Lanz Bulldog 1939

Dyskusje o Lanzach
Piotr44
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:29

Lanz Bulldog 1939

Post autor: Piotr44 »

Witam serdecznie,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem takiego właśnie cudeńka. Niestety nie za bardzo wiem z czym mam do czynienia. Czy ktoś jest w stanie mi cokolwiek opowiedzieć o tej maszynie? Dodaje zdjęcia, może nie najlepsze ale w tej chwili mogłem tylko takie zrobić gdyż Lanz stoi w ciasnym garażu w " rupieciarni " dziadka. Będę wdzięczny za każdą informacje i opinię na jego temat.
Pozdrawiam
Piotr

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: Ursus »

Lanz Bulldog 25PS. Nie wszystko jest w nim oryginalne. Brakuje też paru elementów koniecznych do jego pracy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: drandrzej »

piękna maszyna !
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: Pawel »

Może do sprzedania????
Piotr44
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:29

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: Piotr44 »

Pawel napisał/a:
Może do sprzedania????

Jeszcze nie wiem czy do sprzedania, czy sam się nim zaopiekuję. Na razie zbieram informacje tu i tam ;) Ale chętnie wysłucham propozycji co do kupna.
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: cobraxx »

To kolego określ się jaka kwota Cię interesuję.
Piotr44
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2012, 13:29

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: Piotr44 »

Ursus napisał/a:
Lanz Bulldog 25PS. Nie wszystko jest w nim oryginalne. Brakuje też paru elementów koniecznych do jego pracy.
Tak się właśnie obawiam, że dziadek trochę przy kombinował. Ale gdzie on się wtedy zastanawiał czy to oryginalne czy nie i czy to zabytek, ważne było żeby jeździło i zresztą jeździ do dziś. Mam znajomego, który ma takiego samego w częściach, więc może wspólnie udało by się złożyć coś fajnego. Ale to na razie moje gdybanie do przemyślenia ;)
cobraxx napisał/a:
To kolego określ się jaka kwota Cię interesuję.
To zabytek, a podobno zabytki warte są tyle ile ktoś chce za nie dać *yes* Dlatego na razie się nie określam, a chętnie wysłucham propozycji od potencjalnych kupujących. Tym bardziej, że jeszcze nie wiem czy chcę go sprzedać. Wszystko do przemyślenia, koniec końców taka maszyna nie trafi mi się drugi raz.
miklo
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2013, 12:17

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: miklo »

I co z tym budogiem?
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Lanz Bulldog 1939

Post autor: Wiesiek »

Chyba sumienia nie macie!
Nie dręczcie chłopa w sprawie sprzedaży. Dopiero się człowiek pochwalił czym ma, a wy od razu sprzedaj!!!ile???? itd. Ja jakbym takiego miał w swojej szopie, to tego typu teksty uznał bym za obrażliwe. Trzymaj Piotrek to cacko, bo to bezcenna rzecz. Dziadek będzie z Ciebie dumny.Powodzenia!
ODPOWIEDZ