Aktualny T.A.S.

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
BPC
Posty: 90
Rejestracja: 02 wrz 2020, 22:51
Lokalizacja: Lublin

Aktualny T.A.S.

Post autor: BPC »

Tzw. Tractor Acquisition Syndrome :D Tudzież o czym zapalczywie marzymy!
Nie ukrywam, forma tematu podpatrzona z forum o innej tematyce, no ale może i tutaj się sprawdzi.

Czyli jeżeli jakaś maszyna nie daje wam spać po nocach, non stop oglądacie z nią filmy na tubie i czytacie o niej literaturę oraz rozmarzacie się w obłokach jak to by było wejść w posiadanie takiego cuda to tutaj można by się taką maszyną pochwalić.

Jako że to off topic to sugerowałbym przymknięcie oka na nowsze ciągniki. W sensie jak komuś sen z powiek spędza jakiś Deutz Series 9 albo Fendt 1050 Vario to śmiało, cytując klasyka czasem człowiek musi, inaczej się udusi :D

Odkładamy na bok wszelkie aspekty pt. czy maszyna jest praktyczna, bezawaryjna, poprawnie skonstruowana etc. Temat ma na celu poszerzanie horyzontów pod względem różnych typów maszyn.

Także może zacznę ja:

Na pierwszy miejscu bezwarunkowo Ursus C-45 lub Lanz Bulldog
Obrazek
I to dokladnie w takim malowaniu. Złote płuca, czerwone obręcze i oznakowanie, reszta czarny mat. Piękności, śliczności! Szajba mi odbiła do tego stopnia że od miesiąca dzień w dzień wchodzę na wszelkie portale i szukam ogłoszeń czy ktoś nie sprzedaje "starego traktora" co siedzi w krzakach :D Niechby chociaż się znalazło samo serce tego ciągnika choćby przeżarte rdzą to brałbym od razu...

Na drugim miejscu Dutra D4K
Obrazek
Szczerze powiedziawszy dla mnie ciągnik ten to istny egzotyk. Na lubelszczyźnie praktycznie niespotykany. Pierwszy raz się dowiedziałem o jego istnieniu właśnie przez kanał RT i nie ukrywam...miłość od pierwszego wejrzenia.

Trzecie miejsce Zetor Crystal 12045
Obrazek
Dokładnie w takiej konfiguracji. Cudownie brzmiący silnik a estetycznie robi mi jak dzieło sztuki.

Pozycja numer cztery: Fiatagri 180-90 DT
Obrazek
Piękna, potężna i cudownie brzmiąca maszyna. Szkoda że tak niespotykana na polskich ziemiach, wiele bym dał żeby wejść w jej posiadanie...

No i ostatecznie miejsce honorowe czyli spełniony TAS oraz TAS spełniony połowicznie :D
Ursus C-4011
Obrazek
oraz Ursus C-328
Obrazek

W kwestii 40-stki ktokolwiek widział mój temat w warsztacie to wie o co chodzi :D Moim zdaniem najśliczniej brzmiący czterocylindrowiec z epoki. Nie jestem w tym temacie absolutnie obiektywny bo szajba mi odbiła na punkcie tego ciągnika kompletnie, najprawdopodobniej dlatego że wiąże mnie z nim spory sentyment oraz że jest to pierwszy traktor w moim posiadaniu ale co poradzić...serce nie sługa :D

28-mka to samo, jest to pierwszy traktor za którego sterami usiadłem. Uwielbiam jego brzmienie i przyjazność w obsłudze. Obecnie nasz ciapek posiada dość zmęczoną życiem maskę od 30-stki ale pod dachem stodoły mamy oryginalną maskę 28-mki i mamy w planach ją założyć(a ja przy okazji odnowić). W ogóle jak mi się uda z 40-stką to ojciec już się szykuje, żeby rzucić mi na warsztat właśnię tę 28-mkę do remontu stąd też TAS spełniony połowicznie :D

Także wrzucajcie co wam na sercu leży!
Ursus C-4011
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Aktualny T.A.S.

Post autor: Ursus »

Ciekawy temat ;)
U mnie zdecydowanie pierwsza część jak u Ciebie, Ursus C-45 i Dutra :) Na Dutrę raz nawet była okazja się zamienić za Supra, ale finalnie nie wyszło.

A dalej? Ciężko powiedzieć, jakichś takich mega marzeń nie mam, bo w sumie wszystkie te co chciałem już mam oprócz powyższych - chociaż tak bardziej egzotycznie to takie - ale na razie brak czasu przeglądać non stop materiały o nich i śnić :D

Hanomag R40
Obrazek
John Deere, Case lub Farmall z tego typu zawieszeniem przednim - coś co trafiało z UNRRA do Polski:)
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Aktualny T.A.S.

Post autor: Muran001 »

Ursus
Czy do Twoich lub Twojego taty T. A. S. należy też IMT 579 (wersja z przednim napędem)?

Za dzieciaka marzyłem o Zetorze 7211. Gdybym planował sobie kupić jakiś ciągnik na gospodarstwo do użytku, z chęcią bym kupił 4-cylindrowego ciężkiego Ursusa (lub ewentualnie ciężkiego Zetora).
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Aktualny T.A.S.

Post autor: Ursus »

No w sumie tak, ale tylko nasz egzemplarz. Inne raczej nie bo to nie jest jakiś mega wyjątkowy ciągnik aczkolwiek ciekawy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ