Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Bolszewik »

Tak zrób liniowe to będzie jak należy.

Ja niestety nie zrobiłem i teraz odwierciłem dwa otwory 160. Wkleiłem w nie rury PE, zeszlifowałem na gładko. Ponieważ wylewka jest przewiercona to muszę teraz zrobić świder 120. Wywiercić w piachu około metra wstawić nawiercone i okręcone włókniną rury 110. Na połączeniu z PE pokleić czymś. Na końcu podgrzeję stalowe sitka (krążki fi 150 gr. 6) i wtopię je w PE. Jak ostygnie to znów zeszlifuję na gładko.

Obrazek
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: kumarzysta »

Posadzka z lastryko jest fajna. Robię teraz na jednej gali gdzie lastryko jest, to utrzymać w czystości świetnie, nic nie pyli, nie kurzy się beton🙂
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: marek »

To tak w temacie ogrzewania i przy okazji pozbycia się zużytego oleju, Co prawda ten olej na filmie wygląda na nowy. ale i stary też chyba nie będzie dymił. https://www.youtube.com/watch?v=ZaUXNtZZCXc
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Wiesiek »

Paweł, nic nie wspominasz o kanale. Mam na myśli kanał samochodowy. Ja również słuchałem doradców i teraz żałuję. Owszem, nie jest on na codzień potrzebny, ale ileż to różnych rzeczy zrobiłbym sobie sam gdyby on był.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Wspominałem chyba na początku - z racji oszczędności kasy i czasu ten garaż będzie pozbawiony kanału. Też trochę dlatego, że w zasadzie kanał przy remontowaniu traktorów przeszkadza. Bo jak trzeba ciągnik ważący np. 3 t podnieść na przednie zawieszenie to punktowo żadna deska na kanale może tego nie wytrzymać. Dlatego plan jest taki, że za parę lat może dobuduję drugi na zgłoszenie obok, ale już blaszak, i tam będzie kanał żeby w razie czego zrobić coś przy aucie czy np . coś pomalować
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomasz3011
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2021, 12:33
Lokalizacja: Topczewo, Podlaskie

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Tomasz3011 »

Kanał ważny interes społeczny😁 teraz są fajne mozliwosci i można sobie zamowic gotowy kanał na wymiar może nie wychodzi jakoś mega taniej, ale na pewno dużo sprawniej, szybciej i szczelniej 😉
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Można ale koszt sensownego takiego kanału to ok 5 tys. Do tego mocno komplikuje moim zdaniem sam proces budowy
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Roman1313 »

Obrazek
nożycowy może?
a kanał możesz na 1-1,3m zrobić bo też słyszałem że się sprawdził mimo że nie na stojąco a na siedząco się robiło
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Tak, to rozwiązanie też rozważałem z podnośnikiem itd - ale nie będę robił garażu aż tak wysokiego w środku żeby dało się podnieść auto na wygodną pozycję. ś
Co do kanału z robotą na siedząco - to nie dla mnie ;) Mam w domu garaż z kanałem gdzie normalnie się robi i jest ok - co prawda zwykle mam zawalone tam gratami z traktorów, ale jak byłby mus to można tam coś zrobić. Inna kwestia, że w samochodach swoich w zasadzie oprócz zmiany oleju i drobnych napraw nie robię nic, bo brak czasu. Wolę dać zarobić koledze, a w tym czasie zrobić coś przyjemniejszego :D (np. w traktorze)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: bergman31 »

Ursus pisze: 16 sty 2023, 21:40 Też trochę dlatego, że w zasadzie kanał przy remontowaniu traktorów przeszkadza. Bo jak trzeba ciągnik ważący np. 3 t podnieść na przednie zawieszenie to punktowo żadna deska na kanale może tego nie wytrzymać.
Kuzyn ma warsztat z kanałem, w którym oprócz samochodów naprawia też traktory. Jak musi podnieść ciągnik o wadze 5t, to na deski kładzie wzdłuż kanału długą, szeroką i grubą deskę albo dwie. Wówczas ciężar rozkłada się na kilkanaście desek od kanału. Naprawy od dołu ciągnika, też wygodniej wykonuje się stojąc w kanale niż leżąc pod traktorem.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Wiem, że tak można robić bo na wynajmowanym garażu miałem kanał ale w zasadzie mi przeszkadzał.

Przy ciągniku co wygodniej robić z kanału? Myślę, że niewiele. Bo nawet jeśli to trzeba na czymś stawać. Także dla mnie przy ciągnikach kanał to wada akurat :)

A pod kątem samochodów to tak jak pisałem wyżej - myślę że kolejny 35m2 to będzie za kilka lat dużo prostszy w formie - tj wylana cienka płyta betonowa zbrojona i na tym zakotwione mocowania i blaszany garaż. Wtedy rozważam kanał w środku.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Bolszewik »

Jeśli chcesz to pomyśl o zewnętrznym najeździe. Kiedyś takie bywały na parkingach przy drogach.
Przyda się czasami do czegoś czasem.... a poza tym świetna myjnia.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Tak, myślałem o czymś takim, ale zawsze jak trzeba skorzystać do deszcz leje ;) Więc wybiłem sobie to z głowy. Prędzej coś w stylu rampy by mi się przydało dodatkowo ale to kiedyś tam
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Martek »

Ursus pisze: 09 sty 2023, 14:56

Co do pływającej, to jak rozumiem, jak już fundament będzie wylany i ewentualnie nadmurowany bloczkiem - to później wybrane lub dosypane w środek, utwardzone, folia, potem zazbrojone i zalać z dylatacją powiedzmy 1-2 cm? Dobrze rozumiem?
Garaż na razie nie będzie ogrzewany, jeśli już to może jakimś klimatyzatorem nieco zimą - ale to plany przyszłościowe.
Tak dokładnie. I pamiętaj by porządnie zagęścić pospółkę pod wylewką. Masz u siebie jakąś cięższa ziemie nie piachową którą najlepiej byłoby wymienić na pospółkę. Oraz pamiętaj o połączeniu folii pod posadzą z izolacją poziomą ścian.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Tak, na pewno dam tam coś innego, a ziemię wykorzystam żeby później dookoła rozplantować. Dzięki.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Coś ruszyło. Mam nadzieję, że teraz nabierze to nieco rozpędu, dopóki starczy mi sił i $$ :twisted:

Teraz biorę się za izolowanie a jak nic nie przeszkodzi to w sobotę zaczynamy murować z bloczków betonowych fundament.
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Martek »

Elegancko :)
Teraz przepisy się zmieniły i można stawiać
o powierzchni zabudowy do 150 m², przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 6 m i wysokości nie większej niż 7 m
bez zgłoszenia.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Oczywiście, ale tam jest pełno różnych obostrzeń, mnie też "trzyma" MPZP - zatem musiałem z konieczności stawiać 35m2. Inna sprawa, że teraz dopiero widzę jak to ładnie portfel drenuje :D
Ale jak mi się uda takie małe królestwo warsztatowe postawić to będę myślał za jakiś czas o powiększeniu - bo taki miałem plan od początku - ale nie chcę się rzucać z motyką na książyc. Na razie plan maksimum to postawić do zimy w stanie surowym zamkniętym zanim śnieg spadnie.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Martek
Posty: 350
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Martek »

Ceny materiałów budowlanych nie zachęcają.. Chyba tylko stal potaniała.. dobry dach też drogi.
Mega plus, że zaoszczędzisz na robociźnie.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: marek »

Hm.Jeżeli chcesz robić izolację na tym poziomie czyli poniżej poziomu gruntu to trochę mija się z celem, bo będzie Ci podciągać bokami. Ja budując domek na działce fundament wylałem jakieś 10 cm powyżej poziomu gruntu. Dopiero jedna izolacja . Cztery bloczki i izolacja na bloczkach oraz jednolita folia wyłożona w środku tak by sięgała ma bloczki. Coś w rodzaju wanny.Środek wysypany piaskiem do poziomu bloczków i wylana jednolita zazbrojona siatką płyta . Dopiero stawiałem ściany.Izolacji nigdy za dużo a folia budowlana nie była droga.
A te przepisy teraz zmienione o których pisze Martek dotyczą magazynów na płody rolne typu np zborze w związku z kryzysem wywołanym bezrefleksyjnym działaniem rządu. Ale mądrzy ludzie obalając bezmyślność tego przepisy stwierdzają że wystarczy w rogu postawić worek ziemniaków i warunki budowy zostaną spełnione.Więc do dzieła ;)
ODPOWIEDZ