RE: Pompa

Wszystko o naszych Ursusach
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Pompa

Post autor: darius »

A czy jest sens sie bawic w regeneracje,jak nowa jeszcze majątku nie kosztuje
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: Pompa

Post autor: darius »

adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: Pompa

Post autor: adam12 »

Myślę ,że zacierają się łożyska koszt nowej pompy to bodajże 54 zł więc szkoda się bawić w regenerację
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Pompa

Post autor: Roman1313 »

Dawniej były z kalamitką i należalo smarować aż dziurką wycisnie się smar. Zapodaj jej smaru może przestanie piszczeć.Teraz są bez obsługowe czyli łożyska zakryte i uszczelnieniacz ceramiczny bodajże. Pare lat temu kupiłem taką była to wtedy pewnego rodzaku nowosć ale długo nie pociągła może teraz są troche lepsze.
Bawiłem się w naprawe ale nie jest to takie proste, dwa razy mi pęknął wiatrak żeliwny przy wciskaniu na oś no ale jakoś poskładałem i działa. Łożyska dałem zakryte, nową reparaturke, łożyska i oś wciskałem na imadle, nic nie wbijałem młotkiem.
Jak już bedzie do wymiany proponuje jednak kupic nową bo remont też kosztuje a nie zawsze się da taniej go zrobić niż kupić gotowca.
Miałem tez takie zdarzenie że nakrętka mocujaca piaste wiatraka na osi się poluzowała i telepało wiatrakiem ma wolnych obrotach. Dałem wtedy nową nakrętke bo stara była przekręcona ale nie zaginałem blaszki tylko dobrze dokręciłem bo nie chciało mi sie odkręcać chłodnicy*annoy*
cycusxxl
Posty: 28
Rejestracja: 27 wrz 2010, 14:43

RE: Pompa

Post autor: cycusxxl »

Nowa za wiele nie kosztuje a szkoda reperaturke kupować bo to nie zawsze sie uda!!
ODPOWIEDZ