POWITALNIA

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Sylwek93
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2020, 16:03

Re: POWITALNIA

Post autor: Sylwek93 »

Cześć wszystkim. Na wstępnie chciałbym powiedzieć ,że żaden ze mnie kolekcjoner tylko zwykły rolnik. ;) Aczkolwiek bardzo interesuje się mechanizacją rolnictwa a ponieważ przez nasze gospodarstwo przewinęło się sporo różnego w tym i leciwego sprzętu to postanowiłem założyć tu konto. Może dowiem się coś więcej na temat takich maszyn a może podsunę pomysł na artykuł o jakiejś ciekawej maszynie. Pozdrawiam serdecznie.
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

Re: POWITALNIA

Post autor: Adasiek123 »

Witaj w naszych szeregach Sylwek. Jako rolnik nawet powinieneś interesować się mechanizacją. Na pewno dobrze trafiłeś.
Awatar użytkownika
BPC
Posty: 90
Rejestracja: 02 wrz 2020, 22:51
Lokalizacja: Lublin

Re: POWITALNIA

Post autor: BPC »

Cholerka, ja już temat założyłem a się przywitać nie zdążyłem :D
Zatem cześć i czołem! Jo żech Mateusz i trafiłem do was przez nagrania kanału RetroTraktor. Na kanał trafiłem przez wyszukiwarkę na tubie. Mianowicie jak się dowiedziałem, że dziadko mój złoty zdecydował się podarować mi w prezencie swojego Ursusa C-4011 to pierwsze co rzecz jasna się zapytałem "Dziadku, a co w nim trzeba by robić?" no to pierwsza rzecz luzy na kierownicy i skrzynia biegów. Z luzami myślę dam radę ale w skrzyni w ciągniku nigdy nie grzebałem także pierwsze co wpisałem na tubie skrzynia biegów Ursus C-4011 i ciach, pojawił się film RT. Zachwycony elokwencją, wiedzą i sposobem jej przekazywania przez Pana Franciszka zacząłem masowo oglądać kolejne nagrania aż przez któryś z nich trafiłem na to forum :D

Na co dzień zajmuje się serwisowaniem maszyn CNC do obróbki blach czyli pras krawędziowych, wykrawarek, gilotyn i laserów CNC także jakieś tam pojęcie o technice mam ale w kwestii silników spalinowych nie ukrywam jestem laikiem, stąd zdecydowałem się zasięgnąć tutaj wszelkich porad od was entuzjastów.

Od małego byłem zakochany w traktorach. Jak byłem małym brzdącem to przy każdej możliwej okazji i wizycie u dziadków pakowałem się na ciągnik w garażu/stodole, machałem kierownicą i robiłem "pyr pyr" :D Potem jeden dziadek zrobił mi ławeczkę na błotniku 28-mki i tak z nim jeździłem na różne prace polowe i pomagałem ile się da. U drugiego dziadka była ta 40stka z kabiną i zasadniczo wyglądało to tak samo. Uwielbiałem dźwięk tych ciągników, jęk tych zwolnic w 40-stce czy klekotanie 28-mki i zawsze marzyłem by taki ciągnik mieć na własność i nauczyć się jego obsługi. Pierwszy raz samodzielnie kierowałem ciągnikiem gdzieś w wieku 12 lat. Wówczas dziadek nauczył mnie po łebkach obsługi 28-mki i tak się zaczęła moja pierwsza orka, gryfowanie, bronowanie etc :D Zachwyt i duma po wykonanej pracy była wręcz niemierzalna :D

No i jak zawsze marzyłem o własnym ciągniku tak niedawno marzenie się to spełniło. Widząc panujący tutaj klimat myślę, że z waszą pomocą bez wątpienia uda mi się przywrócić mojej 40-stce drugą młodość i kto wie, może kiedyś spotkamy się na jakimś zlocie :D
Żałuję tylko że mam tak mało czasu ze względu na moją pracę, żeby przejechać się na działkę i pogrzebać przy ciągniku no ale... co się odwlecze to nie uciecze jak to mówią :D

Także hej hoł i darz bór!

PS.
Przypomniała mi się jeszcze taka sytuacja. Któregoś razu rozmawiałem ze swoim tatą o traktorach i o moich planach na 40-stkę. I temat jakoś zszedł na różne ciągniki, pokazałem ojcu film na tubie Pana Marka Kalinowskiego z przywrócenia do żywych Ursusa C-45 i powiedziałem, że poszlachtować bym się dał żeby taką maszynę zrobić i odrestaurować. Ojciec popatrzył na filmik jak tam sam silnik stał na kłodach i mówi...Ty...nasz sąsiad na wsi zza płotu takie coś w krzakach trzymał ale na złom sprzedał kilkanaście lat temu...mi normalnie kopara w dół. JAK TO NA ZŁOM D: Ojciec jak się dowiedział, że to ten sam traktor co wysadzili w czterech pancernych to sam sobie po brodzie pluł, że go za ten bezcen nie odkupił. Teraz pewnie traktor ten już dawno nie istnieje. Piecze mnie okrutnie, że taka okazja przeszła koło nosa...
Ursus C-4011
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witam serdecznie :) Cieszę się, że jesteś kolejną osobą, którą udało się zarazić i ściągnąć na forum za pośrednictwem filmów :D

Jakbyś chciał się włączyć w działanie forum poprzez np. pomoc w moderacji czy inne - to info u mnie :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
BPC
Posty: 90
Rejestracja: 02 wrz 2020, 22:51
Lokalizacja: Lublin

Re: POWITALNIA

Post autor: BPC »

Dzięki piękne za propozycję ale raczej nie mam zbyt wiele wolnego czasu żeby jeszcze zajmować się moderacją, także raczej niewiele w tym temacie mógłbym wam pomóc. Jak już to bardzo nieefektywnie.
Ursus C-4011
piyede
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2020, 14:30

Re: POWITALNIA

Post autor: piyede »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Mam na imię Michał. Mieszkam w okolicach Wiłomina.

https://www.rabato.com/pl/
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Re: POWITALNIA

Post autor: artur.kajzer. »

Cześć i czołem wszystkim. Jestem Artur. Od dziecka interesuje sie rolnictwem. W domu nigdy traktora nie było bo zbyt mało pola( tak stwierdziła kiedyś babcia ) :D. Ja jednak sądze że nawet 6 żądków ziemniakow na 30m wystarczy na to by traktor mieć. Więc w tym roku okazjnie dostałem dzika 2 i postanowiłem że go troszke przerobie ( wiem herezje tak psuć ten piękny zabytkowy traktorek. Na swoje usprawiedliwienie dodam że mam na oku kolejnną" 2 " tym razemm aby odremontować do stanu " przed" fabrycznego ) ten maluszek ma za zadanie " ciężko" praccować w polu i przy przewożeniu drewna więc jest wygodnniej dla mnie na nim siedzieć.

Dodam że z zawodu jestem jeszcze Górnikiem. Pisze jeszcze bo to co teraz zaczeło się wyprawiać na kopalniach bardzo mocno mnie skłania do zmiany zawodu co też zresztą nastąpi na pocczątku nowego roku 😉 .


Za błędy w postach przepraszam i pozdrawiam was wszzystkich ciepło z wsi Rogów nna Śląsku.

Oczywiście mam ogromnie nadzieje że kiedyś uda mi się z częścią z Was spotkać osobiście 😉
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
WlkpTV
Posty: 164
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:52
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: WlkpTV »

Witajcie, mam na imię Fabian, jestem z okolic Wrześni. Mogliście mnie już widzieć na forum :lol: Udzielałem się gdzieniegdzie, ale nie miałem jakoś okazji i odwagi żeby się przywitać :) Interesuję się wszelkiego rodzaju sprzętem rolniczym starej daty, po gospodarstwie dziadków został tylko Ursus C-4011 oraz kilka maszyn. Kilka lat temu doszliśmy z tatą do wniosku że wypadało by trochę naszą "czterdziechę" odnowić. Szukałem ogólnych informacji na jej temat bo wtedy byłem jeszcze zielony :lol: Dzięki kanałowi na YT "RetroTraktor" znalazłem się tutaj na forum. To miejsce to istna kopalnia wiedzy, można tu poznać wiele ciekawych osób, i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Dajecie takiego kopa i chęci do działania :D
Pozdrawiam wszystkich :)
Ursus C-4011, Jawa 50 Mustang i to wszystko :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witamy serdecznie w naszych skromnych progach :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
zeea
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2020, 13:53
Lokalizacja: Piękny Śląsk

Re: POWITALNIA

Post autor: zeea »

Serwus.

Przeglądając forum jako gość zauważyłem, ze jest ono skarbnicą wiedzy jaka się mi napewno przyda więc sie rejestruje i pozdrawiam z pięknego poludnia kraju :)
Pozdrawiam z pięknego Śląska!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witamy serdecznie :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: POWITALNIA

Post autor: Majo »

artur.kajzer. pisze: 07 lis 2020, 17:40 Cześć i czołem wszystkim. Jestem Artur. Od dziecka interesuje sie rolnictwem. W domu nigdy traktora nie było bo zbyt mało pola( tak stwierdziła kiedyś babcia ) :D. Ja jednak sądze że nawet 6 żądków ziemniakow na 30m wystarczy na to by traktor mieć. Więc w tym roku okazjnie dostałem dzika 2 i postanowiłem że go troszke przerobie ( wiem herezje tak psuć ten piękny zabytkowy traktorek. Na swoje usprawiedliwienie dodam że mam na oku kolejnną" 2 " tym razemm aby odremontować do stanu " przed" fabrycznego ) ten maluszek ma za zadanie " ciężko" praccować w polu i przy przewożeniu drewna więc jest wygodnniej dla mnie na nim siedzieć.

Dodam że z zawodu jestem jeszcze Górnikiem. Pisze jeszcze bo to co teraz zaczeło się wyprawiać na kopalniach bardzo mocno mnie skłania do zmiany zawodu co też zresztą nastąpi na pocczątku nowego roku 😉 .


Za błędy w postach przepraszam i pozdrawiam was wszzystkich ciepło z wsi Rogów nna Śląsku.

Oczywiście mam ogromnie nadzieje że kiedyś uda mi się z częścią z Was spotkać osobiście 😉
Witam "sąsiada". Pozdrawienia z Rybnika 🙃
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Re: POWITALNIA

Post autor: artur.kajzer. »

Majo pisze: 14 lis 2020, 18:39
artur.kajzer. pisze: 07 lis 2020, 17:40 Cześć i czołem wszystkim. Jestem Artur. Od dziecka interesuje sie rolnictwem. W domu nigdy traktora nie było bo zbyt mało pola( tak stwierdziła kiedyś babcia ) :D. Ja jednak sądze że nawet 6 żądków ziemniakow na 30m wystarczy na to by traktor mieć. Więc w tym roku okazjnie dostałem dzika 2 i postanowiłem że go troszke przerobie ( wiem herezje tak psuć ten piękny zabytkowy traktorek. Na swoje usprawiedliwienie dodam że mam na oku kolejnną" 2 " tym razemm aby odremontować do stanu " przed" fabrycznego ) ten maluszek ma za zadanie " ciężko" praccować w polu i przy przewożeniu drewna więc jest wygodnniej dla mnie na nim siedzieć.

Dodam że z zawodu jestem jeszcze Górnikiem. Pisze jeszcze bo to co teraz zaczeło się wyprawiać na kopalniach bardzo mocno mnie skłania do zmiany zawodu co też zresztą nastąpi na pocczątku nowego roku 😉 .


Za błędy w postach przepraszam i pozdrawiam was wszzystkich ciepło z wsi Rogów nna Śląsku.

Oczywiście mam ogromnie nadzieje że kiedyś uda mi się z częścią z Was spotkać osobiście 😉
Witam "sąsiada". Pozdrawienia z Rybnika 🙃

Witam witam 😛😉
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
Felekk
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2020, 14:03

Re: POWITALNIA

Post autor: Felekk »

Mega ciekawe forum ,ciesze się, że tu trafiłem! :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Witamy :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
mustang
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2020, 13:07
Lokalizacja: Łańcut

Re: POWITALNIA

Post autor: mustang »

Cześć wszystkim.
smutekh
Posty: 18
Rejestracja: 24 gru 2020, 17:38

Re: POWITALNIA

Post autor: smutekh »

Witam.Ja jak kilku innych kolegów najpierw napisałem pierwszego posta a dopiero teraz zorientowałem się że trzeba się przywitać.Więc się witam ;) .
Z zawodu jestem mechanikiem z dużym doświadczeniem w obróbce metalu.Generalnie pociąga mnie konstruowanie wszelkiego rodzaju urządzeń i maszyn.10 lat temu wyemigrowałem z Krakowa na wieś i dopiero tutaj rozwijam skrzydła. :lol: :lol: Pola przy domu mam "aż" 50 arów.Jednak i 2 ary byłyby pretekstem do zrobienia całego parku maszyn.Wśród znajomych mam opinię że żeby napić się piwa,zamiast iść do sklepu buduję browar :D
Adi
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2020, 21:22

Re: POWITALNIA

Post autor: Adi »

Witam jestem Adrian mam 16 lat mieszkam w województwie Warmińsko Mazurskim dokładnie okolice Działdowa pasjonuje się starymi traktorami głównie ursus zetor niedawno z tatą kupiliśmy ursusa c 4011 jest to nasz drugi ciągnik który posiadamy . Mamy jeszcze ursusa c 360 :D w niedalekiej przyszłości będziemy remontować naszą 40 więc będzie relacja na forum. Pozdrawiam
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

Re: POWITALNIA

Post autor: szybki »

Witaj Adrian siadam w pierwszym rzędzie i oglądał będę wasze zmagania,cieszę się że kolejna 40 będzie wracać do żywych 😄👍
Kuba82
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2020, 9:39

Re: POWITALNIA

Post autor: Kuba82 »

Witam, mam na imię Jakub
Trafiłem tutaj z powodu wzrostu mojego zainteresowania starszymi maszynami rolniczymi i nie tylko.Widze ,że forum to kopalnia wiedzy, że można liczyć na fachowe doradztwo bardziej doświadczonych osób , zwłaszcza ,że ja jestem stolarzem i mechanika do tej pory była mi obca.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ