Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: drandrzej »

Witajcie . po policzeniu mam na terenie 5 pilarek chińskich , pracowały ok 2 lat każda , teraz żadna niestety . i trafia mnie szlag jaśnisty jak pomyślę ile $$ poszło z głupoty w powietrze .
Podpowiedzcie co kupić z markowego trwałego sprzętu na lata .

do cięcia mam drewno opałowe - kupa grabu , dębiny , korzenie

drzew nie spuszczam w lesie ale to musi mieć jakąś sensowną moc - chińskie 3KM wystarczały jak jeszcze żyły .

celuję w nówkę ale jak trafi się używana sprawna , pewna to też OK .
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: snakeman1 »

Proste -kup na tyle markową na ile Cie stać....nie napisałeś ile chcesz wydać.
z "markowych" Chińczyków polecam Nac-a -ze wzgledu na serwis i dostepnośc częsci zamiennych....
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: drandrzej »

nie chińczyk
przynajmniej tak wprost
nie piszę o budżecie bo to wyniknie z opisu zastosowania i firmy .


patrzyłem np na MS 211 PD3

nie wiem jak sprawuje się ten model
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: Jacek ze Skansena »

Szwedzka.
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: marek_79 »

do tego co napisałeś to ten stihl jest za słaby... albo inaczej jest super jak Ci się duża piła sklinuje i potrzebujesz ją uwolnić.

jak już to coś z tek linii:

http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Pila ... ictwa.aspx

MS 231


Ja mam 341 i 18 do uwalniania jak złapie
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: SEBRIGHT »

Na spółkę z rodzicami mam OleoMaca, w tej chwili nie pamiętam oznaczenie modelu, w każdym razie najsłabszy model 2,7KM bodajże. Do miękkiego drzewa super, moc wystarczająca, a nie za ciężka. 2 sezony bez problemu, przy trzecim zaczęły jej trochę świrować obroty. Do twardego drzewa polecał bym jednak coś mocniejszego. Za moją dałem 680zł, albo coś koło tego, za większą teraz z tysiaka pewnie musiał byś wyłożyć. I pewnie miała by już elektroniczny zapłon, ja brałem ostatni model z 'normalnie' rozwiązanym zapłonem :p
Oprócz tego też u rodziców z tej samej firmy, tyle że elektryczna 1400W, rocznik 1999 chyba. Przez te lata do wymiany pompka oleju kilka razy (to jest słaby punkt tej piły), zębatka napędzająca łańcuch i upaliły się styki we włączniku. Poza tym bezawaryjna. Jak był nie za gruby klocek, z dębem też sobie radziła :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: Roman1313 »

OleoMac, Shindaiwa, Dolmar, Husqvarna, Nac, Ursus(Nac), Sthil
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: wojtek12321 »

Od roku 1998 używam Husqvarnę 257. W początkowych latach pracowała od jesieni do wiosny każdego roku prawie codziennie. Nigdy nie było z nią żadnych problemów, a pracowała naprawdę dużo, oczywiście przy odpowiedniej obsłudze. teraz jest trochę mniej pracyi jest nowa piła, oczywiście też Husqvarna 555, a stara po naprawach (wymiana łożysk, uszczelniaczy, tłoka i pierścienia i drobne regulacje) jeszcze się przydaje i jest w 100% lepsza od każdego Chińczyka...:D
Awatar użytkownika
Maciej_76
Posty: 158
Rejestracja: 29 lip 2013, 21:23

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: Maciej_76 »

posiadam MS 260 od nowości. Za dobra cenę mogę odsprzedać.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: krypton »

Poczytajcie sobie panowie tabliczki znamionowe na tych piłach. Większość nawet markowych pił jest produkowane w Chinach. Kilkanaście lat temu kupiłem McCoulloch i na tabliczce miała napisane Made by Husquarna Italy. Piła pracowała z 10 lat w sezonie jesienno wiosennym codziennie. Poza sprawami eksploatacyjnymi (zębatka, filtry, świeca) nie uległa żadnym awariom. Niestety bez mojej zgody zmieniła właściciela. Postanowiłem kupić coś podobnego i wybrałem bliźniaczy model z Partnera. Niestety na tabliczce ma napisane Made by Husqarna China. Pomimo tego piła pracuje bez problemu już 3 lata a pracy trochę ma. To że coś zostało wyprodukowane w Chinach nie znaczy że musi być złe. Zależy tylko kto to wyprodukował, bo jak zrobiła to dobra firma to są przestrzegane reżimy technologiczne i produkt nie odbiega znacząco od takiego samego wyprodukowanego w Europie. Jeżeli zaś kupuje się Chiński sprzęt jakiś Tenk Penk który tam sprzedają na kilogramy z nalepką że ma 50 KM to działa krótko a moc jest wyrażona w konikach polnych. Ja proponuję Ci zastanowić się nad jakimś Partnerem ewentualnie Mc Couloochem. Cena przystępna , są promocje, gwarancja 2 lata i serwisowanie w Husquarnie, a poza tym części dostępne.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: SEBRIGHT »

Niestety tak to już jest, że np plastikowa obudowa jest 'made in Sweden', a gaźnik 'made in China' - jak w przypadku Husqvarny :D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: marek »

Ja kupilem kilka lat temu pilę tej firmy i nie narzekam.Byla 20 zl. tańsza.Największą zaletą jest to , że nie trzeba szarpać przy paleniu, tylko wyciąga się dosyć cienki sznurek i resztę odpala sprężyna.Bardzo wygodne do palenia, gdy trzymamy pilę w ręku. Czy pociągniemy szybko czy wolno pila i tak odpali sama, bo my tylko naciągamy sprężynę.Jak zaznaczylem , kupilem kilka lat temu i trzeba się upewnić czy sprzedawana akurat ta wersja ma to udogodnienie.Na pudelku nic nie bylo o Chinach.http://allegro.pl/pila-pilarka-spalinow ... 06633.html
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: Grigs »

Chińskie pilarki to opłaca sie kupić nowe w cenie do 4-5 dych i żeby była zatankowana, u nas pewien gość kupił taką od tych co chodzili z takimi dobrodziejstwami i był zadowolony bo przerżnął co miał i nawet całego nie spaliła, do tego momentu akurat zdążyła się zepsuć tak że nie było co nawet naprawiać, pozostało tylko spuszczenie resztek i na złom, śmiał sie, bo wróciło mu sie chociaż na piwo.
snakeman1
Posty: 198
Rejestracja: 16 mar 2013, 20:41

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: snakeman1 »

Wyznacznikiem jak w większości wypadków jest cena...i możliwość sensownego(blisko) serwisowania oraz części. Chińskie tez mogą być ok. jeśli masz na to gwarancje-przykład kumpel kupił 2 duże szlifierki na budowę, zajechał pierwszą w 3 dni,wiec używał te drugą. Poszedł z 1 do marketu oddał na gwarancje- i dostał w zamian nową.Zrobił tak w sumie chyba 4 razy...
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: Rafallll360V1 »

Polecam piły Makita posiadam już 14 lat niezniszczalną dcs5000 o mocy 3.8 km i nie ma nic lepszego przez te 14 lat ( 3/4 roku pracuje na budowie oraz w lesie) i tylko cylinder z tłokiem został wymieniony kilkanaście łańcuchów i prowadnica a tak tylko ostrzenie i dolewanie paliwa i oleju przez tyle lat pokazała swoja nie zawodność i co potrafi.Dla Ciebie będzie odpowiednia Makita EA4300F 3km.

Godne uwagi są piły Shindaiwa 352 2.6 km Echo 420 też moc podobna oraz Dolmar ps350 2.3km i także Partner 351 ale co do niezawodności tej parterki zależy jak się trafi.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: Wicher »

Ja polecam włoskiego Oleomaca, sam mam małego 936, około 2 konny, tnie się rewelacja. Jak w każdej pile rzeczy eksploatacyjne, zębatka napędu łancucha, łanuchy prowadnice świeca (nie było potrzeby, wymieniłem raz) z poważniejszych wydatków pompka oleju (nowa oryginał 84 złote) i tnie nadal.

Z racji zużycia rozglądam się już za nową pilarką, ale też bedzie to Oleo mac, ewentualnie Husqwana, Makita lub ostatecznie Stihl.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
JJ 82
Posty: 20
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:14

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: JJ 82 »

drandrzej napisał/a:
Witajcie . po policzeniu mam na terenie 5 pilarek chińskich , pracowały ok 2 lat każda , teraz żadna niestety . i trafia mnie szlag jaśnisty jak pomyślę ile $$ poszło z głupoty w powietrze .
Podpowiedzcie co kupić z markowego trwałego sprzętu na lata .

do cięcia mam drewno opałowe - kupa grabu , dębiny , korzenie

drzew nie spuszczam w lesie ale to musi mieć jakąś sensowną moc - chińskie 3KM wystarczały jak jeszcze żyły .

celuję w nówkę ale jak trafi się używana sprawna , pewna to też OK .
Stihl, Husqvarna i Dolmar. Ja mam duet Husqvarny, starą ale jarą 254 XP 4KM i 3 letnią T 353 2KM zamiast siekiery. Z takim sprzętem robota w lesie nie straszna. Osobiście polecam kupić markową używaną z profesjonalnej linii niż nową chińską firmy "Łap go, duś go" *yes*.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: krypton »

Ludzie!!! Opamiętajcie się!!! Czytam wasze wypowiedzi i widzę że stawka rośnie. Andrzej chciał niezawodną piłę do gospodarstwa domowego za normalna cenę. Dobrze że jeszcze nie doszło do propozycji kupna Husquarny za 8000 pln która to sama się naprawia ostrzy łańcuch , prowadnicę wymieni i jeszcze jajeczka chłodzi w czasie pracy a i rączki grzeje. Andrzej chce ciąć drewno na klocki na opał a my ślę że nie wybiera się w tajgę czy tundrę. Przebijam stawkę i proponuję taki pojazd gąsiennicowy który ma na końcu piłę i ścina drzewa. Kto da więcej?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: Bolszewik »

W 2000 roku kupiłem HUSQVARNA 340 - był model amatorski / ogrodniczy.
Służyła mi do zeszłego roku, sprzedałem ją sprawną za 500 zł.
Obiektywnie nie był to najbardziej udany model tej firmy. W czasie tych lat wycieła sporo drzew, masę przecinki, "postawiła" kilka dachów. Wyciałem zaledwie dwa korzenie wylałem przy tym "cysternę" wody.
Wymieniałem amortyzatory, łożyska wału, instalację elektryczną (mój błąd bo wciągnęło sznurek i porwało kable w środku), pompki oleju, trybiki napędu pompy oleju. Bagnetów i łańcuchów nie liczę, ogólnie 4-5 łańcuchów na bagnet.

W zeszłym roku mając na zbyciu parę groszy ożeniłem starą "H" i kupiłem HUSQVARNA 550 XP. Jestem bardzo zadowolony. Piła jest gabarytowo i wagowo podobna do H 340. Jednak moc i obroty nieporównywalne.

Dla mnie najlepiej kupić najmniejszy, ale profesjonalny model. Taką mam filozofię i potrzeby jeśli chodzi o narzędzia.

H 550 nie jest oczywiście pozbawiona wad. Z tego zaobserwowałem, troszkę więcej pali od poprzedniczki, ale nie dziwne bo większa moc. Poza tym jest upierdliwa w odpalaniu. Jeśli nie postępuje się zgodnie z rozpiską to ciężko ....
Kolega ma firmę leśną i używa 4 takich sztuk, jest zadowolony.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Pilarka spalinowa - jaką wybrać ?

Post autor: drandrzej »

huqwarna 550XP chyba w okolicy 2600 zł kosztuje . lubię zabawki ale aż tyle mi żal .

podgrzewania rączki nie potrzebuję , choć patent na pewno fajny .

na makitę patrzę , stihl ms211 pd3 jakoś chyba OK , szukam dalej

takie jak kraftdelle mam - tylko kolory inne , działały ale gaźniki padają jak muchy - coś z membranami sie dzieje , trzeba gaz na max a regulacja obrotów ssaniem , strasznie dziwnie tak pracować . noo i mimo wszystko tracą moc stosunkowo szybko - może z powodu mieszanki 1:50 ?? ile Wy lejecie w pilarkach ?
ODPOWIEDZ