Pompa wtryskowa... zrywa głowice hydrauliczną C360-3P

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Pompa wtryskowa... zrywa głowice hydrauliczną C360-3P

Post autor: Deleted_User »

Witam. Mój kłopot polega na tym, iż używam ciągnika c360-3p 1,5 roku po regeneracji pompy wtryskowej. Słyszałem, że można zalewać do 3P olej roślinny no i po zalaniu oleju z bioesterem ciągnik zaczął się zapowietrzać i w koncu okazało się ze urwała się głowica hydrauliczna. Zaniosłem ja do regeneracji no i oczywiście musialem zapłacić 450zl. Dziś podłączyłem zregenerowaną pompę, w baku mam dalej olej z bioesterem(20%) pojeżdźiłem tak ze 4 godziny i na wolnej jedźcie znów to samo i głowica znowu urwana. No co jest ?? Czego to może być wina ?? Możliwe że to przez ten olej roślinny, (mówił mi spec od regeneracji że to być może wina paliwa), słabe smarowanie i dlatego to się dzieje ?? Wytłumaczcie mi, będę wdzięczny za dużo w to pieniędzy poszło już .

Pozdrawiam !
pabloo
Posty: 23
Rejestracja: 24 cze 2010, 16:28

RE: Pompa wtryskowa... zrywa głowice hydrauliczną C360-3P

Post autor: pabloo »

Wg mnie do pomp rotacynych nie powinno sie stosowac paliwa z bioesterem. W pompach tłoczkowych jako tako olej roslinny moze byc ale w rotacyjnych jak w c360-3p nie polecal bym. Wlasnie dltego ze zaciera sie glowica pompy. Co do samego oleju roslinnego to wielu powie ze na zachodzie uzywaja i jezdza a w polsce jak zwykle niespisuje sie paliwo z bio dadatkami. Wogole to moza je stosowac latem jak jest cieplo a zimom to nawet c360 ciezko ma na tym paliwie. A co do pompy to po zatartej glowicy idzie stwierdzic od czego ona sie zatarla. Ale wiadomo pompiarz tez niechce nikogo obwiniac. A co do zatartej pompy to powodow moze byc kilka sama pompa ale ona juz odpada bo robiona 2 razy, woda w paliwie, za suche paliwo, brak doplywu paliwa np gdy ci sie przyciela ta gumka za zasilaniu paliwa. temat rzeka.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Pompa wtryskowa... zrywa głowice hydrauliczną C360-3P

Post autor: Deleted_User »

Wylałem caly cały olej z baku i zalalem teraz z powrotem rope. Narazie zobaczymy co bedzie, narazie pali i to elegancko . Jak tym razem głowica by wysiadła to czego to mogłaby byc wina ? I czy po remoncie głowicy zaleca sie jakies dotarcie ?
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Pompa wtryskowa... zrywa głowice hydrauliczną C360-3P

Post autor: drandrzej »

słyszałem o takich przypadkach ,ale gdy zastosowano olej roślinny posmażalniczy nie bioester

czy lałeś bioester czy olej roślinny ?

generalnie na bio silnik zapala gorzej , mój zetorek znosi ok 20% dodatku oleju do ON , w silniku tdi zauważam spadek mocy na bioestrze
pabloo
Posty: 23
Rejestracja: 24 cze 2010, 16:28

RE: Pompa wtryskowa... zrywa głowice hydrauliczną C360-3P

Post autor: pabloo »

Ja tam nie mam przekonania do zadnych bio czy roslinnego. Pompy sie nie dociera jak jest dobrze zrobiona to odrazu w robote moze isc. co do przyczyn to jeszcze moze glowica sie zapiec od np zatartych koncowek rozpylaczy, przyczyn jak pisalem moze byc duzo. miejmy nadzieje za na dobrym paliwie bedzie chodzil.
ODPOWIEDZ