Ursus c 325

Wszystko o naszych Ursusach
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Lub w sklepe zoologicznym , widzialem krulikicsiesialy w klatce za taka siatką.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Wicher napisał/a:
Odboje dorobisz sobie z byczych jaj od przyczepy lub dokupisz w sklepie.
Co to są te bycze jaja czy takie gumowe podwójne odbojniki , czy to masz na myśli . Jeśli tak to już je mam a miałem na myśli metalowe takie duze podkładki przed i za nimi tylko żle to napisałem .
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Czyli gumy masz, a podkładek Ci potrzeba..., a co się stało ze starymi?
Facebook. old URSUS tractor
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Co niektóre elementy dostałem luzem i to dlatego mam braki detali<br><br><br><br>

Witam wczoraj troche poszperałem po internecie i znalazłem pare firm producentów siatki . Dziś trochę podzwoniłem i znalazłem jedną która sprzedaje w detalu , jest z okolic Warszawy tylko nie wiem jaką grubośc blachy mam wybrac 1mm. czy cieńszą poradzicie . Jest to siatka cięto-ciągniona oczka 6x10 mm.

Taką siatkę ma obecnie mój ciapek i myślałem ze taką musi miec i ze ona jest orginalna ale teraz już nie wiem .

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obraze ... .jpg[/img] [/url]
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Moja ma 1 mm i w zupełności wystarczy. Tak mocno dolega do maski, że do środka się nie da jej wepchnąć, a jest tylko na trzech śrubkach przykręcona.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Tych siatek to jest dużo w różnych rozmiarach i rodzajach, obi, liroy ... a w ciapku plecinka 5mm x5mm drut 1mm.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: Ursus »

bossmann napisał/a:
Tych siatek to jest dużo w różnych rozmiarach i rodzajach, obi, liroy ... a w ciapku plecinka 5mm x5mm drut 1mm.
Dokładnie tak, żadne ciągane z blachy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Zrobie zdjecie mojej siatki , jak sie spodoba to moge odstapic za free.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Ja nigdy nie pisałem, że ciągana siatka była oryginalnie stosowana w ciapkach *sarcasm*
Oryginalnie była plecionka jak pisze kolega ~Bossmann. Jak ktoś robi ciapka na oryginał, to właśnie taką powinien zastosować. Mało tego fabryczna siatka w oryginale nigdy nie była przykręcana na żadne śrubki do maski jak jest to w moim ciapku zrobione. Jak ma być oryginalnie ciapek zrobiony, to siatka zgrzana z maską na stałe i pomalowana w kolorze blach musi być, bo tak to było fabrycznie robione.
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Ahhhhh... nikt nie pije do Ciebie. Porostu siatka plecionka urok ma , a to ze nierobili na srubki a ja czty Ty czy inny zrobi to tylko ulepszy ,bo ciapek to w lesie to w obejsciu zawszre siatke moze stracic a na srubki to wykreca sie i wymienia.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Cześc robie sobie małe kroczki do przodu tak jak czas , umiejętosci budowlanca i baza warsztatowa pozwalają . Mam też pytanko da się coś zrobic z tym termostatem boje się tego ruszac i chyba go tak zostawie . (widac na zdjęciu) Jeszcze jedno mam ciapka podniesionego na zwojnicach a chciałbym go opuscic nizej i czy jak zaczne to rozkręcac to nic się ze srodka nie wysypie tak jak trybiki w zegarku a jeszcze nigdy tego nie robiłem a musiałbym i tak bo na jednej stronie jest zapieczony hamulec i nie mozna go ruszyc .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek<br><br><br><br>Cześc biore się za maskę , będzie trochę zabawy zobaczę co z tego wyjdzie .

URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a9 ... ffc39.html]Obrazek[/URL]
Obrazek
Obrazek
Obrazek<br><br><br><br>

Cześc powoli doprowadzam maske do jako takiego stanu czyszcze szczotką stalową na szlifierce i tarczą do żdzierania farby prawie do gołej blachy i jako odrdzewiacza użyłem Cortanina a ze maska prawie cała pokryta była rdzą to ją w całości pomalowałem tym cymś . Pisze tam żeby zostawic na 24 h i można pokryc podkładem ale w miejscach gdzie nie było rdzy zmyc wodą próbowałem ale jakoś rezultat mizerny i zostaje ta powłoka w miejscach bez rdzy. Czy dobrze to robie ? Kilka pytań jeszcze czy kupiliście gdzieś odbojnik pod siedzenie a może dorabialiście i z czego , brakuje mi też dzwiczek skrzynki narzędziowej może ktoś ma niepotrzebne albo stare uszkodzone na wzór żeby dorobic .
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Ja dzwiczki dorobilem, blacha zagiecia po obu stronach otworeki dwa na drut ktory jest zawiasem , no i otworek na ten zamek sprezynkowy krory trzyma klapke.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam. Gdy nic nie pisałem czyściłem i malowałem blachy , silnik . Poskładałem to wszystko oprócz maski i chciałem sprawdzic czy odpali to pierwsza próba u mnie po zakupie . Gdy próbowałem przebic kompresje korbą nie dawałem rady ale po odpowietrzałem wszystko nalałem oleju do pompy wtryskowej było sucho tylko nie wiedziałem ile ale były miarki . Dodam ze tylko po zakupie odpalił mi poprzedni właściciel ale z drugiego ciągnika na przekaznik po to tylko żeby wjechac na lawete. Podłączyłem kable od spawarki z rozruchem bo nie mam tak dużego akumulatora dałem mu gaz do dechy prawie dawkę na pompie tym pokrętłem i kręce na początku bez kompresji lecz jakoś słabo kręcił a gdy dostawał kompresji to go zatrzymywało . Przełożyłem kabel na 24v [wiem ryzykowałem ] i byłem w szoku zagadał od strzała . W końcu posprawdzałem biegi w czasie jazdy wszystko ok. również przekażnik i podnosnik też ok. Złe oznaki natomiast to lekki luz na lewej zwojnicy czuc takie małe szarpnięcie przy ruszaniu ,i malutkie wycieki na wale spod koła pasowego , obok bączka i chyba przedmuch bo wylatywało spod miarki oleju . Czy to bardzo źle ? jakieś sugestie . Po zgaszeniu po kilku minutach "po kawie" spróbowałem odpalic korbą i dałem rade za drugim przyłożeniem może nie jest tak źle co sądzicie . Używany na razie będzie sporadycznie ......................................................................................................................................................................................................... Cześc po długiej przerwie spróbuje znów ruszyc dalej z tematem bo latem nie było czasu , wszystkie wolne chwile i $$ poszły na budowę więc za dużo pewnie nie uda mi żdziałac tym bardziej ze zaraz święta i znów wydatki . Teraz czas na ciapka wpadł mi w ręce stary zbiornik hydrofora przeciąłęm go na pół odciąłem dół i górę i jest materiał na pług śnieżny tylko nie mam pomysłu jak go trochę spłaszczyc domowym sposobem , aby nie był taki pół okrągły . Blacha dośc gruba z 4mm minusem może byc to ze ocynk i gorzej się spawa , średnica około 60 cm. Dodatkowo ostatnio kupiłem pług dwu skibowy grudziądzki ale tez nie jest w idealnym stanie wymaga pomalowania i wymiany obkłodni . Posiadam pług od sama przerobiony ze skibowca konnego ale do ciapka był trochę za mały , który teraz będzie do sprzedania jak by co . Zimą porobię zaległe zdjęcia w jakim obecnie stanie jest mój 325 . Pozdrawiam Piter
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Dobrze, że coś się znowu dzieje w temacie, bo trochę ostatnio o ciapkowatych trochę cicho na RT. Tylko kolegi Bossmann'a i mój się przewijają, a tak to cisza o małych URSUS'kach ;)

Spłaszczyć hmmm... mi tylko do głowy przychodzi naparzanie ciężkim młotkiem, ale będą ślady *helpless*
Facebook. old URSUS tractor
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam może nie jestem z tego bardzo dumny i to nie wiele porównując tutaj z innymi ale dla mnie to też coś a oto foto . Narazie tyle . [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obraze ... .jpg[/img] [/url] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize ... .jpg[/img] [/url] Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazek
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

I ladnie. Jest dobrze , ciapek czysty i co najwazniejsze sprawny.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Porównując foty z przed roku i teraz, to widać różnicę!



Jest dużo lepiej.
Facebook. old URSUS tractor
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam zacząłem zabawę z instalacją i uzbrojeniem całego oprzyżądowania i wyszło ze nie wiem gdzie poprowadzic kable i na czym je powiesic bo kupując ciapka instalacji prawie nie było a to co było mogło byc zle , wisiały kawałki kabli gdzie nie gdzie powiązane w pęczki . Gdzie zamontowac gniazdo przyczepy i puszki łączeniwe też nie wiem , a instalacje mam gotową od 330 . Coś mnie też tknęło by sprawdzic olej w podnośniku bo wcześniej tego nie zrobiłem bo podnośnik działał i okazało się ze jest tam gęsta czarna maż ale nie dotyka nawet miarki , a na niej tam jest nacięcie więc to jet pewnie najwyższy stan oleju i znów pytanie ile i jaki ten olej do podnosnika . Podpowiedzcie gdzie szukac zdjęc i opisów , w czyich tematach bo na pewno już to przerabialiście . Pozdrawiam Piter . PS. Nikt nic nie podpowie .
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Wejdz na temat damber .... tsm prawie krok po kroku skaladany jest ciapek.... wejdz na yt i wpisz ursus c 325 lub c328 popatrz jsk ciapki wygladaja i psilkoj sie tym..... patrze ze kura grzebie cos przy ciapku.*yes*
Awatar użytkownika
Pawelc-328-
Posty: 403
Rejestracja: 12 sie 2013, 11:32

RE: Ursus c 325

Post autor: Pawelc-328- »

Do podnośnika olej Hipol, 6,6 litra.
Co do elektryki to później postaram Ci to opisać, ważne żeby ją jakoś starannie zamocować ,żeby nie zwisała i nie rzucała się w oczy...
Może jakiś fotki z instrukcji Ci podeśle to podpatrzysz jak są umiejscowione kable.
ODPOWIEDZ