Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Rozmowy nie na temat
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: dawid25 »

Od pewnego czasu po sprzedaży Zetorka 25 rozglądam się za jakimś ciągnikiem. Przeglądam ogłoszenia kalkuluje ceny i powiem że już sam nie wiem co wybrać. Rozważałem różne ciągniki, sprowadzone jak i te nasze. Budżetu jako takiego wielkiego nie mam bo planuję wydać max 10 000zł, co za tę kwotę graniczy z cudem aby trafić coś dobrze zachowanego i aby pojeździło parę lat. Zastanawiałem się nad C 360, C 355, C 4011. Nie planuje kupna mniejszego ciągnika zważywszy na to że nie jestem rolnikiem a ciągnik będzie używany od czasu do czasu. A w większym ciągniku jest większa moc uciąg i udźwig podnośnika. Od znajomego pożyczyłem C 355 u byłem zadowolony z kultury pracy silnika i z jazdy. Zastanawiałem się też nad jakimś zetorem, fend-em albo Deutz-em. Pojawiają się ciągniki powyżej 10 000zł sprowadzone i sądząc po wyglądzie nie są tak zmęczone jak nasze Ursusy, tylko ile w tym prawdy cięzko stwierdzić. Za męczoną 60-tke trzeba zapłacić nawet 7500zł. Jak wy to widzicie, z kupnem mi się aż tak nie śpieszy mamy czas. Pozdrawiam Dawid :)

Poniżej wklejam linki do ogłoszeń które mnie zainteresowały

https://www.olx.pl/oferta/zetor-4712-CI ... 451ab38539

https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-360-u ... iMMjN.html

http://otomoto.pl/oferta/fendt-farmer-2 ... xtor=SEC-8

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolni ... 82f4d9f95d

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-ursus ... j7zPX.html

https://www.olx.pl/oferta/deutz-d4506-C ... 125822b930
Awatar użytkownika
dartagnan
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2016, 20:36

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: dartagnan »

Fendty, dojcze i te reszte nie polecałbym, walnie coś i buli w 4x coś ojro + przesyłka i zazwyczaj by trafić na dobry zasada jest prosta trzeba sie znać na niej.
Polecałbym 60 z wierzku nie musi byś salonówa tylko sprawna mechanicznie, części są przeróżne indyjskie, nasze, czeskie czy nawet ostatnią wersje z 3p.
Awatar użytkownika
machejfarmers
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 23:44
Lokalizacja: Kraków

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: machejfarmers »

Radziłbym kupić c-355 albo c-360 nawet do lekkiego remontu. Nie warto eksperymentować z zagraniczniakami, a do krajowych ciągników części są wszędzie dostępne.
Marcin Machejek

Tel. 695-927-627
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: maly-agro »

C-4011 zaczynają sie już od ok 5 tyś pln z papierami, włożyć drugie 5 i jest fajny ciągnik. :D
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: Roman1313 »

jak wybierasz tego typu to celuj coś w zetora lub 4011
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: wisera »

Ja też bym brał coś typu c-4011 czy 60, aczkolwiek 55 chyba były najlepiej wykonane z tej serii ciągników ;)
Sam mam 60 o jestem zadowolony, ale sam mam też doczynienia z c330, i powiem że teraz na przestrzeni czasu wolał bym kupić c-328 lub C-330 , mniej awaryjna i według mnie bardziej wytrzymalsza i wygodniejsza ;) Ale jeśli chcesz koniecznie coś mocy ok.50km to polecam właśnie c355, bo szybsza trochę od 60 jest i lepiej wykonana jakościowo w fabryce ;)
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: krzmaz7 »

W styczniu minie 2 lata jak kupiłem ciągnik, a miałem taki sam dylemat jak Ty. Miałem odrobinę większy budżet do dyspozycji i rozglądałem się za zetorem 4718 lub 4911, ale ostatecznie postawiłem na ursusa c360, głównie ze względu na dostępność i ceny części oraz prostotę konstrukcji. Faktem jest, że doprowadzenie ciągnika do stanu w jakim jest teraz pochłonęło niewiele mniej kasy niż zakup, ale jeżeli nie masz takiej fantazji jak ja i wystarczy Ci, żeby traktor był po prostu w pełni sprawny to za 10 tyś gdzieś na zachodzie polski spokojnie kupisz jakiegoś ursusa w niezłym stanie.
pingwin_78
Posty: 45
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:26

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: pingwin_78 »

Nie wiem dlaczego sprzedałeś zetora 25 skoro to dobra i mocna maszyna (znajomy ma c328 i uważam że zetorek jest mocniejszy. Ja za swojego zetora dałem 2000 włożyłem w kapitalny remont około 4500 i maszyna chodzi mi jak w zegarku. Jeszcze pozostał mi wygląd zewnętrzny czyli malowanie. Też używam maszyny sporadycznie. Rzadko ktoś chce sprzedać dobrą maszynę przeważnie trzeba włożyć coś kasy w remont
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: dawid25 »

Też obstawiałem coś typu C 360 C 355. Ale wolałem się skonsultować. Zachodnie ciągniki ładnie wyglądają :) A powiedzcie mi jaki koszt mniej więcej jest zrobienia silnika? No i tyłu, zwolnice itp. W 60-ach przeważnie szumią nie miłosierne. W tej co ja użytkowałem od znajomego już dośc dobrze je słychać. No i jaki koszt regeneracji pompy wtryskowej.


A tył C 4011 czym się różni. Słyszałem że most od C 4011 jest wytrzymalszy i nie chuczą zwolnice tak jak W c 355 czy C360

Pingwin 78 Zetora sprzedałem 2 lata temu potrzebowałem pieniędzy na drewno na dach. A co do niego to kapitalke trzeba było by robić od przodu do tyłu. Palił jako tako. A co do 60-tki niema jako takiego problemu z częściami jak coś się uszkodzi pójdę do sklepu i kupię. W zetorze już tak niema :)
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: bartoxc330 »

Jeździłem w tym roku C-4011 i przekonałem się na własnej skórze że tylny most jest zdecydowanie cichszy w porównaniu do C-360, i jest niewiele szybsza, miękki przód fajnie to działa "amortyzuje", wada to brak na przodzie obciąźników ale to zależy do czego będzie używany. Ogólnie bardzo fajny traktorek. *tup*
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: dawid25 »

A jak z częściami do C 4011? Części podchodzą od C 360 czy to całkowicie inny tył i inne części ?
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: wisera »

Części pasują od C-360 ;) Tylko w przypadku zwolnic to mogą różnić się półośkami i zębami na tym dużym kole. Przez co albo szybszy albo wolniejszy może być ;)
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: dawid25 »

https://www.olx.pl/oferta/zetor-3011-si ... jHiff.html

Znalazłem takie ogłoszenie, nie dzwonilem jeszcze. Z zewnątrz źle nie wygląda. Tylko szkoda że silnik jest od C 360. Spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem?

https://www.olx.pl/oferta/ursus-4011-CI ... jN1xJ.html
O tego dzwoniłem, przy nim trochę roboty do wymiany korpus skrzyni biegów, instalacja elektryczna itp. Dokumenty są. Cena do negocjacji na miejscu.
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: Fragokov »

Jak chcesz coś kupić sensownego, to kup ciągnik fabryczny a nie składak
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: krzmaz7 »

dawid25 napisał/a:
https://www.olx.pl/oferta/ursus-4011-CI ... jN1xJ.html
O tego dzwoniłem, przy nim trochę roboty do wymiany korpus skrzyni biegów, instalacja elektryczna itp. Dokumenty są. Cena do negocjacji na miejscu.
Ten 4011 jest w moich rejonach, góra 5 km ode mnie. Jak chcesz mogę pojechać go zobaczyć, a gdybyś sam się wybierał to zapraszam na kawę :) Pisz na PW, dzwoń (693495048), pomogę z przyjemnością, bo sam też już z takiej pomocy korzystałem. Odnośnie samego ciągnika to już po zdjęciach widać, że jest przy nim trochę roboty, ale jak masz czas, ochotę i kilka złotych w portfelu to reszta to już sama przyjemność, no i jeszcze jedno, cena jest atrakcyjna, nawet jak na nasz rejon i to jeszcze do negocjacji.
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: Traktorek98 »

Bierz tego Zetora z silnikiem C360.
Oryginalnie Zetor 3011 ma silnik 3 cylindrowy ale ćzęści są te same co do C360.
Podejrzewam że pasował bez przeróbek.
Jedyna różnica poza mocą miedzy C360 a Majorem to trochę mniejsze skrzynia i tylni most.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: krzmaz7 »

Ja bym się obawiał tej skrzyni i tylnego mostu w zestawieniu z mocniejszym silnikiem od C360. Skrzynia i most Majorka to chyba jednak nie to samo co C360 i może być problem z częściami jak się coś rozleci.
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: dawid25 »

Po majorku widać że nie jest w złym stanie, stylizował go ktoś na Ursusa, żółty z niebieskim korpusem. A co do skrzyni to jeden cylinder więcej może już narobić szkód? Zauważyłem też że do Zetora 25 też montują silnik do C 360 ale to już chyba przesada

https://www.olx.pl/oferta/ursus-c360-sk ... jz9G9.html
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 11
Rejestracja: 11 sty 2017, 13:01

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: Inspektor »

Wyłóż te dyche na sensowniejszy już kompletniejszy c360, remontować takie polifto-padliny jak ta, wsadząc 2/3 ceny albo tyle samo czy więcej i rezultatów by dalej nie było widać, to interes po kiju z resztą zawsze tak jest.
Te zetory to jeszcze z dobrej starej szkoły twardych wytrzymałych częsci, co w rezultacie traktorów na ów czas, do nich wsadzają nawet mocniejsze silniki z roburów 75 konne ale to jest tylko na krótki okres bo z tym jest tak iż te skrzynie są już zużyte po tylu latach nie ma sie im co dziwić.
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Kupno ciągnika, tylko jaki ?

Post autor: maly-agro »

krzmaz7 napisał/a:
Ja bym się obawiał tej skrzyni i tylnego mostu w zestawieniu z mocniejszym silnikiem od C360. Skrzynia i most Majorka to chyba jednak nie to samo co C360 i może być problem z częściami jak się coś rozleci.
Bzdura. Mamy 3011 z S4003 i nie ma żadnych problemów. Ciąga 3 skiby, koła 14.9/28 , przy zrywce drzew spisywał się bez problemu.
ODPOWIEDZ