Rubryka 'najciekawsze tematy'

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: SEBRIGHT »

Dzisiaj coś mnie tknęło żeby poruszyć temat nie działającej rubryki 'najciekawsze tematy' - chodzi mi o tą z prawej strony na stronie głównej, zaraz obok 'najnowszych postów'. Już jakiś czas się jej przyglądam i nic tam się nie dzieje. Nie wiem czy dobrze zauważyłem, że podliczane tam są ilości wejść, stąd moja propozycja - może by podliczać ilości napisanych postów?
Tyle teorii, w praktyce nie znam się kompletnie na 'technicznej' stronie for internetowych, dlatego mam nadzieję że Paweł albo ktoś inny zweryfikuje czy jest w ogóle możliwa jakaś zmiana w rubryce 'najciekawsze tematy' i czy jest sens w ogóle o tym dyskutować :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: Bolszewik »

Wg. mnie można by zupełnie zrezygnować z tej rubryki.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: Ursus »

Problem tego systemu jest taki, że w kodzie strony była maksymalna liczna wyświetleń, którą już osiągnęły wszystkie tematy...

Zbieramy się powoli z zamiarem aktualizacji kodu strony, tutaj duże zasługi ma DK94, który się dość dobrze orientuje w tych sprawach. Będziemy działali :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Pawelc-328-
Posty: 403
Rejestracja: 12 sie 2013, 11:32

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: Pawelc-328- »

Ja bym proponował, żeby można było w tym okienku dodawać najciekawsze tematy, ale według własnego uznania -każdy indywidualnie. :)
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: Wiesiek »

Poruszony został temat ilości postów wpisanych. Moim zdaniem niektórzy z naszych forumowiczów traktują to jako swoistą konkurencję i jakby celowo nabijają sobie licznik napisanych postów w celu podniesienia swojej rangi w naszym Klubie, typu: mechanizator, dyrektor POM, czy MDM. Tym samym sprowadzają określony temat do formy dialogu pomiędzy dwoma osobami. Pisane są posty w postaci: dzięki , OK , tak myślałem itp.
Dla mnie jest to trochę irytujące, bo czasami nie mam ochoty słuchać prywatnych tematów dwóch czy trzech osób. Przecież takie dyskusje można prowadzić bardziej kameralnie i gdzie indziej. To tak samo, jakby w autobusie, tramwaju, czy restauracji prowadzilibyśmy głośną rozmowę, tak aby wszyscy słyszeli.
Wydaje mi się , że narusza to także w pewnym stopniu regulamin forum cyt. pkt 5 i pkt7 :
( nie wiem gdzie się podział pkt 6 ????? :D)
5. Użytkownik zobowiązany jest do poprawnego dopasowania treści swojego nowo zakładanego tematu, do istniejących na forum działów tematycznych. Nieprzestrzeganie tego punktu grozi usunięciem tematu lub jego przeniesieniem.
7. Nazwa tematu musi jak najlepiej odzwierciedlać jego zawartość.

Mowa w regulaminie o nowych tematach, ale wydaje mi się, że każdy post powinien wnosić pewne wartości do ogólnej dyskusji, prowadząc tę do określonego celu.
W związku z tym przy okazji dyskusji wnoszę do szanownych Administratorów wniosek o usunięcie spod awatarów tytułów rangi naszych użytkowników, usunięcie licznika postów i punktów.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: bossmann »

Jestem zaaaa. Mi ogulnie nie sluzy licznik jako wskaznik wiedzy uzytkownika .... nigdy na niego niespogladam .... bardziej irytujace jest ogloszenie jako pierwszy post ns forum.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: Bolszewik »

Odbiegamy od tematu, ale masz rację. To warte rozważenia, ranga licznikowa nie równa się prawdziwym kompetencją użytkownika.

Ogólny wniosek jest troszkę "hipisowski" mniej rubryk, statystyk więcej życia.

*****

PS. Mnie nieodmiennie irytuje bełkotliwe pisanie. Uważam że to brak szacunku dla Państwa, przodków, i lekceważenie innych ludzi. To tak jak by mówić przy stole z pełnymi ustami co jest powszechnie uważane za niegrzeczne.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: damber »

Ogólnie należało by wszystkie rangi usunąć, bo ostatnio jak zauważyłem większość nowych użytkowników zakłada nowe tematy, czy też odkopuje kilkuletnie po to, aby sobie rangę podwyższyć. Sam ostatnio chcąc pomóc koledze tu na forum, dałem się nabrać na fikcyjny temat, który służył tylko nabijaniu postów, a ta osoba logowała się podwójnie i prowadziła rozmowę sama z sobą, aby tylko temat się kręcił. I tu jeszcze jedna prośba do administratorów - Czy nie można jakoś zablokować logowania tak, że można będzie się logować tylko pod jedną nazwą użytkownika, aby nie było już takich przypadków ze "sztucznymi kontami".
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: Fragokov »

Ten kto pisze sam ze sobą, żeby tylko podwyższać posty ma coś z głową nie tak,
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: maciej sacha »

Wydaje mi się, że nie da się zapobiec podwójnemu logowaniu- jeżeli na każdym koncie poda się inne dane to nikt nie udowodni, że należą one do jednej osoby. Myślę, że to jest po prostu kwestia uczciwości...
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1540
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: marek »

Było by to chyba pierwsze forum na którym nie było by liczby postów danego forumowicza.A ranga to tylko zabawa.Mnie się podoba.Podwójne logowanie,żeby porozmawiać sam ze sobą to ci dopiero nowina.Nawet nie wiedziałem ,że coś takiego istnieje.:D
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: papiszon »

marek napisał/a:
Podwójne logowanie,żeby porozmawiać sam ze sobą to ci dopiero nowina.Nawet nie wiedziałem ,że coś takiego istnieje.:D
Istnieje, istnieje. Na jednym z forum, gdzie uczestniczę dopiero kilka miesięcy, już przewinęło się kilku takich 'klonów'. Aby przekonać do swoich racji, często nieprawdziwych, rejestruje się taki pod różnymi nickami, podając inny adres e-mail i pisze sam ze sobą, albo udaje, że z jego poglądami zgadza się ktoś inny.
To po jakimś czasie wychodzi, bo nie sposób wyzbyć się swoich nawyków w wysławianiu się, stylu pisania czy wypowiedzi, a niejednokrotnie tych samych błędów pisowni. I administrator, takiego gościa wywala za naruszenie regulaminu.*pray* Ale on powraca jak bumerang i co mu zrobisz?:@
Liczby napisanych postów są chyba na każdym forum, więc to normalne, a że często nie odzwierciedla to wiedzy piszącego, to już inna sprawa.*bye*
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: SEBRIGHT »

Jeśli już zaczęła rozwijać się dyskusja na temat licznika postów, nabijania postów żeby podnieść rangę itp, proponował bym wprowadzić opcję 'pomógł' jak to jest na innych forach. Dla niewtajemniczonych, w skrócie napiszę że opcja ta polega na tym, że osoba która założyła jakiś temat, ma możliwość kliknięcia wybranym przez siebie osobom które odpowiedziały przycisku 'pomógł', a ilości te są widoczne na liczniku pod awaterem podobnie jak ilość napisanych postów. Na dwóch innych forach na które zaglądam pomysł ten się sprawdza, bo porównując liczbę napisanych postów z ilością 'pomógł' można mniej więcej ocenić jak często ktoś pisze pożyteczne posty.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: bossmann »

Niechce podkrecac licznika ale popieram przedmowce.



Niechce podkrecac licznika ale popieram przedmowce.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1540
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: marek »

Co do opcji ,,pomógł",to analizując fora z tą opcją można zauważyć że 99,9% forumowiczów nikomu nie pomogła a ten 0,1% pomógł po kilka razy.I są to przeważnie admini.To forum akurat mocno pomaga , ale czy opcja ,,pomógł" coś zmieni?A z kolei biorąc ,,pod lupę" stosunek liczby postów do opcji ,,pomógł" to osoby mające nawet po 1000 i więcej postów pomagają 1 lub wcale. I tu najgorszy bilans mają admini. Kilka tysięcy postów a ,,pomógł" kilka razy.To takie moje luźne spostrzeżenia.
Dodajcie tą opcję , może tu się sprawdzi.
A żeby nie być posądzonym a nabijanie posta to pisałem długo i mam nadzieję że pomogłem.:p
Grigs
Posty: 647
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: Grigs »

Dodanie tego i tak nic nie zmieni, nawet usunięcie bądź nie, licznika z punktami i rangami, to by tylko sprawiło fikcyjną równość na jakiś czas. Kto naklepał to ma, a ten co nie, to FIGA*no*.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: bossmann »

Albo niezwracac uwagi na licznik bo on sam nie świadczy o wiedzy uzytkownika.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: SEBRIGHT »

Akurat nasz Admin patrząc na wiedzę z zakresu Zetora 25 raczej nie miał by problemów z punktami 'pomógł':D

Na innych forach widziałem też, że aby zapobiec nabijaniu postów w niektórych działach nie są naliczane posty. Zazwyczaj jest to cały dział giełda oraz działy nie związane bezpośrednio z tematyką danego forum. W przypadku RT mogło by to być na przykład 'moto ogólnie', 'off topic' i nie wiem co jeszcze.
W ten sposób można by ograniczyć możliwości 'nabijaczy' postów. A w kwestii samych liczników, jestem za tym żeby zostały :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: KECZO »

Troszeczkę nie rozumiem problemu.Jeszcze jak by dzięki temu licznikowi był określona dostęp np. do działu giełda (jak jest na niektórych forach z których korzystam) to rozumiałbym istotę problemu. W pozostałych przypadkach jest to sprawa nie istotna - ot taka ozdóbka i raczej szanujący się forumowicze nie powinni zwracać na to uwagi ;)
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Rubryka 'najciekawsze tematy'

Post autor: vauxhall »

Ja natomiast niczego nie zmienialbym, Strona jest ok, zajda jakies zmiany, jednych zadowala a innych nie ...
Prawie kazde forum ma jakies stopnie wtajemniczenia (co jak ktos wspomnial powyzej- dodaja smaczku).Portal istnieje juz od 2006 roku i sadze ze w tej postaci sie juz sprawdzil. Jak dotad nikomu raczej taka forma graficzna i organizacyjna nie przeszkadzala.
ODPOWIEDZ