Czy tak się godzi???

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 676
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Czy tak się godzi???

Post autor: jarekstryszawa »

Witam

Co byśta Pany powiedziały na taką sytuację: umawiam się z Forumowiczem na deal, wpłacam kasę na lampy tylne do zetora 25, chcę ze szklanymi kloszami bo już wcześniej nabyłem u Niego komplet z plastikowymi. Czekam cierpliwie, dociera lewa, na prawą czekam ze dwa miesiące. Delikatnie się upominam: mówi trza czekać.
Ano czekam.
Paczka wreszcie dociera- odpakowuję, jest sfatygowana lampka z plastikowym szkłem... Piszę ze dwa razy na PW co z tym robimy, kolega jest na forum, odpowiedzi brak...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: damber »

Jeśli zaznaczyłeś, że chcesz ze szklanym kloszem, a dostajesz znowu z plastikowym, to coś chyba nie tak z tym forumowiczem! Moim zdaniem powinien Cię poinformować, że nie jest w stanie zdobyć drugiej lampki ze szklanym kloszem, a następnie powinien przelać część kasy za tą jedną lampkę z powrotem.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 676
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: jarekstryszawa »

Może jestem staroświecki, ale też tak uważam... Tym bardziej, że płaciłem jak za mokre zboże.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: piotr31 »

Podaj dane kolegi może to go zmobilizuje do wywiązania się
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 676
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: jarekstryszawa »

Nie chę tak robić- może sam się jakoś domyśli, że chowanie głowy w piasek to nie metoda.
Tym bardziej, że to nie jakiś świeżak na forum...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: damber »

Mam nadzieję, że ta osoba przeczyta to i postąpi jak się należy.

Kolego jeśli to czytasz, to przemyśl czy warto niszczyć w taki sposób swoje "dobre imię"!
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 676
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: jarekstryszawa »

Jakoś tak naiwnie uważam, że trzeba ludziom wierzyć, tym bardziej forumowiczom. Słowo to rzecz święta, choć jak widać mocno się dewaluuje ostatnio.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: Wicher »

Panowie, każdy ma swój rozum. Sam sporo handluję na forum gratami, bo tu jest na to klient no i kultura musi być. Nigdy żaden z kupujących nie zrobił mi najmniejszego problemu więc to musi działać w obie strony. Jakiś rabacik, jakiś gratis zawsze się znajdzie ale motyla nózia takiej sytuacji żebym komuś wysłał nie to co chciał to nie miałem.

Korzystając z okazji że temat o handlu na Forum się wyklarował chciałem poruszyć problem użytkowników którzy zakładają konta tylko i wyłącznie po to aby dodawać tu ogłoszenie, nawet nie czytając regulaminu. Pomysły mam dwa:
-dział "sprzedam" dostępny powyżej pewnej liczby postów (na przykład 20-30)
-ogłoszenia płatne-nawet niewielka kwota odstraszy wszelkich takich cwaniaczków, a może pomóc w utrzymaniu Forum.

Płatności za temat sam bym uiścił bardzo chętnie dorzucając ziemniak do forumowego koszyka na utrzymanie, bo cośtam idzie zawsze sprzedać a serwery darmowe nie są.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: warsztat777 »

No taką drogą to kolega daleko nie zajedzie.Popieram aby ogłoszenia o sprzedaży były płatne bo przeważnie jest jest ktoś nowy i odrazu ma jakiś interes do ubicia a słowo powinna to być święta rzecz szczególnie w handlu przez forum *tup*
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: DK94 »

Regulamin działu sprzedam określa te kwestie czyli:

10. administracja zastrzega sobie prawo do kasowania ogłoszeń bez podania przyczyny w przypadku, gdy użytkownik zarejestrował się tylko po to, aby zamieścić ogłoszenie - jest to jego pierwszy post.

i

W naszych czasach nie ma nic za darmo, dlatego administracja strony oczekuje za umieszczanie na niej reklam / ogłoszeń o charakterze komercyjnym dobrowolnych, jednorazowych i symbolicznych (ok. 5 zł) wpłat na rzecz utrzymania strony na serwerze.

Tylko jak samo widzicie jest to opłata dobrowolna, nie powiem ostatnio zostawiłem kilka ogłoszeń użytkowników z jednym postem w tym dziale ponieważ były wypełnione poprawnie inne punkty regulaminu od 1 do 9. Poleciał tylko ten temat osobnika który oburzył się tym, że ktoś zapyta oto ile sobie ceni maszyny, i pokasował swoje posty.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: Ursus »

To ja z innej beczki - a skąd chciałeś mieć ze szklanymi, skoro wszystkie były z plastikowymi? Jeśli mowa o tej wersji o której myślę. :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 676
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: jarekstryszawa »

Taka mała lampka pozycyjna na prawy błotnik- na lewy z żarówką stopu mam ze szkiełkiem szklanym oraz plastikowym. Według zapewnień zbywcy do kompletu prawa też miała być ze szkiełkiem szklanym.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: Jacek ze Skansena »

Może Mars się wypowie w tym temacie
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: papiszon »

Na zapytanie @jarka, odpowiem tak. Nie godzi się. Od dłuższego czasu jestem na tym forum czynnym użytkownikiem i z przyjemnością muszę przyznać, że w zdecydowanej większości (a na pewno stali bywalcy forum) są przyjaźnie nastawieni sobie wzajem i chętnie pomagają w miarę swojej wiedzy i zasobów części. Co nie powinno dziwić, szczególnie wśród osób o podobnych zainteresowaniach i znających się choćby wirtualnie. Mnie też udało się upłynnić kilka rzeczy, które mnie na nic się zdały, a komuś były przydatne. Zawsze opisywałem stan w jakim się znajdują, aby nie było nieporozumień. Dlatego nie rozumiem takiego zachowania, o jakim pisze @jarekstryszawa.*helpless*
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: Mars »

Nie chciałem początkowo zabierać głosu w temacie, bo jak przeczytałem Jarka wypowiedź, to się zagotowałem, a nie zwykłem w nerwach się odzywać, bo tylko kłopoty z tego mogą wyniknąć. Mimo to, iż minęło kilkanaście godzin, od momentu kiedy przeczytałem ten post, nadal jestem nietylko zły na Jarka, ale przede wszystkim zniesmaczony tą sytuacją. Panowie to ja sprzedałem Jarkowi lampę,o której mowa. I wszystko byłoby w porządku, gdyby Jarek odbierał wiadomości iodpisywał na nie. Dzisiaj sprawdzałem całą historię korespondencji z Jarkiem i jedna z moich do Jarka wiadomości brzmi : " Jarek nie mam z Tobą kontaktu" , ponad to pisałem do Jarka na PW i na SB, gdzie również się nie odzywał. Kiedy wreszcie się odezwał i udało mi się przesłać Jemu lampkę, okaząło się, że chciał lampkę ze szkłem, a nie plastikiem. Ok, powiedziałem i jak tylko będę taką miał, to wymienię ją, jeśli Jarek by tylko powiedział, że nie chce tej lampki i żebym zwrócił pieniądze, jeszcze tego samego dnia miałby je na koncie, ale odpowiedź Jarka brzmiała " nie ma problemu - zaczekam " Pojechałem do Wilkowic mając nadzieję na spotkanie i załatwienie sprawy, ale niestety nie udało mi się spotkac Jarka, nawet nie wiem, czy był. Poczym dzisiaj/wczoraj czytam post i doznaję szoku. Byłbym zapomniał, Jarek zamówił u mnie licznik amperomierz PAL z absolutnym zapewnieniem,że kupi. Po kilku miesiącach udało mi się go zdobyć, i kiedy wreszcie Jarek się odezwał, usłyszałem, że go już nie potrzebuje ... kolejny szok. Dzisiaj widzaiłem, że Paweł również nie mógł się skontaktować z Jarkiem bo próbował pisać na SB i chyba nic. Panowie, jestem zaszokowany postem Jarka. Myslę, że kilku z Was mnie troszkę zna i wydaje mi się, że jak dotąd nikogo nie zawiodłem. Reasumując, powiem tak : Owszem panie Jarku - tak się nie godzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: damber »

~Mars na sam początek powiem, że u mnie masz plusa za to, że sam publicznie na forum przyznałeś się, że to Ty byłeś sprzedawcą. Po przeczytaniu posta sprawa się trochę rozjaśniła i patrzę teraz na nią z innej perspektywy. Wynika z tego, że cały problem był w przekazie informacji - zdarza się..., ale nic straconego, bo uważam, że zawsze można się jakoś dogadać tym bardziej, że tu nikt nikomu nie chciał robić na złość. Myślę, że się dogadacie *tup*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 676
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: jarekstryszawa »

Witaj Marku.
Lukam właśnie na PW i żadnej wiadomości od Ciebie nie ma (ani na PW, ani na mailu). Mam wysłane do Ciebie 2 wiadomości:

1. z dnia 22.07. o treści:

Witam

Lampka dzisiaj doszła, ale szkło jest plasitikowe... Decydowałem się na zakup kolejnej lampki pod warunkiem, że szkło będzie ze szkła.
Plastik już mam od Ciebie jeden kupiony.

Co z tym robimy?

Pozdrawiam Jaro

2. z dnia 28.08. o treści:

Witam- postanowiłeś co w sprawie lampki?

Pozdrawiam Jaro

Na obie wiadomości zero odpowiedzi. Co do amperomierza, to w międzyczasie kupiłem już inny ori (vide foty na historii mojego remontu) a cena jest zaporowa jak na zakup "na półkę", zresztą nie zapewniałem, że kupię od Ciebie na 100%.

Co najdziwniejsze, to nie przypominam sobie abym rozmawiał z Tobą na temat wymiany lampki (nie mam zapisanego telefonu do Ciebie), tylko pisałem PW- deklarację wymiany na szkło słyszę po raz pierwszy.

Co można sobie pomyśleć, jeśli wysyła się PW, nie ma nie odpowiedzi, a widzi się usera obecnego na forum?

Żalu nie mam, myślę, że nadal można załatwić sprawę "po ludzku", wymiana lampki na szklaną załatwia sprawę.
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: Mars »

Jarek, zapewne masz zawaloną skrzynkę PW i dlatego moje wiadomości nie docierają, co do maila, to mam wszystkie zapisane zawsze " na wszelki wypadek" może moje wiadomości lądowały w spamie - nie wiem, ale pisałem wielokrotnie. Częst odnosiłem wrażenie, że pisząc do Ciebie wiadomości, że pisałem sam do siebie - zero odpowiedzi, a jeśli już odpowiedziałeś, to miałem wrażenie, że zupełnie nie na temat, co by potwierdzało moje słowa, że moje maile w ogóle nie docierały do Ciebie. Powiem tak, za kilka dni się odezwę, teraz jestem wściekły i nie chcę w takim stanie rozmawiać. Pamiętaj, aby odbierać wiadomości i na bieżąco odpisywać. Będę pisał na PW.
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 676
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: jarekstryszawa »

Spox. Wszystko dobre, co się dobrze kończy.

Inne PW dochodzą, ale na "wsiaki słuczaj" wyczyszczę jeszcze skrzynkę. Myślę, że nie ma co już więcej wracać do tego tematu.

Jesli zaś chodzi o ogłoszenia "świeżaków" to chyba faktycznie dobrze będzie, żeby wprowadzić możliwość dostępu do działu sprzedam po osiągnięciu pewnego pułapu postów.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Czy tak się godzi???

Post autor: bossmann »

Fajnie i spokojnie rozkminiliscie spor, .... obylo sie bez h.. i innych .
ODPOWIEDZ