Ursus c-356 - Światło na prototypy

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: claas »

Po przeczytaniu pierwszego artykułu dziwię się, jakim cudem udało się wogóle uruchomić produkcję licencyjnych MF-ów, skoro tyle pieniędzy poszło w inną gałąź.
manisty
Posty: 15
Rejestracja: 09 cze 2015, 10:14

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: manisty »

ciekawe co stało się z tymi wszystkimi prototypami z serii u podobno pare jeszcze jest tylko ile ale wszystko przez mf tak losy firmy byłyby napewno inne
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: klusek-rolnik »

Zmieniła się ekipa u władzy, to i zmieniły się poglądy na Polske, nic nowego. Jednak nowością, przynajmniej dla mnie, jest fakt, że podpisanie licencji na MFa było deską ratunku dla przemysłu samochodowego, który jak widać, dla ówczesnej ekipy był najważniejszy.

Szukałem też kroniki z 81 roku, o której jest mowa w jednym z powyższych artykułów, szukałem, szukałem i niczego nie znalazłem. Nie wyszukałem niczego co mówiło by o jakimś prototypie rodzimie Polskiego ciągnika. Znalazłem tylko jedną PKF która mówi o budowie ciągnika górskiego na bazie C-330.

Swoją drogą, skoro wyprodukowali tyle prototypowych egzemplarzy, nie mogły One gdzieś zginąć, czy sie zawieruszyć. Podejrzewam ze zostawały One rozbierane na części pierwsze i ślad po nich ginął.

A czy muzeum Ursusa jako takie jeszcze funkcjonuje? Czy ma jakąś kronike Fabryki, dokumenty, zdjęcia, rysunki?
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: liqwidator »

kilka egzemplarzy tych prototypów jest u polskich gospodarzy bo ponoć zostały sprzedane a ile w tym prawdy tego nie wiem
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: Bolszewik »

Myśl logicznie:

1. Fabryka kasowała niepotrzebne egzemplarze testowe.
2. Wiele z nich było niekompletnych, uszkodzonych, niedokończonych, celowo zniszczonych w czasie testów.
3. Jeśli nie poszły na złom to były sprzedawane mniej lub bardziej pokątnie.
4. Kto kupował traktor w PRL - rolnik do roboty.
5. Sprzęt nietypowy / może nieudany na pewno zaś źle użytkowany (brak serwisu, części, opisów itd.).
6. Rolnik zajeździł i wyrzucił złom lub jest po tylu przeróbkach i zmianach właściciela że nikt nie wie co to jest.
7. Poza tym ile było tych prototypów ? Załóżmy 1000 z czego 500 poszło do ludzi minęło 30 - 40 lat to jest okres po którym sprzęt idzie na złom. Sprzęt nietypowy zapewne wcześniej. 10 -15 lat temu można było czegoś szukać teraz szansę są znikome.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
manisty
Posty: 15
Rejestracja: 09 cze 2015, 10:14

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: manisty »

Ale jeszcze rok temu na allegro był taki u 610 kompletny w oryginale i wyglądał porządnie takiego napewno złom nie czeka normalnie jak na te lata to nówka ktoś kto go kupił to szczęńściarz bo to pewnie jedyny w takim stanie ciekawe gdzie on jest i czy nadal pracuje w polu
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: claas »

Ale ciekawe, że nawet dla tych kilku-kilkunastu sztuk wydano instrukcje obsługi.
Niekoniecznie musiały być źle użytkowane.
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: liqwidator »

były gdzieś ostatnio na sprzedaż do u310 i u510 ale po za moim zasięgiem budżetowym
manisty
Posty: 15
Rejestracja: 09 cze 2015, 10:14

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: manisty »

instrukcje do tych ciągników są tylko za jaką cenę
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: liqwidator »

http://archiwumallegro.pl/ursus_u_310_u ... 91025.html no cena bym powiedział z poza kosmosu nawet jak na unikat to za drogo
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: claas »

Przeszło rok temu były po 400zł
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: liqwidator »

wiesz jeżeli masz coś czego chcą inni i nikt iny tego nie ma to możesz dyktować dowolną cenę
Awatar użytkownika
Pawelc-328-
Posty: 403
Rejestracja: 12 sie 2013, 11:32

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: Pawelc-328- »

liqwidator napisał:
http://archiwumallegro.pl/ursus_u_310_u ... 91025.html no cena bym powiedział z poza kosmosu nawet jak na unikat to za drogo
http://allegro.pl/instrukcja-obslugi-ur ... 56521.html
Awatar użytkownika
asa
Posty: 78
Rejestracja: 16 paź 2013, 13:31

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: asa »

Temat trochę przycichł ,a tymczasem pojawił się kolejny ciągnik U-510 -
http://olx.pl/oferta/ursus-u-510-unikat ... 7b2df65f0e .Cena Wysoka -może dlatego w temacie aukcji zniknął bez komentarza .
aiwwa
Posty: 18
Rejestracja: 13 gru 2014, 21:39

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: aiwwa »

Cena jak za jakiegoś NH albo JD ale właściwie jeśli jest to jeden z nielicznych to ma prawo.
grzegorz 1969
Posty: 250
Rejestracja: 24 mar 2013, 12:11

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: grzegorz 1969 »

Prawo ma, tylko nikt go nie kupi.
Awatar użytkownika
asa
Posty: 78
Rejestracja: 16 paź 2013, 13:31

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: asa »

aiwwa napisał/a:
Cena jak za jakiegoś NH albo JD ale właściwie jeśli jest to jeden z nielicznych to ma prawo.
Tylko właściciel nie wziął pod uwagę ewentualnych kosztów naprawy - jeśli ma to być eksponat ,to ok -ale jeśli ma to być ciągnik użytkowy -to cena jest wygórowana ; bo ewentualne koszty naprawy ,czy dorabiania części będą niebotyczne .
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: liqwidator »

no ten to poszedł na całosc żeby go kupić to trzeba by było bank obrabować albo się wycwanić i pójść na oględziny z jakimś rzeczoznawcą co by to poprawnie wycenił i sprowadził typa na ziemię
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: maly-agro »

Tak ze 3 lata temu rozmawiałem telefonicznie z gościem, który był w trakcie remontu, ale U710, gdzieś ten nr powinienem mieć.
manisty
Posty: 15
Rejestracja: 09 cze 2015, 10:14

RE: Ursus c-356 - Światło na prototypy

Post autor: manisty »

ciekawe co stało się z tym ursusem ogłoszenie wygasło ale chyba raczej za te pieniądze nikt nie kupił
ODPOWIEDZ