Dla lubiących obserwować zwierzęta

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: krypton »

Zabierałem się do tego długo, nie miałem siły żeby pisać, w dniu 6 grudnia 2014 r moja Kora odeszła. Po 15 latach biega sobie po niebieskich psich łąkach. Zgasła bez bólu i cierpienia wśród swoich. Myślę że słowa dotrzymałem, że nikt już jej nie uśpi, tylko umrze na starość. Choć jest już prawie miesiąc to bardzo nam jej brakuje. Cóż czas leczy rany.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2552
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: SEBRIGHT »

Krypton Wyrazy współczucia.

Jak człowiek się przywiąże i zwierzak stanie się prawie że członkiem rodziny, ale tak naprawdę dopiero jak przychodzi ten moment, albo jakieś zagrożenie, dopiero wtedy w pełni można sobie uświadomić jak bardzo jesteśmy przywiązani do naszego pupila.

Sam niestety miałem okazję niedawno się o tym przekonać, kiedy jeden z moich piesów wieczorem 30 grudnia dostał krwotoku wewnętrznego, trzeba było szybko zrobić transfuzję krwi, operację usunięcia guza razem ze śledzioną i... na szczęście udało się go uratować, jest z nami i powoli wraca do sił. Jednak świadomość że w najgorszym wypadku być może ma tylko kilka miesięcy życia zostaje...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1526
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: marek »

W zeszłym roku pożegnałem dwóch moich przyjaciół Kubę (tego z awataru) i Maxa.Ponieważ miałem dosyć pożegnań to miałem już nie brać żadnego psa.Mieszkam w spokojnej (odpukać )okolicy.Ale jak się kocha zwierzęta to człowieka ciągnie i wziąłem ze schroniska małego pieska. Miał być spaniel tak jak matka a będzie chyba duży jamnik.

Jest taki pogląd że kot nie zdycha( nie lubię tego określenia ale użycie tu wyrażenia ,,odchodzi" zmieniło by sens wypowiedzi) tam gdzie żyje.I jest to prawda.W życiu pożegnałem wielu moich czworonożnych przyjaciół ale tylko jedną kotkę która została pogryziona przez obce psy i doczołgała się do domu.Zawsze w domu oprócz psów były przeważnie dwa koty i wszystkie po prostu znikały.Podobno kot przeczuwając swoją śmierć gdzieś odchodzi.Wszystkie moje koty miały po kilka lub kilkanaście lat i pewnego dnia znikały.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4840
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

Psa bardzo szkoda ....
Miałem ratlerka sukę przez 16 lat bardzo było mi jej żal.
W 2014 roku mama przyniosła szczeniaka-sukę, bardzo radosną i mądrą psinę. Niestety wybiegła prosto do drogi i zabiła ją ciężarówka.
Teraz mam sukę wziętą ze schroniska, fajny pies, ale to nie to samo co wychować od szczeniaka.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Fragokov »

Ja mam sukę, przybłedę juz ponad rok, i niby juz przyzwyczaiła się do nas, a jednak cały czas boji się, dasz jedzenie to ma nawyki do chowania na zapas, a teraz już zaczyna mnie to denerwować,

Jednak wychowywanie szczeniaka od narodzin jest zupełnie inne, niż wzięcie ze schroniska, a o dorosłym psie nie ma co mowic nawet
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4840
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

No moja psina dopiero po miesiącu przyzwyczaiła się do Owczarka Niemieckiego. Nadal żre wszystko bez wybrzydzania. Prawie pół roku zajeła jej nauka szczekania na ludzi którzy są za płotem. Jednak jak ktoś obcy wejdzie na podwórko to ucieka. Za to ON jest w stanie rozerwać każdego obcego osobnika *flower*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Fragokov »

Bo suki to takie stworzonka są do głaskania, zabawiania sie dla dzieci, a samce to już stróze siedliska :-)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4840
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

No nie bardzo, zwykle suki choć mniejsze są czujniejsze i bardziej agresywne, bronią swojego terytorium (szczególnie gdy opiekują się młodymi).

http://www.schroniskodyminy.pl/nowydom ... _gal_8]/3/
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: damber »

Dokładnie! Suki jak się przywiążą do swojego właściciela, to lepiej nie podchodź. Sąsiad miał suczkę jamnika, to nawet nie mogłem mu ręki podać na przywitanie dopóki jej nie zamknął i wszędzie z nim jeździła. Nawet 30'ką siedząc na błotniku się nie bała :)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ciapek
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2012, 13:16

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Ciapek »

Pawelc-328- Zawsze się pasą koło domu
Ale piękne te zdjęcia i że ja je dopiero teraz zauważyłem. Zawsze jak idę poobserwować to jakimś trafem brak możliwości aby je sfotografować. A widząc prawie codziennie Łosie, Sarny już od rana za oknem ciśnie mi się sam uśmiech na usta..
Obrazek
Na zdj. 2 Łosie niewidoczne jak pisałem.
Dobry był by osobny temat, nasze zwierzęta a ten przedstawiający dzikość przyrody. Bolszewik ten 'Gienek' podobny troszkę do mojego Łapka
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2552
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: SEBRIGHT »

Z własnych obserwacji moich 5 szt (3 suczki, 2 psy, rasa ta sama) wynika że płeć jednak ma znaczenie przy pilnowaniu. Psy widząc kogoś obcego będą latać wzdłuż płotu, obszczekiwać, a jak delikwent wejdzie to ugryzą, a suczki latają razem z psami, ale bez takiego entuzjazmu, albo jak im się nie chce czekają kilka metrów z tyłu, a atakują dopiero jak ktoś próbuje wejść na działkę :)
Wyjątkiem jest najstarsza suczka, która była wychowywana w mieście i do każdego jest kumpel, nawet jeśli jest to pierwszy raz widziany obcy. Bo pozostałe były uczone pilnowania od szczeniaka :)

W sumie temat o domowych zwierzętach można by oddzielić, bo o dzikich zaczyna się powoli rozmywać...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: DK94 »

Nie macie racji, zależy wszystko od charakteru psa, mam dwa psy od małego i jednego przygarniętego z drogi. Ten z drogi początkowo się wszystkiego bał, szło się nawet z kijem daleko to już uciekał. Ale się przyzwyczaił do ludzi, bo wie kto w michę daje jeść. Mamy go już ponad 1,5 roku i teraz jest wierny tak jak tamte dwa od małego.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: papiszon »

Fakt, zajęcy w ostatnich latach było mało, ale już zaczynają się pokazywać. W zeszłym roku jeden podchodził do ogródka przydomowego na śniadania. Za to saren jest od cholery i ciut, ciut.*clap*
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: jacek0106 »

Wzrost populacji lisa powoduje brak zająca. Ingerencja człowieka w naturę ogranicza wściekliznę, naturalnego wroga lisa. Głodne lisy wałęsające się nocą po posesji nawet nie są za bardzo płochliwe.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1526
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: marek »

No to będzie o dzikich. U mnie na kanale jakieś trzy lata temu zamieszkał Bob Budowniczy.Co to za pracowite i wytrwałe stworzenie. Niszczą mu tą tamę kilka razy do roku.A on przez jedną noc potrafi ją odbudować.Jak jest niska woda to kanał nie jest szeroki . Jakieś trzy metry, ale to i tak kupa roboty.Chciałem go zobaczyć ale do tej pory nie udało mi się.Nakopał też sporo kanałów którymi chyba spławia drewno , bo idą w stronę drzew.W zeszłym roku tama przez lato nie była odbudowana. Myślałem że zabili go myśliwi którzy niszczą mu tą tamę, ale na jesieni patrzę a tama znowu jest.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
arekf
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2015, 9:57

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: arekf »

Ja lubię pooglądać zwierzaki przez kamerki internetowe
Ontario
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2015, 13:22

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Ontario »

Wolę na żywo, wejść na jakąś obeserwantkę i stamtąd patrzeć
janus
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2014, 21:50

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: janus »

arekf napisał/a:
Ja lubię pooglądać zwierzaki przez kamerki internetowe

Ja też lubię oglądać http://ptaki24.pl/kamery-online/karmnik ... lesie.html
tysia1
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2016, 10:32

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: tysia1 »

razem z córką lubimy oglądać ptaki:)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4840
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

"F finklu zawisł niedopyrz"

https://picasaweb.google.com/1167188366 ... 2047959698

Ktoś wie co to za gatunek ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ