romet

Rozmowy nie na temat
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

romet

Post autor: bossmann »

Wiram wszyskich . Dziś zobaczyłem reklamę firmy Romet znaną nan firme , ale czy znane sa jej dzisiejsze wyroby? Czy posia ktoś z was sprzęt z tej firmy?
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: romet

Post autor: kombi »

OBECNY romet TO CHYBA TUNING CHNISKO-KOREAŃSKI
bo co dziś mamy w przemyśle naszego
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: romet

Post autor: bossmann »

Mam tych rometow z lat 70-tych i wiem co za jakość... a te nowe zainteresowaly mnie bo polski wyrob i dla tego.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: romet

Post autor: Wicher »

Jeśli chodzi o motorowery Romet jest to najgorsza chińszczyzna jaka może być... nie wiem jak jest z rowerami ale skuterki i motorowerki znam.

Jakością na głowę biją je takie "potęgi" jak Zipp a Kymco to przy tym Mercedes.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: romet

Post autor: bossmann »

To ta reklama wykorzystuje zapewne swój czas przed komunijny....
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: romet

Post autor: Wicher »

Ogólnie to jest jak zwykle-kupił Chińczyk znak towarowy, założył sieć dilerów i nagina... co najciekawsze ten sam silnik co te skutery Romet ma skuter Peugeot v-clic, a wszystko to znak towarowy.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
piter2595
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2010, 10:43

RE: romet

Post autor: piter2595 »

Jestem fanem firmy Romet mam w sowim posiadaniu 4 rowery i 3 motorowery mi się wyroby tej marki podobają i fajnie się nimi śmiga
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: romet

Post autor: kombi »

fanem tak możesz być i pewnie jesteś i chwała ci za to
ale nie piszesz nic czy ROMETA TAMTEGO POPRZEDNIEGO PRL-OWSKIEGO
Czy rometa obecnego koreańsko-chńskiego
bo to jest ważne
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: romet

Post autor: Wicher »

Akurat ten stary Romet, prawdziwie polski jest jak najbardziej w porządku.

Nowe produkty, a przynajmniej motorowery są o kant dupy potłuc.

Jak zaczynałem robotę w motocyklach to naginałem te chińskie skuterki wszelkiej maści, i Rometów sporo wśród nich było.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Darcio
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2007, 20:28

RE: romet

Post autor: Darcio »

Mam w firmie odśnieżarkę z Rometa. Zasugerowałem się nazwą, wzbudzającą zaufanie. Kupiona w grudniu, nie przepracowała nawet godziny. Od dłuższego czasu stoi w serwisie, mają problem z jej naprawą. Romet to chiński szajs i to chyba najgorszej jakości. Będę się trzymał z daleka od produktów sygnowanych tą marką.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: romet

Post autor: Wicher »

Tak koledzy, to jest żerowanie na zaufaniu klientów...

Jedna klientka uwierzyła mi że Romet dziś jest chiński kiedy przerzuciłem moduł zapłonowy z kingwaya do rometa i zaczął pracować....
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: romet

Post autor: Przemo »

Dokładnie mi to sie nawet gadać nie chce wszystko ta Polska sprzedała tak jak motor Junak Wicher weż sie wypowiedz bo kto jak kto ale w tej materi jesteś najlepszy Ten Junak też c*annoy*hińczyk?
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: romet

Post autor: kombi »

a historię sprzedaży marki ,nazwy JUNAKA [motora ze szczecina]
ZNACIE
TO W SKRÓCIE WAM POWIEM
ZNALAZŁO SIĘ TRZECH GOSCI CO OD SYNDYKA KUPILI TERENY polmo[tak sięnazywało to u nas w szczecinie ]
wiec kupili za psie grosze ziemie, hale i inne sprzęta co zostały po polmo
łącznie z rożnego rodzaju dokumentacją produkcyjną i poprodukcyjna
gdzie między innymi były plany i nazwa JUNAKA
i jak juz to mieli to zkumali się ze skośnookimi i odstąpili im nazwę JUNAKA za już grubą kase ,a te skurczybyki podchwycili ta nazwe i zaczeli klepać WYNALAZEK [MOTO] O NAZWIE junak ,MYŚLĄC ,ŻE NA TĄ NAWE WEZMA MILIONY POLAKÓW KTORZY BEDĄ SZALEĆ ZA TAK SŁYNNYM MOTORKIEM
NIE ZABARDZO IMTO SIĘ UDAŁO ,ALE KLEPIĄ
PS
pierwszym hitem ich produkcji był JUNAK MILENIUM

jak dla mnie to i tak kupa złomowa nie mająca nawet szansy stac koło STYLOWEGO, KULTOWEGO ,NASZEGO JUNAKA *saycheese*
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: romet

Post autor: drandrzej »

trochę to inaczej wygląda
właścicielem junaka jest człowiek/firma z bydgoszczy , tak jak właścicielem marki romet jest firma Arcus .

co do reszty - niestety- jakoś tak poszło ....

o jakości nie wiem nic - design nawet sympatyczny
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: romet

Post autor: grzegorz 1969 »

Znajoma właśnie zamówiła rower rometa, według opisu dobre wyposażenie i komponenty, jak dotrze postaram się was poinformować jak to wygląda w praktyce, z dawnych czasów stoi u mnie romet kadet sprawny tylko zbiornik trochę zardzewiał i gażnik się przypycha.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: romet

Post autor: Wicher »

Junak też dziś chiński... Cały interes polega na tym że Polak daje markę i sieć dilerską a Chińczyk produkt...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: romet

Post autor: marek »

Współczesny Romet to motorower ROUTER A500 lub OGAR 500. Mam ROUTERA i poza tym że gdzieś po 500 km tylna opona bez szaleństwa zdarła się do połowy a potem po prostu pękła- pękały szprychy w tylnym kole(znalazłem na to lekarstwo i jest już dobrze)- po kilku kilometrach zatarło się sprzęgło i w serwisie powiedziano że to normalka i wada produkcyjna, to niezły sprzęt .Jedzie toto bez tuningu prawie 80 na godzinę choć trochę dużo pali. Tak ze 3 litry na sto, ale nie ma nic za darmo.Ma bardzo kruche osłony plastikowe.Czy polecam? Nie wiem .Po prostu jak się trafi, choć na forum ROUTERA przewijają się podobne problemy.Chińszczyzna i tyle.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: romet

Post autor: Wicher »

Marku, masz wielką rację, znam chińskie skutery które przejeżdżają bez problemu 15-20 tysięcy kilometrów a znam i takie które już w markecie nie pracują jak należy... Ich silniki to licencja Hondy, więc konstrukcja nie ma jako takich wad, wszystko rozbija się tylko o jakość materiałów.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
janus
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2014, 21:50

RE: romet

Post autor: janus »

Simsony- takie sprzęty jeszcze ludzie sprzedają za niezłe pieniądze, a romety raczej gorzej idą.
ODPOWIEDZ