RE: Maszyny Lanza

Dyskusje o Lanzach
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Maszyny Lanza

Post autor: Ursus »

Super - gratuluję nabytku. Ja niestety się parę lat temu po taką spóźniłem kilka dni na złom - stała taka. Tylko nie wiem jaki model, ale napewno był napis LANZ. Uzbierałem nawet trochę złomu na wymianę - taka była umowa - ale oddali ją na "żyletki" :(
Tutaj fotki kopaczek Jacka, które są u nas na stronie w Galerii :)
Lanz LK20
https://retrotraktor.pl/photogallery.php?photo=204
Lanz LK30
https://retrotraktor.pl/photogallery.php?photo=130

Katalog widziałem do takiego cuda na Allegro - poszedł chyba za 20-30 zł (po niemiecku był). Ale niestety nie miałem już na to kasy bo kupowałem jakieś inne ksiażki w tym czasie. Żałuje teraz trochę bo mógł bym Ci się odwdzięczyć i podarować taką książeczke, ale cóż :uhoh:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Maszyny Lanza

Post autor: rafal »

O wspaniała maszynka , Karol , gratuluje, dobrze że ją uratowałeś. Nie znam dobrze tych kopaczek , ale na oko chyba brak dźwigniowego mechanizmu podnoszenia częsci roboczej.
Bardzo ciekawy kaształ pokrywy mechanizmu stożkowego zawze wydawało mi sie że były okragłe.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Maszyny Lanza

Post autor: Jacek ze Skansena »

Każdy LANZ uratowany to sukces. Obojętnie czy to jest ciągnik czy kopaczka do ziemniaków itp. Fajnie, że zaczyna sie ruch w sprzęcie. Do niedawna zbierano tylko traktory. A to przecież wycinek historii. Pozdrawiam nabywce LK 20. Było ich najwiecej i dlatego można jeszcze spotkac pojedyńcze egz. Są oczywiscie jeszcze inne ale rzadziej spotykane. Ja mam dwa LANZE LK-20 i LK-30. Pozatym inne marki.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Maszyny Lanza

Post autor: Deleted_User »

Super cacko.
postaram sie zdobyć literaturę do niej.
Dam znać jak coś będę miał
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Maszyny Lanza

Post autor: olowaty »

Też posiadam LK20.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Maszyny Lanza

Post autor: Deleted_User »

A ja mam LK30.
ODPOWIEDZ