jak naprawić hamulce ursus c 330

Wszystko o naszych Ursusach
mateusz3064
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 21:04

jak naprawić hamulce ursus c 330

Post autor: mateusz3064 »

Witam
W mojej trzdziestce hamulce juz praktycznie wogole nie hamują były robione dawno temu wiec przydalby im się remont. I tutaj moje pytanie nigdy tego nie robiłem a na mechanik brak pieniędzy bo miałem sporo wydatków a chciałbym te hamulce naprawic jak najszybciej bo wiadomo strach jeździć po górkach. Wiem jedynie tyle ze wymienia się taśmy i bebny trzeba ściągać i rozbierać cały tył bo hamulce o ile sie nie myle są w obudowie mostu. Czy mógłby mi ktoś opisać jak te hamulce zremontować krok po kroku i co kupic odrazu.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: jak naprawić hamulce ursus c 330

Post autor: damber »

Taśmy w C 330 raczej nie znajdziesz ;)

Zdejmujesz koło i odkręcasz zwolnicę od pochwy i wyciągasz całą zwolnicę razem z półośką. Na pochwie są zamontowane szczęki - jak dawno nie były robione, to lepiej kupić od razu nowe. Sprawdź bęben hamulcowy czy nie jest za bardzo wytarty. Znając życie pewnie będzie cały z oleju.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: jak naprawić hamulce ursus c 330

Post autor: chrapek3011 »

Wymienia się szczęki i bębny w razie potrzeby.Oraz uszczelnienia.Do tego trzeba zdemontować błotniki,koła i zwolnice.Zwolnice zdemontować z pochwą.Rozmontować zespół zwolnica-pochwa i wymienić co potrzeba.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: jak naprawić hamulce ursus c 330

Post autor: Wicher »

Zapraszam do tematu "c 330 prawdziwa historia' tam opisałem remont hamulców krok po kroku...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: jak naprawić hamulce ursus c 330

Post autor: damber »

Pamiętaj, że jak odkręcisz pochwy od mostu, to i dekiel mostu będziesz musiał zdjąć, bo przy składaniu powinieneś wyregulować koło talerzowe względem ataku, bo nowe uszczelki pomiędzy pochwami, a mostem nie będą idealnie takiej samej grubości co stare.



http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... ad_id=5845 ;)



A o hamulcach jest tu:
http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... wstart=140
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: jak naprawić hamulce ursus c 330

Post autor: DK94 »

Jeżeli mogę się włączyć do tematu to podam pewną radę, co prawda przerabiałem to w 4011 ale sprawa dotyczy wymiany szczęk.

Mianowicie jak masz wymieniać całe szczeki to tego nie rób, tylko kup same okładziny i zakuj na starych szczękach, ja na początku gdy robiłem hamulce kupiłem nowe gotowe szczeki by zaoszczędzić czasu i to był błąd, nowe szczęki mają jakieś kijowe odlewy i po pewnym czasie zaczęły mi wypadać bolczyki cylinderków co skutkowało blokowaniem koła, po pierwszej probie reanimacji nawierciliśmy inaczej otwory by bolczyki szły prosto, załatwiło to problem na kilka miesięcy, problem blokady koła powrócił. Po czym kupiliśmy same okładziny i zakuliśmy na starych szczękach i problem znikł. Zwolnice ściągałem po 3 razy na stronę. Za trzecim razem cała wymiana trwała 2 godziny bo mieliśmy już wprawę, śruby przekręcone to gładko szło.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Re: jak naprawić hamulce ursus c 330

Post autor: Wiesiek »

Nie chcę być złośliwy, ale oto przykład jak NIE NALEŻY naprawiać, zwolnicy i hamulcow w c 328 /330;

https://www.youtube.com/watch?v=5TEu-4IYMCg
ODPOWIEDZ