POWITALNIA

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

No takie małe sprosowanie - na naszej stronie zarejestrowane są już chyba 4 kobiety, ale Agnieszka pierwsza "przemówiła" :yes:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: POWITALNIA

Post autor: Marcin125p »

Witam ja również mam bzika na punkcie starych ale pięknych maszyn. Pisałem juz o tym w "Naszych zainteresowaniach'' oraz we "wspomnieniach z dzieciństwa". Co prawda jestem retrotraktorzystą od sierpnia:yes:. Ale muszę się do jednej rzeczy przyznać - jestem niepełnosprawny ruchowo.:|. Taki jestem trudno:confused: - ale :smilewinkgrin: i tak już sporo napisałem na stronkę:lol:.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Marcin - czyli jesteś jednym z starszych Retrotraktorzystów :) Bo stronka powstała jakoś w połowie czerwca i na początku byłem chyba ja zarejestrowany tylko przez parę dni :) Później ktoś jeszcze się zarejestrował i jeszcze następni. Dopiero Rafał jak zawitał na stronkę to się na dobre ruszyło i tak do dziś :) Teraz także Ty dużo przyczyniasz się do rozwoju stronki - takiego fachowca od młocarni nie ma nigdzie :) W Wilkowicach mam nadzieję się widzimy B)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

No widzę, że konkurencja rośnie. Zainteresowanie z naszych rodzynków zaczyna przechodzić na coś nowszego (młodszego) Oj Agnieszka bo chłopy zapomną o swoich posiechach.
A teraz poważnie: cieszę się, że pierwsza w historii tej Strony własnie przemówiła a racaej "przepisała" niewiasta. Co Cię interesuje ze sprzętu np. rolniczego? Czy masz jakąś markę ulubioną?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Ale młodsi muszą się od kogoś uczyć i mieć w razie czego u kogo się poradzić :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: POWITALNIA

Post autor: rafal »

A to przepraszam bardzo pozostałe Damy.
Teraz wszyscy sporo wkładamy w tą wspólna stronkę , choćby dzieląc się doświadczeniami i przygodami ze sprzetem. A także dziekuje również dziękuje Macinowi za cykl artykułów o młocarniach.
Zachęcamy kolejne osoby do twórczości , niekoniecznie czysto technicznej. Może jakieś przygody , wspomnienia zwiazane ze sprzetem. :yes:
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

no to zaczne od poczatku bo pytan widze bylo do mnie wiele :p w Wilkowicach sie widzimy na 100% chyba ze mnie gdzies w swiat akurat poniesie, ale postaram sie byc na miejscu. w traktorach interesuje mnie glownie ich budowa, ale takze praca w polu itp. Po prostu kocham wszystkie maszyny o poteznej mocy, sama tez nie chwalac sie conieco przy nich potrafie zrobic i nimi pracowac tez umiem :) wiele moge dopisac co do moich przygod ze sprzetem ale prosze poczekajcie do swiat bo poki co mam malo czasu na pisanie... i prosze wybaczcie bledy w moim pisaniu i niestosowanie duzych liter ale nigdy nie bylam mistrzem poprawnej pisowni. A moja ukochana, naj... naj... najukochansza maszyna w ktora wlozylam serce i dusze to Holmer, kombajn buraczany, rok temu spedzilam pol wakacji pod nim przygotowujac go do sezonu. Z ciagnikow szaleje za JD, no i oczywiscie Lamborghini... Moja ulubiona koparka to JCB kontraktor :D pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

Brawo :yes: Napewno przyda się Twoja wiedza i doświadczenie.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

Widze, że Agnieszka interesuje sie trochę nowszym sprzętem ale my ją "Postarzymy". jak przyjedzie na Wilkowice to sie zarazi na dobre.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam wszytkich mam na imie Piotrek i od dzieciństwa faynuje sie zarówno zetorkiem kitorego posiadam rocznik 60" jak i wszystkimi maszynami rolniczymi
najwiekszy sentyment mam do zetrokow i w przyszlosci planuje kupno jakiegos nowszego. moj zetroek jest jedynym ciagnikime gopodarstwie i pracuje juz od kilkudziesieciu lat na 4 hektarach. Ciesze sie ze nalazlem tk strone i milosnikow tego pszretu pozdrawiam wszytkich.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

Witamy Pitera. Masz jakieś części do Zetorka. Interesuje mnie kierownicz na cztery, przystawka pasowa i maska. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Balbina napisała: Z ciagnikow szaleje za JD, no i oczywiscie Lamborghini... Moja ulubiona koparka to JCB kontraktor :D pozdrawiam.
Lamborghini, bardzo dobrze że szalejesz za tym sprzętem sam mam :D
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: POWITALNIA

Post autor: rafal »

hej, a co na to Karol ? On ma przecież "Janka Jelenia" ?
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

hehe Rafal, smiej sie ile chcesz ale Janek Jelen jak ty go nazywasz to wypas nieziemski, najlepsze z tych nowych ciagnikow... Lamborghini jest u mnie drugie na liscie :D
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: POWITALNIA

Post autor: rafal »

Chodziło mi o to , że jedyny w klubie JD jest u Karola. To bardzo rzadki ciągnik. Zawsze byłem fanem JD, ale najbardziej podobały mi sie te serie 50 i 55 z lat 80. Zbiornik paliwa przed silnikiem i ta niespotykana nigdzie półokragła kabina typu SG-2. Te ciągniki miały idnywidualny charakter.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Rafal a nie wiesz czy on bedzie z tym ciagnikiem w Wilkowicach? bo ja MUSZE go zobaczyc, zabytkowy ciagnik mojej ulubionej marki... chocbym miala pieszo isc do Wilkowic to go zobacze jesli tam bedzie :D
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

Znając Karola to niema takiej możliwości aby nie przyjechał. Spokojnie możesz już zacząć podróż.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: POWITALNIA

Post autor: Ursus »

W Galerii jest jego fotka :) KLIK
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: POWITALNIA

Post autor: rafal »

Na pewno bedzie. Murowane , polecam też artykuł autorstwa Karola o nabyciu amerykańca.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

hmm niezly ten ciagniczek :D a do Wilkowic daleko nie mam, nawet nie 40 km, wiec spokojnie tam dotre na czas. Tylko najpierw zlot u mnie, a postawilam sobie za cel ze on dojdzie do skutku, musi wypalic i koniec. Ja jestem uparta, nie odpuszcze, bedzie zlot i koniec :D
ODPOWIEDZ