POWITALNIA

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: POWITALNIA

Post autor: klusek-rolnik »

Siemka jestem tu juz długo ale na ten temat nie zwracałem uwagi.Wiec mam na imie Łukasz interesuje sie rolnictwem zarówno nowoczesnym jak i zabytkowym.Jak narazie próbuje zrobić model Vistuli kzb 3b:D
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: POWITALNIA

Post autor: przemekprzemek2 »

mnie interesuja ciągniki ogrodnicze, szczegulnie jednoosiowe,
te produkowane 30, 40 lat temu to były maszyny a nie jak teraz
same briksy
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam wszystkich!
Mam na imię Eryk.Interesuję się rolnictwem.Mam w posiadaniu Ursusa C-330,kopaczkę konną,nie wiem jakiej marki bo stoi zawalona ale w niedłługim czasie ją odkopie może nawet jutro,kolejniok czy jak go tam zwał,kosiarkę listwową,dwie młockarnie nie wiem jakie typy bo nic nie pisze,wóz konny przerobiony do ciągnika,siewnik konny przerobiny do ciągnika na drewnianych kołach,obsypnik konny,coś tam do buraków,coś do cięcia trawy,przyczepę Autosan 4,grabarkę 7,sanie konne i sprężynówkę.Ze 2 lata temu mieliśmy kierat i grabarkę konną ale sprzedaliśmy.Myślę że jak na swoje 14 lat(bo tyle mam)to mam całkiem niezły arsenał.Kiedyś mieliśmy więcej ale tata sprzedał jakieś 9 lat temu bo jechał za granicę do pracy i teraz ja się opiekuję tymi sprzętami i w wiosnę czeka je wszystkie nowe życie(remont).:smilewinkgrin:
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: POWITALNIA

Post autor: przemekprzemek2 »

muj sprzęt to holder z 1964 roku , silnik sachs diesel, 600cm,+sprzęt
(sadzarka, kopaczka, przyczepka, glebogryzarka, pług, obsypniki)
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: POWITALNIA

Post autor: piotr31 »

Kolei na mnie Piotr lat 43 od urodzenia na roli .Na RT od niedawna .Z budowy traktorów nowych i ty starszych to wiem gdzie jest wlew wody i paliwa B)Maszyny konne niej skomplikowane i w tym kierunku idęB)
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam wszystkich:) Mam na imię Paweł. Interesuję się rolnictwem, od urodzenia mieszkam na wsi. Strasznie lubię stare maszyny, ciągniki, motocykle, samochody, ogólnie wszystkie starocie:) Osobiście nie posiadam żadnego ciągnika ale mój dziadek jest właścicielem Ursusa C-330M z 1989 roku. Mam przyjemność bardzo często nim jeździć, nawet częściej niż dziadek:p Chcę coraz bardziej zagłębiać się w tajniki starej techniki rolniczej ponieważ jest to moja wielka pasja, jestem pewien że ta strona mi w tym pomoże. Pozdrawiam wszystkich:D
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: POWITALNIA

Post autor: klusek-rolnik »

witam kolejnego uzytkownika RT
Krzysiu124
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2007, 12:28

RE: POWITALNIA

Post autor: Krzysiu124 »

Witam kolejnego zakręconego na punkcie staroci.:):)
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: POWITALNIA

Post autor: rafal »

Pozdrawiamy Cię również Paweł, mamy nadzieję, że stronka spełni twoje oczekiwania i rozwiniesz skrzydła. Możesz tez pomoagac nam w prowadzeniu Retrotraktora tak jak zresztą każdy kto ma jakis pomysł, chęci albo lubi coś pisac w tej tematyce.
Awatar użytkownika
zmenczony
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2008, 21:32

RE: POWITALNIA

Post autor: zmenczony »

Cześć. Na imię mam Pietruś (jeszcze jeden).Coś słabo wyeksponowany ten temat, dopiero teraz trafiłem. Zawsze interesowała mnie motoryzacja, ale rolnicza od niedawna. Wraz z kupnem domu na wsi stałem się posiadaczem małego ciągniczka SIMAR, niestety tylko z glebogryzarką.
Pozdrawiam Wszystkich .
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam wszystkich użytkowników tego fajnego forum.
Zbieram różne stare rolnicze "graty" :D ,głównie narzędzia i maszyny konne.
Marzy mi sie C328 ale to w przyszłości bo na razie i tak nie miał bym czasu na odbudowę :no:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam szanownego kolege.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: POWITALNIA

Post autor: piotr31 »

trawiarz napisał/a:
Witam wszystkich użytkowników tego fajnego forum.
Zbieram różne stare rolnicze "graty" :D ,głównie narzędzia i maszyny konne.
Marzy mi sie C328 ale to w przyszłości bo na razie i tak nie miał bym czasu na odbudowę :no:
Pozdrawiam.
Wrzuć fotki :yes:
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Wreszcie znalazłem ten dział :)
Tak więc nazywam się Piotr. Od małego interesuje się ciągnikami i maszynami. Sam nieposiadam, ale "bawie się" tym co ma ojciec. Kiedyś miał legendarnego Zetora 25K (rok nieznany), potem był Ursus C-360 3P, a obecnie C-328 1964r po kapotalnym remoncie, widoczny na moim awatarze. Ciesze się że jest taka stronka i tacy miłośnicy. Dziękuje za przyjęcie. Ile będe mógł pomóc, tyle pomoge.
Pozdrawiam wszystkich Retrotraktorzystów
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam Cię Piotrekk. I co znalazłeś te coś co jest na błotniku? Patrze masz o 3 lata starszy ciągnik od mojej C-330.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Mówiąc szczerze to nieznalazłem :(. I to chyba niemusi być na błotniku, tylko przy strowaniu pompą. W Agromie 600pln...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam.Mam na imię Krzysiek.:DInteresuję się maszynami rolniczymi i wszystkim co ma koła.Mieszkam niedaleko Opoczna.To tyle.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

Witam w gronie miłośników starych sprzętów rolnictwa. Jaki sobie upatrzyłeś traktorek?
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: POWITALNIA

Post autor: Deleted_User »

Witam;) Nazywam się Paweł. Od jakiegoś czasu już przeglądam to forum, niedawno się zarejestrowałem więc wypadałoby się też przywitać:) Interesuję się trochę dawną techniką, szczególnie retromodelarstwem, chociaż jak dotąd nie mam większych osiągnięć ale nie poddaje się. Moje hobby to także grafiką 3D (kilka moich dość początkujących modeli w tym uproszczony c45 i vistula jest na http://picasaweb.google.com/pawelb18/3D).

Witam więc wszystkich forumowiczów i retrotraktorzystów i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: POWITALNIA

Post autor: Jacek ze Skansena »

Cześć Paweł. Fajnie, że kolejna osoba się zainteresowała naszymi zabawkami. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ