??

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
G503
Posty: 77
Rejestracja: 17 paź 2011, 20:12

RE: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: G503 »

W takim razie proponuje jeszcze dopytać architekta czy wytrzyma ;) lub ewentualnie spróbować zapytać jeszcze na forum http://forum.muratordom.pl/forum.php
klaudiusz
Posty: 183
Rejestracja: 28 mar 2010, 21:27

RE: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: klaudiusz »

Temat głęboki jak studnia.
Witaj U nas co widzę to duża czerwona cegła sitowka budują + 15cm steropian z dodatkiem grafitu taki szary steropian , to ważne składniki doboru ścian. itd.
Ale nie zapomnij aby ci ten dom stał w miejscu najmniejszych problemów radiostezyjnych.
Dopiero suma tych składowych da ci wynik optymalny.
Pozdrawiam i życzę wiele radości z budowania .
Klaudiusz *rofl*
Awatar użytkownika
Galar T
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2019, 15:04

Re: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: Galar T »

Jeśli mogę to wybuduj ścianke z pustaków białych ytong są równe łatwo się muruje a potem zaizoluj folią w płynie podłogę i ściany najbardziej zagrożone wodą. Potem płytki na to.jak przesmarujesz 2 razy ni ma bata wystarczy.
Sam 4x4 Es15.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2020, 9:09
Kontakt:

Re: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: malpka »

Znajoma teraz buduje dom to wybrała autoklawizowany beton komórkowy
Zapraszam do przejrzenia oferty lamp do hybryd
Leśniczy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2019, 16:56

Re: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: Leśniczy »

Witam wszystkich bo to mój pierwszy post na tym forum . Mam dom z gazobetonu klasy 700 . Za PRL innej nie było dla prywatnego odbiorcy . Dom stoi 34 lata i nic się nie dzieje . Dom ma 4 kondygnacje w tym 2 z gazobetonu + ściany szczytowe poddasza. Stropy są monolityczne żelbetonowe wylewane 12 cm . Dom jest z zewnątrz docieplony styropianem 10 cm . Wewnątrz pomieszczeń są wykładki na zewnętrznych ścianach - ścianki 12 cm z gazobetonu . Między pustakiem 12 a 24 jest 3 cm pustka . Dach jest drewniany dwuspadowy kryty dachówką ceramiczną .
Widzę że koledze który założył ten temat diabeł budowlany podpowiada żeby zrobił lepiej zamiast się trzymać projektu zrobionego przez fachowca .

Moja rada skoro kupiłeś już pustaki z gazobetonu klasy 400 to muruj je z tego materiału + 14 cm styropianu jak w projekcie . Muruj na zwykłej zaprawie cementowo - wapiennej. Pustaki klasy 400 z gazobetonu grubości 24 cm bez problemu wytrzymają dwa stropy betonowe . Pustak z gazobetonu 24 cm klasy 400 to najcieplejszy pustak o izolacyjności porównywalnej z pustakiem ceramicznym szczelinowym a nawet nieznacznie lepszej . Jedyna jego wada to kruchość materiału . Po wymurowaniu nie ma to żadnego znaczenia . Gazobeton , beton komórkowy , Ytong , suporeks to wszystko ten sam materiał ścienny . Przeważnie pustaki są koloru białego . Nie mylić z pustakami silikatowymi , które są najtańsze ale i ,,najzimniejsze" .
Kierek
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2020, 12:20

Re: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: Kierek »

Widzę, że dużo już masz tu podpowiedzi odnośnie ścian. Ja natomiast mogę polecić ci firmę od dachów - https://panoramadachow.pl/wycena-dachu/ zrobią ci wycenę i pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie dla ciebie. Ja zdecydowałem się na dach właśnie od nich, ponieważ są dystrybutorami renomowanych producentów, a poza tym już po pierwszym spotkaniu czuć, że to fachowcy, którzy znają się na rzeczy. Dach od nich mam już nad głową kolejny rok i żadnych problemów :)
MartaKo
Posty: 18
Rejestracja: 18 maja 2022, 16:08

Re: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: MartaKo »

To ja troszkę odświeżę wątek. Jak wygląda sytuacja z dachem ? Na wiosnę będę mieć zakładany nowy dach. Dachówki wybrane z Robena itd. Z początku miałam się zdecydować na panele fotowoltaiczne z mężem, ale na razie się powstrzymaliśmy. Mieszkamy w górach i myślimy nad instalacją odgromową. Jak wygląda to wygląda ? Rozumiem, że zleca się to specjalnej firmie ? Widziałam, ze tam są też potrzebne jakieś specjalne śruby rzymskie
lupik
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, 19:57
Kontakt:

Re: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: lupik »

też się chętnie dowiem bo lada chwila jak się poprawi pogoda będziemy chcieli stawiać , niby część materiału już jest ale co dalej?
sewos
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2023, 20:03
Kontakt:

Re: Budowa domu jakie ściany ??

Post autor: sewos »

a czy coś takiego jak keramzyt się używa teraz w budowlance czy pomyliłem już nazwy? podobno calkiem dobry materiał i wiele osób się do tego przekonuje
Zablokowany