Dla lubiących obserwować zwierzęta

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1526
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: marek »

Można na żywo po podglądać zachowanie zwierząt przy paśniku. Przychodzą tam np żubry.Tylko nie krzyczcie że nie na temat bo to OFF TOPIC.:D/ Pozdrawiam miłośników przyrody.Na tej stronie można też latem obserwować orły bieliki w gnieździe. http://www.lasy.gov.pl/zubr
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12213
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Ursus »

Okej, niechaj będzie ten temat, w końcu zwierzaki też ważne są :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1526
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: marek »

Widzieliście białego dzika?Właśnie je kolację na polanie.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4840
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

Uświnił się czy raczej udziczył w wapnie *flower*

*****

Dobra była by kiełbasa nie trzeba by dodawać wołowiny bo jak skóra biała to i mięso białe *flower*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: damian223311 »

Heheh dobre to jest ;D
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Wicher »

Jest to bardzo ciekawe, ale spotkania "na żywca" nie zastapi... dziś widziałem sarnią pielgrzymkę jadąc do roboty do miasta, majstra mam takiego że las lubi i przez las jechaliśmy :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: brutal66 »

Mieszkam na zalesionych terenach obfitujących w zwierzynę. Sarny, daniele, lisy, jenoty, dziki a nawet migrujące łosie oraz wilki nie są rzadkością. Kilkukrotnie nad wodą widziałem też wydry oraz szopy, które przywędrowały do nas z Niemiec, dokąd dostały się razem z amerykańskimi żołnierzami.
Zimą sarny i dziki podchodzą pod samą tylną bramę podwórza. Ostatnio zaczęto introdukować ptactwo: bażanty, kuropatwy, które już dawno opuściły moje strony. Za to ptaki drapieżne oraz czaple, bociany i żurawie wciąż występują i mają się całkiem nieźle.
Uwielbiam zwierzęta ale niestety do pracy dojeżdżam 50 km w jedną stronę. Prawie całą drogę mam przez las i zwierzątek się napatrzę codziennie, ale nie jestem z tego powodu zadowolony. Stado kilkudziesięciu danieli lub dzik 130kg przechodzący przez drogę nie ułatwiają i tak trudnej jazdy po polskich drogach. Jedna sarenka i przód golfa skasowane:(:(


Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4840
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

Ja mieszkam też w lesie i zwierzyna przychodzi do sadu pod sam płot.
Tchórz nawet podkopał się i złowił sobie kurę *no*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: bossmann »

Ostatnią kurę? Czyli ten tchórz był odważny.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Wicher »

No, u mnie to kuropatki się w mrozy chowały pod świerkami... sypałem im zboża pod nie bo pod paśnikamy kłusownicy druty dawali. Może i w tym roku będą, nasypie jutro coś na zanętę
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: piotr31 »

Dziki podchodzą bardzo blisko ,na ogródku miałem kilka rządków ziemniaków to tak poryte teraz ,sarny to do sadu na jabłka podchodzą . Latem po stawie pływają łabędzie co z ręki chleb jedzą tak się do ludzi przywykły. Kilka lat do tyłu wydry wybrały ze stawu karpie i amury *stress*. W czasach gdy na polach królowały Vistule to wszystkie dzieciaki podziwiały te cuda .Został wąski kawałek do skoszenia i kombajnista krzyczał że w zbożu biegają małe dziczki takie pasiaki to my dawaj w zborze i ganiać ,no i zamiast złapać dziczka to ja zostałem złapany przez lochę .wpadła mi między nogi rozharatała mi nogę od kolana do krocza i podrzuciła na kilka metrów do góry o kilka centymetrów mijając wiecie co *flower*
Awatar użytkownika
PiotrC328
Posty: 44
Rejestracja: 25 gru 2010, 23:40

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: PiotrC328 »

u mnie w regionie są SIKI lekko ponad tydzień temu wracając z miasta przechodziło stadko przez ulice niestety jedne samiec wyskoczył jako ostatni i nie zdążyłem wychamować nie miał szans*no*
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: bossmann »

A u mnie na podlasiu to bobry grasują, co strumyk , to po kilka tam zakladają, widze czasem nad Biebrzã, narwią drzewa powalone przez bobry i se mysle że bardzo ambitne zwierzaki nawet rzekę chcą sobie podporządkować.
Awatar użytkownika
PiotrC328
Posty: 44
Rejestracja: 25 gru 2010, 23:40

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: PiotrC328 »

bobry też są gospodarzą na niewielkiej rzeczce przy ujściu do zalewu wiślanego... Niesamowicie inteligętne zwierzątka*flower*
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: oman7 »

Jak powstał taki temat to ja też opisze swoją naprawdę przygodą ze żubrem.
Ładnych parę lat temu jak jeszcze jeździłem do mojej małżonki koło Pszczyny "uprawiać kawalerkę"wieczorem wpadł teściu do domu jak poparzony i nie mógł przez chwile złapać tchu i w końcu wydusił "za kurnikiem żubr pożywia się z koryta razem z kurami"jak my staliśmy wszyscy to całą "Pielgrzymką"za rogu kurnika podziwialiśmy jak żuberek połamał płot i dostojnie wyjadał biednym kurom z koryta.
Nikt z nas nawet nie odważył się odezwać a byczek nawet naszą obecnością się w ogóle nie przejmował,poobrywał jeszcze parę gałązek z leszczyny i wyszedł na łakę z tyłu.
Zadzwoniliśmy do parku w Pszczynie i na drugi dzień przywieziono klatkę.
Stała tam trzy-cztery dni ale żuberek się nie dał złapać.Jak go w końcu złapano nie wiem.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Wicher »

Dobrze że jest ten temat ;) będzie można sobie i o zwierzakach pogadać.
Ostatnio jak byłem na spacerze na stawach w mojej wiosce widziałem ślady bobrzego bytowania. Zaczęły atakować drzewo grubsze ode mnie ;)))
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: oman7 »

Na wizji pojawiły się żubry.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: papiszon »

http://www.youtube.com/watch?v=mKwApXPg ... 4-overview
Nagrałem to ok. 400 m od domu. Boberków nie widziałem, ale są tam na pewno.*clap*
Awatar użytkownika
Ciapek
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Ciapek »

@marek to jest Nas więcej, ja również podglądam przyrodę, obecnie przed chwilą z domowego okna widziałem 2 łosie zrobiłem zdjęcia jednak za duża odległość by były widoczne w całej okazałości:D.

Miałem przyjemność gdy był śnieg zimą czyli w grudniu, uczestniczyć z 4 lata temu w wycieczce jednodniowej z przewodnikiem, do Białowieskiego Parku Narodowego, Muzeum itp. . Serdecznie polecam Wszystkim sympatykom przyrody piękną pradawną Puszczę, stanowiące Nasze wspólne dziedzictwo i dobro kulturowe.
Stare kompleksy leśne (bory) na żywo które widzimy jadąc ulicą wywarły na mnie ogromne wrażenie pokryte śniegiem, dosłownie człowiek wręcz zatrzymuje lub przenosi się w czasie. Tego nie da się opisać słowem to trzeba zobaczyć. Harmonia i spokój. Myślę odwiedzić jeszcze raz Puszczę gdy będzie więcej gotówki. Koszta nie są jakieś horrendalne gdy jedzie się grupą wieloosobowa z rodziny czy znajomych.
Ps. zostały pamiątki (ze straganów jest gipsowy żubr który mi się zawieruszył xD)

Obrazek
2 to link by nie zaśmiecać http://s6.ifotos.pl/img/Zdjcie038_epsraax.jpg Pozdrawiam Wszystkich...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4840
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ