piaskowanie -ceny

Rozmowy nie na temat
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

piaskowanie -ceny

Post autor: bossmann »

Jakie sa u was w regionie ceny za piaskowanie.... na ten przykład podam blotnik od c325 gdzie kolwiek sie pytam ceny sa różne a jak jest u was?
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: KECZO »

U mnie sobie liczą sobie od godziny pracy, od 90 do 120 zł
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: bossmann »

To taki blotnik ile by kosztowalo tak mniejwiecej. Syper rdza trzeba dodac.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: Przemo »

Myślę ze 50zl lekko.
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: DK94 »

Temat przenoszę bo do działu Zetor nie pasuje. Nie wiem ile brać od kogoś ale słyszałem o cenach rzędu 30-40zł za m2.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: bossmann »

To okolo 80 dych nie jest wygurowana cena.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: krakerss »

Piaskowanie piaskowaniu nie równe. Sam drobne elementy piaskuje we własnym zakresie a duże zabudowy, kipry przyczepy wywożę do piaskowania w zaprzyjaźnionej firmie. Są takie farby i powłoki bitumiczne które mimo szczerych chęci nie idą za nic. Przekłada się to na cenę końcową. Wszystko zależne jest od tego kto czym robi, Jakie ciśnienie dysza ścierniwo. Ja płacę 140 zł za godzinę ale gość pracuje dyszą 6-8 mm i ubywa w oczach, Piaskuje materiałem zawsze nowym nie z odzysku a to ma też znaczenie. i piaskuje 55 minut w godzinie a nie buczy i chodzi o koło bez sensu tracąc czas za który płace. Wychodzi zdecydowanie taniej niż gdy piaskowałem dyszą 4 mm i płaciłem 90 zł za godzinę.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: bossmann »

Tak. Raz robil mi gosc grubym gramulatem, raz piaskiem kwarcowym, raz grubym z woda .... tak ze roznie tovsie przedstawia ... ja zaplacilem 80 zl za blotnik .. ale jak sa roznicowane ceny bo gdzie indziej 200 za godzine biora.
Ontario
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2015, 13:22

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: Ontario »

u mnie jest 25-35 złm^2
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: RRC »

Wtrącając co nieco.
Czy ktoś z Was spotkała się , miał do czynienia, lub zlecał "piaskowanie" gdzie czynnikiem roboczym jest suchy lód ? oczywiście maszyna do wyrzucania też inna, ale mniejsza z tym.
RRC
Posty: 500
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: piaskowanie -ceny

Post autor: RRC »

Z całym szacunkiem ale to nie to samo.
Szkiełkowanie odbywa się mikrokulkami szklanymi, a suchy lód, to suchy lód.
Jedyne co lata w powietrzu przy czyszczeniu to usuwany bród, bo suchy lód wyparowuje, zmienia się w gaz.
Czy ktoś korzystał z takich usług, jak kształtują się ceny , i czy w ogóle spotkaliście taki usługi gdzieś ? czy to jest jakiś bardzo specjalistyczny temat ?
Oczywiście w internecie można znaleźć, ale to chyba nie jest jakaś popularna metoda ?
ODPOWIEDZ