Kornik!Jak sie go pozbyć?

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: oman7 »

Chłopaki mam tego szkodnika we więźbie dachowej a zwłaszcza w tej części która jest zamieszkała.Dzieci ostatnim czasem mówiły że słyszą chrupanie.
Znacie jakiś dobry środek tępiący wszelakiego rodzaju szkodniki drewna.
Znacie jakiś dobry środek?
Pomijam wszelkie substancje ropo-pochodne.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: damber »

Jak jest widoczny otwór w drzewie i widać, że się sypie mąka drzewna z niego, to możesz spróbować środkiem owadobójczym takim na komary, muchy itp. szkodniki. Zakładasz zamiast oryginalnego rozpylacza kawałek cienkiego przewodu i wkładasz do otworu i "gazujesz" skubańca, a otwór zatkaj plasteliną. Dobrze jak byś tą czynność powtórzył kilkakrotnie.
Facebook. old URSUS tractor
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: jacek0106 »

Koncentrat Vigonez do wody i spryskać pistoletem do ropowania. U mnie pomogło na inwazję, ale teraz po roku widzę jeszcze jakieś małe ruchy, więc jeszcze operację powtórzę.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: Bolszewik »

1. Zamówić firmę zajmującą się zwalczaniem robactwa. Wyjechać na kilka dni z domu, zagazują budynek środkiem zbliżonym do gazów bojowych.
Jeśli jest zabudowane poddasze to jedyny sposób bezinwazyjny.

2. Środek który mogę polecić to HylotoxQ - wujek sprawdził na budynku ok 40-letnim. Pomogło, malowaliśmy krokwie oraz wiercili otwory cienkim wiertłem co kilka cm i wlewali strzykawką preparat.
Po 24h nie czuć już smrodu preparatu.

3. Musisz usunąć wszelkie pozostałości kory. Nawet minimalna ilość kory spowoduje że korniki wrócą. Mój majster mawiał "Bierz scyzoryk i skub zakąskę" - miał na myśli właśnie korę gdzie składają jaka korniki. Poza tym jeśli drewno na pochodziło z podsucha to kornik 100% pewien.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: maciej sacha »

Również polecam HylotoxQ
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: papiszon »

Najlepszy byłby oswojony dzięcioł.*clap*
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: KECZO »

W drewnie konstrukcyjnym już nie żerują korniki ale raczej spuszczele, kołatki i kilka innych stworzonek. Ogólnie przerąbana spraw w tym przypadku spuszczela. Jego larwy rozwijają się kilka lat. W tym czasie żerują i potrafią narobić niezłą sieczkę w drewnie. Najlepiej jest nasączyć takie materiały przed budową. Możesz spróbować taką metodą jak Bolszewik ale raczej wszystkich nie wyeliminujesz. Podobno jest możliwość "nasączania" elementów drewnianych gazem który wybija wszystkie owady i przy okazji impregnuje to drewno. Niestety taki budynek jest na pewien czas wyłączony z użytkowania.
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: oman7 »

Dzięki za porady i wypróbuję ten środek który polecacie.
Jeżeli nie zadziała bo będzie dalej jeszcze coś hrupać no to trzeba będzie "gada zagazować".
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: baro »

Sąsiedzi zagazowali dom rok juz minoł i mówi somsiad ze spokuj chyba z 2tygodnie dom był pusty
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: bossmann »

zekto
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2021, 9:12

Re: Kornik!Jak sie go pozbyć?

Post autor: zekto »

Sposób leśników: przetrminowana lub najtańsza oliwa, nabrać w strzykawkę i w każdą dziurkę wpuścić. Korniki się duszą. Ja potem szczotaczką zamiatam stare wióry i widzę gdzie poprawić. Miałam mnóstwo korników, bo do ma 100 lat. Obecnie tylko pojedyncze, więc działa.

Ogólnie to sposobów na korniki jest wiele, najlepiej będzie po prostu zajrzeć sobie na stronę
https://hotelsgratis.pl/jak-zwalczyc-korniki/

Opisane jest tutaj jak z nimi walczyć ;)
ODPOWIEDZ