Plany, marzenia, pomysły

Rozmowy nie na temat
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Plany, marzenia, pomysły

Post autor: JDnB91 »

Witam

Założyłem taki temat, ponieważ chciałbym się podzielić, może i inni też ;)

Mam od dawna takie marzenie, może uda mi się je kiedyś zrealizować, bynajmniej mam taką nadzieję. Nie jest to może ciągnik retro, ale to o tak offtop.

A mianowicie (wiem, będziecie się śmiać po co sobie życie komplikować) Planuje "budowę" C-360, najlepiej jak najmłodszej wersji, na płaskiej osi i skrzyni z nowym typem okienka. Koła tył 34" z Zetora 7711. Kabinę chciałbym zaadaptować z ciężkiej serii xx34. Choć jest praktycznie nie do zdobycia niestety :I oczywiście musiałaby być zawieszona wyżej, koła rozstawione szerzej. Maska z serii ciężkiej (choć bardziej mi się podoba ta tylko że ściętym przodem, nie ta typowo "fińska" koła z przodu 20", też z ciężkiej serii. Oczywiście wspomaganie na orbitrolu. Chciałbym je rozwiązać jak w C-362, ale trochę strach wiercić w obudowie sprzęgła. Biegi w podłodze, a co do szczegółów wnętrza nie myślałem jeszcze.

Wiem że to pewnie dla niektórych chory pomysł, ale jestem zagorzałym fanem Ursusa. Na pewno byłoby ciężko, dużo rzeźby, dorabiania, no i pieniędzy... Ale takie jest moje małe marzenie. Trudne do zrealizowania, ale zarazem ciekawe, chyba.

Planuje też kiedyś reanimację C-325/8 lub C-355, ale właśnie największą radość sprawiają mi jakieś nietypowe pomysły, projekty jak np. C-360-4P czy C-330-3P. Może kiedyś
McGali
Posty: 101
Rejestracja: 10 sty 2017, 19:57

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: McGali »

JDnB91 pisze: 14 paź 2019, 23:02 ale właśnie największą radość sprawiają mi jakieś nietypowe pomysły, projekty jak np. C-360-4P czy C-330-3P. Może kiedyś
No to jest już nas dwóch https://retrotraktor.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=6344
Holder B12 1957, Ursus C-325 1962
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: widelec77 »

To duze wyzwanie.Taka zabawa moze wydrenowac niezle kieszen :D

W przypadku ciagnikow to raczej sie nie spotkasz z fala krytyki.Co innego jakbys jakis zabytkowe auto popsul ...
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: JDnB91 »

Nie nie, co do aut mam też jedno na oku a mianowicie Polski Fiat 125p z pierwszych lat produkcji. Biegi przy kierownicy, skalpele, kły i ta kierownica, to jest to :) Ale w tym przypadku oryginał. Choć na pewno miałbym drugą maskę w czarnym kolorze z napisem "POLSKI FIAT" ale to część wymienna, więc chyba nie byłoby to "zepsucie" go.
Ale jak będę miał wolne pieniądze na to, to pewnie albo będę już po 50-tce albo na emeryturze (jeśli tej emerytury dożyje, heh)

A co do C-330-3P to jest nawet sporo egzemplarzy stworzonych przez rolników/mechaników ale nikt jeszcze się nie pokusił żeby zrobić tak jak jest na zdjęciach, choć wszystkich szczegółów nie widać. Z drugiej strony to ciągniki póki co użytkowe. Statusu zabytku jak na razie nie mają
Awatar użytkownika
olka_K_90
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2019, 12:03
Kontakt:

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: olka_K_90 »

łał, podziwiam za plany, a jakaś realizacja już ruszyła? pochwal się koniecznie!
Kinkiety do pokoju dziecka powinny być wybierane wspólnie z maluchem, to da mu poczucie samodzielności
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: JDnB91 »

Nie, niestety nie. I raczej nie prędko. Żona, małe dziecko, i tak nie wiele zostaje po wszystkich opłatach. Więc jeszcze trochę upłynie. Ale jestem dobrej myśli. Znam się z jednym panem, w sumie to dobry znajomy mojego taty, który już nie takie rzeczy robił z ciągnikami. Teraz głównie zakłada mosty napędowe do C-360( sam robi przystawki)naprawia diesle, hydraulike. Robił komuś i 4P i zakładał 3P do 30-stki. Może to głupio zabrzmi ale czasami się cieszę jak coś siebie nas zepsuje, bo zazwyczaj jadę tam z tą z częścią z tatą, albo sam to sobie zawsze pogadamy o tych ciągnikach :D a w garażu to ma chyba z 10 esów.
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: JDnB91 »

No czas zawsze się jakiś znajdzie ale finanse to kwestia której czasami nie da się przeskoczyć. Ja wolę mieć stare auto żeby było w miarę sprawne i przemieszczało się z punktu A do B niż nowe jakieś wypasione. Za to wolałbym mieć za te pieniądze kilka starych Ursusów ;)
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: Tomek_J »

Powiem tak: szanuję bardzo ludzi, którzy dbają o pamięć i tradycję - także jeśli chodzi o stare ciągniki i inne dawne maszyny rolnicze. Sam natomiast swoje wybiórcze "rolnictwo doniczkowe", realizowane za pomocą gromadzonego przez lata sprzętu nie pierwszej młodości traktuję czysto użytkowo, więc nie emocjonuję się aż tak tym, czy ten i ów fragment maszyny jest oryginalny, czy wzięty z innej itd. Jedyne, o czym marzę, to żeby cały ten sprzęt chodził przyzwoicie jak najdłużej. Bo nowego ciągnika, czy ładowacza to z pewnością już sobie nie kupię.

A z marzeń sensu stricto to chciałbym, żeby do mojej stajenki trafił koń zimnokrwisty, z którym można by fajnie się pobawić i przy drobniejszych pracach rolnych, i przy jeździe zaprzęgowej.
ludwik.stonoga
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2021, 9:14

Re: Plany, marzenia, pomysły

Post autor: ludwik.stonoga »

To naprawdę świetny pomysł. Złożenie takiego ciągnika czy nawet auta może okazać się kosztowne, ale w przyszłości będzie można na tym nieźle zarobić.
reklamę usunąłem - Sebright
ODPOWIEDZ