Silnik 4c90

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

Silnik 4c90

Post autor: hubert »

Witajcie!

Mam pewien problem, otóż piszę pracę inżynierską na temat silnika 4c90, projekt, analiza konstrukcji, ewentualne udoskonalenia. Próbowałem zaczerpnąć informacji w Andorii, niestety nie są mi w stanie pomóc. Potrzebowałbym jakiejś literatury, rysunków, schematów, instrukcji napraw do tego silnika, posiadam tylko instrukcje obsługi, nie wiele w niej potrzebnych mi informacji.

Ponadto posiadam taki silnik, przeprowadzam na nim badania potrzebne do tej pracy i mam pewien problem, coś dzieje się z pompą wtryskową/wtryskiwaczami. Pompa miała przeprowadzany remont kapitalny, chwile pochodziła i znów mam to samo, otóż silnik nie chce pracować na wysokich obrotach. Podejrzewam, że remont pompy został źle wykonany (wiem że istniały dwie odmiany tych pomp polska i czeska). Czy zna ktoś może jakiegoś dobrego i godnego polecenia fachowca w Krakowie (i okolicach) który podjąłby się naprawy i zrobił to rzetelnie.

Czy ktoś z Was mógłby podać mi jakieś bardziej szczegółowe informacje na temat samej pompy i wtrysków?

Serdecznie dziękuje za pomoc, jest to dla mnie bardzo ważne!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Silnik 4c90

Post autor: Bolszewik »

Wysłałem Ci instrukcję chociaż to pewnie taka sama jak już posiadasz.

W Andorii to jest jakoś dziwnie .... Kiedy ja potrzebowałem pomocy (wstawiłem taki silnik do swojego ARO) to najpierw się nie dało nic. A potem ktoś mi przysłała instrukcję.
Pewnie zależy na kogo się trafi. Może warto jechać tam osobiście ?

W Krakowie jest jakieś stowarzyszenie automobilowe które ma w sych zasobach bardzo bogatą literaturę (inst. katalogi, serwisówki).
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Silnik 4c90

Post autor: hubert »

Dziękuje bardzo!

Ja byłem osobiście, to miłą Pani powiedziała, żeby wysłał e-mail, bo ona zapomni :D Obiecaną miałem całą dokumentacje. Po wysłaniu e-maila brak odzewu, a jak zadzwoniłem to ta sama Pani mnie nie pamięta.... dziwne.

Ogólnie jeżeli ktoś by coś jeszcze posiadał, bardzo chętnie przyjmę!
svecla
Posty: 206
Rejestracja: 06 lip 2011, 23:20

RE: Silnik 4c90

Post autor: svecla »

W Krakowie to pompy wiem że robi diesel serwis przy ulicy centralnej, robią bdb, choć drogo. Robiłem u nich wtryski d auta, bez zarzutu. Widziałem też jak robi pompy, i czapa z głowy.
Do pomp bez elektroniki mam dużo tańszego fachowca, ale w Niepołomicach, około 15-20 km od Krakowa.

Adres na ul. centralną:

Adres
ul. Centralna 73a, 31-586 Kraków
Telefon
608 037 921
Poczta elektroniczna
Informacje ogólne: dieselkrakow@gmail.com
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Silnik 4c90

Post autor: hubert »

Nie ma problemu, w Niepołomicach i tak aktualnie mam kilka rzeczy u Pana Kusia, także mógłbyś podrzucić jakieś namiary ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Silnik 4c90

Post autor: Bolszewik »

Nie pamiętam dokładnie, ale na labolatoriach Politechniki Świętokrzyskiej był chyba taki silnik na stacjonarnym stanowisku badawczym.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Silnik 4c90

Post autor: SEBRIGHT »

Sporo informacji n.t. 4c90 było w 'Instrukcji napraw' do Żuka. Poszukaj na necie lub w antykwariatach, kupisz za kilka zł, tylko taką nowszą żeby już był uwzględniony ten silnik :)

Gdybyś trafił do Lublina 1 pewnie też było by to samo :p
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
ODPOWIEDZ