Ogrodzenie z siatki i słupków betonowych

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Ogrodzenie z siatki i słupków betonowych

Post autor: Ursus »

U mnie ogrodzenie już ogarnięte. Zostały mi tylko bramy do skończenia w zasadzie. Zdecydowałem się na przeplatanie drutu tak jak mi radziliście, patent mojego teścia, który mi pomagał polegał na zrobieniu z drutu "igły" i przewlekaniu sznurka. Potem odpowiedni odcinek drutu wciągaliśmy sznurkiem - szło o wiele szybciej i sprawniej. Kilka drutów udało mi się samemu nawet wciągnąć tym sposobem jak akurat nie było nikogo do pomocy.

Może idealnie nie wyszło wszędzie, bo działka dość pofałdowana, a słupki z odzysku i niby wszystkie 2,5 m ale bywały odchyłki o kilka cm - przez co gdzie niegdzie słupek jest niżej końca siatki a czasem wystaje lekko. Ale to mi akurat nie przeszkadza, najważniejsze, że siatka trzyma się dobrze. Do mocowania do słupków wykorzystałem gotowe oczka, obejmy i napinacze drutu. Do kilku słupków nietypowych dorobiłem sam obejmy z płaskownika 20x3, a także wykorzystywałem bednarkę.

Bramy będą w formie ramek z profila 30x30x3mm, jedna 5 druga nieco ponad 6 m szerokości, wypełnione panelami ogrodzeniowymi :)

Fotki jak ukończę to wrzucę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ